Poll

Какво да бъде трасето по Каблешков?

трамвай
19 (32.2%)
скоростен трамвай
34 (57.6%)
леко метро
3 (5.1%)
класическо метро
3 (5.1%)
друго
0 (0%)

Total Members Voted: 59

Author Topic: Трасето по Каблешков - какво да бъде  (Read 1883 times)

Offline New_Passenger

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Няма лошо трамвая да има и подземни участъци за по-безконфликтно преминаване. Може и подземна спирка/спирки :)

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
Те не благоволиха за толкова години да направят тролейбусно трасе между ухо Гоце Делчев и ухо Борово.
Тролейбусна мрежа между Гоце Делчев и Борово не е нужна ,защото 204 върши перфектна работа в участъка. Но все пак като живущ в Гоце Делчев няма да откажа разбира се да се направи такова трасе :D

Offline velinio

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста
Като живущ на ремонтираната преди десетина години част на булеварда, мога да кажа, че дори и в момента нивата на шума са си големи особено през деня, а не ми се мисли какво ще е с трамвай и още две ленти. Но това си е лично мой проблем, 'дет' се вика, хората затова са измислили шумоизолацията. :laugh:

Иначе аз лично не вярвам, че в близките 5 години ще видим завършен булевардът в пълния му габарит. Най-реалистичният вариант е с трамвайно трасе, а то едва ли ще бъде "по-скоростно" от това по България. Просто за последните години се убедих, че метродиаметрите са може би единствените мащабни проекти в града ни откъм транспортна инфраструктура и всяка друга идея за пробив, трамвайно или тролейбусно трасе си остава просто идея, която би могла да се реализира някога си (с малки изключения).

Наричайте ме песимист, но ако предния ремонт е бил преди десетина години, за разширението и плановете за изграждане на южен ринг с трамвай се говори от поне 7-8г. и все си е като идея. Онзи ден четох, че Фандъкова задействала процедурата за изграждане на булеварда до Черни връх, то постоянно има жалби на собственици на имоти в района и така вероятно от години...
http://call.sofia.bg/ - за по-добра София!

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Като живущ на ремонтираната преди десетина години част на булеварда, мога да кажа, че дори и в момента нивата на шума са си големи особено през деня, а не ми се мисли какво ще е с трамвай и още две ленти. Но това си е лично мой проблем, 'дет' се вика, хората затова са измислили шумоизолацията. :laugh:

Иначе аз лично не вярвам, че в близките 5 години ще видим завършен булевардът в пълния му габарит. Най-реалистичният вариант е с трамвайно трасе, а то едва ли ще бъде "по-скоростно" от това по България. Просто за последните години се убедих, че метродиаметрите са може би единствените мащабни проекти в града ни откъм транспортна инфраструктура и всяка друга идея за пробив, трамвайно или тролейбусно трасе си остава просто идея, която би могла да се реализира някога си (с малки изключения).

Наричайте ме песимист, но ако предния ремонт е бил преди десетина години, за разширението и плановете за изграждане на южен ринг с трамвай се говори от поне 7-8г. и все си е като идея. Онзи ден четох, че Фандъкова задействала процедурата за изграждане на булеварда до Черни връх, то постоянно има жалби на собственици на имоти в района и така вероятно от години...

Ще си позволя да те коригирам - плановете за този булевард в този вид са от преди демокрацията. Не е случайно, че булевардът е заложен с 2 ленти в посока между Бъкстон и Луи Айер. Габаритът на булеварда е нарушен от новото строителство след 89'та.

Offline Ray Of White

• Писател
  • **
    • ICQ Messenger - 24666462
    • View Profile
    • Email
http://www.manager.bg/blgariya/predstoi-remont-na-stolichniya-bulevard-t-kableshkov И нито дума за трамвай при разширението...

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
То е ясно, че там нямат готовност. Обаче ако случайно се опитат да изтърват трамвайното трасе между България и Черни връх - ще има протести. Манастирски ливади са в бойна готовност!
храна за мозък - http://www.banitza.net/