Author Topic: Табели - електронни, пластмасови, хартиени  (Read 52273 times)

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Сигурно Wiener Linien обаче нямат тези правописни грешки  :help: При нас се срещат (даже на табелите)   8)

Offline Iskar

• lok45111
  • Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Сигурно Wiener Linien обаче нямат тези правописни грешки  :help: При нас се срещат (даже на табелите)   8)

За кои точно правописни грешки говориш?

Иначе, ето едно интересно мое хрумване при реорганизация на движението по аварийни или други причини:

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Вместо "жк" трябва да е "ст.".

Offline Emperor

• Защо пиша толкова много?
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile

Къде е тоя стадион Гео Милев?
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Online TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile

Къде е тоя стадион Гео Милев?
Има предвид станция Гео Милев,като Автостанция Гео Милев например.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ами естествено че станция. На маршрутът на а11 какво пише?

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Реорганизиран ? :neznam: Чуждица, която нищо не ми говори на таблото. Може би пренасочен...

П.С. Говорех за Ausser Betrieb; Nicht einsteigen!; Schulebus

Offline Iskar

• lok45111
  • Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Реорганизиран ? :neznam: Чуждица, която нищо не ми говори на таблото. Може би пренасочен...

По принцип в аварийни и други ситуации, движението се реорганизира и така се изписва на спирките, когато на някой в ЦДП му се работи(говоря за новите табла на "Системни комуникации"). В тази връзка, "Реорганизиран" е най-правилно и ще се свърже с изписваното на таблото съобщение.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Обикновеният пътник въобще не го интересува каква служебна информация идва от ЦДП. Променен, пренасочен, временен ако щеш е далеч по-подходящо.

Offline Iskar

• lok45111
  • Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Обикновеният пътник въобще не го интересува каква служебна информация идва от ЦДП. Променен, пренасочен, временен ако щеш е далеч по-подходящо.

Говоря за информация, подадена към спирковите табла. Служебната информация си има други термини като "задръжка" и прочее.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Значи и информацията подадена към спирковите табла е неправилна.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
"Пренасочен" е най-кратко и ясно.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Ами естествено че станция. На маршрутът на а11 какво пише?
Зависи какъв е атвобуса. При Connecto пише жк Гео Милев. Като цяло трябва максимално да се избягват съкращенията. В тази връзка да попитам нарочно ли на страничните табели за ТБ 9 пише "Пл. Ст. гара" и не може ли както предната да пише "Сточна гара"? Странно е предни и странични табели да са с различен текст.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
"Пренасочен" е най-кратко и ясно.
Определено, и ще е удобно да изглежда така "Пренасочен до" или "Пренасочен към" и на следващият ред дестинацията.

Offline ivaylostoenchev

• Маниак
    • View Profile
Фрапиращо е как на дългите солариси в момента на странична табела се изписва до СУ К Охридски за депо- какво по дяволите означава това ?? И без никакви препинателни знаци

Online Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
Днес видях Шкоди на 7 да карат с табели "Кино Одеон". Как очакваме хората да започнат да гледат какво пише на табелите, като то понякога е напълно грешно?

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Днес видях Шкоди на 7 да карат с табели "Кино Одеон". Как очакваме хората да започнат да гледат какво пише на табелите, като то понякога е напълно грешно?
Табелите са за да се гледат от пътниците. За грешните табели основно имат вина водачите, на които не им пука и това трябва да се изкорени по някакъв начин.

ПП: Днес се возих в ТМ 10 и на гърба на хартиената му табела беше схемата със спирките. Хубаво е да има такава информация, но мястото не е подходящо. Както беше коментирано - малко пътници имат възможност да видят схемата. Ако нещо трябва да има на гърба, то според мен по-добре да е също номера на линията. Така от една гледна точка няма да има злоупотреби с обърнати табели от добросъвестни пътници, а от друга гледна точка  - често възрастни хора, които обикновено се возят в предната част се бъркат и не знаят коя е линията, ще могат да видят.
« Last Edit: 19.07.2017, 11:48:23 by dan »

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Някои автобуси на Дружба вече нямат и странични - на всички МАН и някои Ютонг които видях днес им бяха махнати страничните "държачи" за листчето с номера вече.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
Вчера видях китаец по 72 без странична. Само държателят стоеше.
Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата?
О.о

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
ПП: Днес се возих в ТМ 10 и на гърба на хартиената му табела беше схемата със спирките. Хубаво е да има такава информация, но мястото не е подходящо. Както беше коментирано - малко пътници имат възможност да видят схемата. Ако нещо трябва да има на гърба, то според мен по-добре да е също номера на линията. Така от една гледна точка няма да има злоупотреби с обърнати табели от добросъвестни пътници, а от друга гледна точка  - често възрастни хора, които обикновено се возят в предната част се бъркат и не знаят коя е линията, ще могат да видят.

Ако е схемата, която аз предложих - на нея си пише коя е линията. Идеята не е да е на видно място. Идеята беше по-скоро да се създаде традиция, за да се знае точно къде има една схема в салона. Ако традицията се наложи - чудесно. Винаги можеш да отидеш до там и да видиш коя е следващата спирка и колко спирки остават до целта. Традиции се създават трудно обаче в градския транспорт на София. Точно се наложи традицията с некролозите до първа врата и ето - почна да отмира. Същата работа с пощенските кутии на трамваите. Изобщо не си обичаме традициите ние, това е жалко.