Author Topic: Табели - електронни, пластмасови, хартиени  (Read 57795 times)

Offline turboto96

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
На всички по линия 102, страничното табло ги скролва наобратно, или само 1167?

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
"Технополис Младост 4" вече е с бягащ надпис на предните табла на новите МАН-ове.
FORUM.GTBURGAS.EU
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline spicy_e

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
И двете неща ще бъдат коригирани.

Online Iskar

• lok45111
  • Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Има нововъведение на всички линии, водещи към Зоопарка. На табелите вече стои стилизираното лого на "Зоологическа градина-София". Това е още една от серията приятни изненади за столичани и гостите на София, които се поднасят от екипа, работещ по IBIS системите на столичния градски транспорт.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Найс!
Само да попитам защо стои това "Автост. Изток" вместо "Автостанция Изток", при все че място има.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Няма място. Не знам къде го виждаш мястото :)
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Aми виждам че за 123 се изписва "СБАЛ по онкология", което е със същия брой символи, колкото и "Автостанция Изток".

Offline Emperor

• Защо пиша толкова много?
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Xaxaxa - Цар Слон! Готино!

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Слонът наистина е супер.
мур

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Само се чудя на Малашевци как е възможно толкова гнусни хартиени табели да из...печатват. Имитиращи или наистина пръскани със спрей (да не дава господ) при все че може да са абсолютно всичко, което пожелае човек с компютър и принтер... "Метро станция" изобщо няма и смисъл да го почваме... говори достатъчно за грамотността на управлението в цялото предприятие.

Offline Emperor

• Защо пиша толкова много?
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Да ги махнат ще е най-добре. Информацията си я има на ел-табелата.
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Само се чудя на Малашевци как е възможно толкова гнусни хартиени табели да из...печатват. Имитиращи или наистина пръскани със спрей (да не дава господ) при все че може да са абсолютно всичко, което пожелае човек с компютър и принтер... "Метро станция" изобщо няма и смисъл да го почваме... говори достатъчно за грамотността на управлението в цялото предприятие.

Табелите им са на тънко ПВЦ. Върху него се нанася боя върху шаблон посредством гъбичка. И резултатът е това. Аз мислех, че се пръска със спрей, но не съм познал. Грозни или негрозни, важното е, че вършат работа.
мур

Offline ivaylostoenchev

• Маниак
    • View Profile
Дайте да коментираме Г.Димитров де  :D

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Много работа вършат да... освен да развалят цялата естетическа издържаност на автобуса и предоставят 0% информация, която я няма по принцип на другото табло. В случая даже е и грешна.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Такава табела трябва да си взема възможно най-бързо за колекцията ми. Направо да си помисли човек, че са кръстили на Георги Димитров метростанция.

Много работа вършат да... освен да развалят цялата естетическа издържаност на автобуса и предоставят 0% информация, която я няма по принцип на другото табло. В случая даже е и грешна.

По нормативен акт табелите трябва да са на бял фон с черни числа. Дали ще са такива, на компютър или с черен маркер, стандартът е изпълнен.

А за грешната информация - грешката не е фатална, че да е изписана погрешна дестинация. Но както многократно съм казвал, почти никой изобщо не чете маршрутите от табелите на автобусите. Т.е. присъствието име една формалност. Информация за маршрут се намира от спиркознаците, от интернет и от питане на околните хора.
П.С. И за да избегна тенденциозното заяждане спрямо мен, ако някой не вярва на горния абзац, значи се е возил много малко в градски транспорт.
« Last Edit: 20.06.2017, 16:30:14 by emo »
мур

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Това му е името - Георги Михов Димитров

Offline ivaylostoenchev

• Маниак
    • View Profile
Такава табела трябва да си взема възможно най-бързо за колекцията ми. Направо да си помисли човек, че са кръстили на Георги Димитров метростанция.

По нормативен акт табелите трябва да са на бял фон с черни числа. Дали ще са такива, на компютър или с черен маркер, стандартът е изпълнен.

А за грешната информация - грешката не е фатална, че да е изписана погрешна дестинация. Но както многократно съм казвал, почти никой изобщо не чете маршрутите от табелите на автобусите. Т.е. присъствието име една формалност. Информация за маршрут се намира от спиркознаците, от интернет и от питане на околните хора.
П.С. И за да избегна тенденциозното заяждане спрямо мен, ако някой не вярва на горния абзац, значи се е возил много малко в градски транспорт.
Емо, не си прав. Вчера докато нямаха табели 294 е имало много объркани и неразбрали хора, като са сложили табели "Студентски град - МС Г.М.Димитров по маршрута на А94" и всичко е било точно, без питания и объркани хора.
Това му е името - Георги Михов Димитров
Да, и е общоприето да се изписва като Г.М.Димитров :)

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
По нормативен акт на нито един автобус, разполагащ с разботещи ел. табла не трябва да има никви хартиени табели!
FORUM.GTBURGAS.EU
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
По нормативен акт на нито един автобус, разполагащ с разботещи ел. табла не трябва да има никви хартиени табели!

To това май само в България може да се види. Даже само София, с някакви изключения по други градове. Никой никъде не слага хартиени , ако има електронни.