Author Topic: За светофарите с любов!  (Read 118131 times)

Online bdz43r

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Re: Трамвайната сигнализация
« Reply #1340 on: 06.03.2017, 11:26:30 »
Затова вече малко хора чакат зелено и пресичат на червено в своята фаза.
Много често, когато пристигна при такъв светофар, бутона за пешеходци свети (и не е заклинен), но няма никой. Явно натиснал, чакал, чакал и минал без да дочака.

На някои кръстовища пък си светва пешеходната фаза и без да е натискан бутон.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Re: Трамвайната сигнализация
« Reply #1341 on: 06.03.2017, 11:33:22 »
Същото е и на новото кръстовище на Малинов до аутлет центъра. Аконе натиснеш бутона за пешеходците въпреки че всички коли са спрени свети червено за пешеходците. Естествено вече никой не се занимава и всеки си пресича като са спрени колите и за тях е червено. То и с тоя нов булевард брутално разцепиха на 2 живота в горната част на квартала, градска магистрала насред жилищна зона :eek: трябва да правиш сума ти заобиколки за се видиш с някой от другата страна, за това много пъти виждам хора да пресичат отгоре и да прескачат оградата.

А най-тъпото е че при подлеза на станция Балан вече няма пешеходно пресичане и за да отидеш до магазина например всеки път трябва да минаваш през подлеза. Много тъпо как вкараха пешеходците под земята там. Тотално обратно на концепцията за достъпна пешеходна среда.

ОФФ: последните мнения според мен трябва да се преместят в темата за светофарите или пътна инфраструктура.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Re: Re: Трамвайната сигнализация
« Reply #1342 on: 06.03.2017, 12:03:52 »
А най-тъпото е че при подлеза на станция Балан вече няма пешеходно пресичане и за да отидеш до магазина например всеки път трябва да минаваш през подлеза. Много тъпо как вкараха пешеходците под земята там. Тотално обратно на концепцията за достъпна пешеходна среда.

Ти какво предлагаш бе Иво? Подлезите са нещо съвесем нормално за градската среда.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Re: За светофарите с любов!
« Reply #1343 on: 07.03.2017, 14:05:35 »
Подлезите са отживелица.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #1344 on: 16.07.2017, 22:52:57 »
Аз рядко карам в града, още по-рядко минавам през Сточна гара,но днес ми направи впечатление, че фазите на светофарите на Сточна гара са доста странно настроени. Първо, светофарите за излизане в кръга пускат след светофарите за влизане, поради което движението леко се затормозява. Друго нещо, което ми направи лошо впечатление е, че колите чакащи на ул. "Владайска река" и автомобилите, които се въртят през кръга биват пускани по едно и също време, така ако идваш от Раковска и искаш да завиеш надясно по бул"ген Данаил Николаев", трябва да направиш една доста неприятна и опасна маневра при която шанса да засечеш някого е 90%.
« Last Edit: 16.07.2017, 22:56:22 by btr95 »
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #1345 on: 31.07.2017, 22:32:14 »
„Умният“ светофар на „Опълченска“ и „Сливница“ беше доста обезумял между 18 и 19 часа днес. Най-редовно чистеше отсечката между „Ботев“ и „Опълченска“ в посока „Люлин“. Имаше моменти, в които там нямаше нито една кола, но продължаваше да им свети зелено. „Опълченска“ в посока центъра не беше много по-натоварена от обикновено, но по „Сливница“ в посока центъра беше ужасно. Колоната започваше може би от завоя на реката. Имаше момент, в който светеше зелено за изнасящите се от кръстовището, каквито нямаше, а от всички краища светеше червено. Имаше и моменти, в които левите завои от „Опълченска“ към „Сливница“ се държаха на червено необичайно дълго и колоните задръстваха „Сливница“. Чуваха се клаксони, шофьорите определено не бяха доволни. Аз лично никога не бях виждал такова задръстване на „Сливница“ в посока центъра на този светофар. Междувременно имаше и един момент, в който светофара на „Ботев“ също не беше наред и колоната по „Сливница“ в посока центъра там стигаше „Опълченска“, в комплект със стесняването на платното поради ремонтите на „Софийска вода“ картинката беше чудна.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #1346 on: 31.07.2017, 23:34:18 »
Ами едни чичковци, безумно тъпи и некомпетентни, "управляват" трафика, правят го "по-лек". Те са едни такива, бедни душици. Доскоро можеше да бъдат видяни по столичните кръстовища, с характерно отличаваща се фуражка. Та тия чичковци сега са заседнали в един дистанционен център, откъдето се гаврят с основни в столицата кръстовища. Освен на Сливница и Опълченска, се гаврят и с този на Сливница и Ботев, както и този на Петте кьошета. Този на Ботев прави мазало с всякакъв тип ГТ, докато този на Петте кьошета редовно изпуска трамвайните фази, където извън час пик, трамвай, дошъл с аванс, преминава с едни минимални 6 минути закъснение, и то в добрия случай. При оплакване на ватмани в ЦДП, и съответното установяване на контакт между ЦДП и този въпросен център, работещите в него си местят месестия с пещеристи образувания полов орган от левия крачол в десния, обяснявайки на ЦДП как да търпят и да не мрънкат. А от свой ред диспечерите преразказват признаците на импотентност на дейците. И те така те, а новите умни светофари с тъпи примати зад тях се грижат за ГТ, развиват го, работят в негова полза, р'ъйш ли... честито, Софиянци!
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline janko

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1347 on: 01.08.2017, 00:18:39 »
Хаха, аз се чудя защо има толкова много диспечери?
« Last Edit: 07.08.2017, 09:40:15 by janko »

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #1348 on: 01.08.2017, 01:44:26 »
Проследиш ли ми постовете, ще забележиш, че рядко имам такива изблици. Но тъй, като града в летните месеци е по-задръстен и от зимен час пик, и то по изкуствен начин заради нечия личаща си безотговорна некомпетентност, няма как да пестя.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1349 on: 01.08.2017, 08:25:53 »
Ооо, веднага ще отида на Петте кьошета в близките дни да видя сеира.  :D
но пък ще го и заснема, да се вижда всичко.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1350 on: 01.08.2017, 11:30:39 »
Почти не си спомням ВОД, при която светофарните фази да са адекватни. Явно на "чичковците" им трябват години без промени, за да настроят един светофар що годе прилично.
Всъщност Петте след затварянето на Прага ли се дънят или още при затварянето на Патриарха?

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1351 on: 01.08.2017, 14:03:56 »
Прав си но епитетите и цветущия език са  :eek:
За такова нещо в немски форум ще ти изтрият поста или ще те баннат. Това е форум за цивилизовано общуване, не за словесни бълвочи като горното. Поздрави!
Не!
Колегата всъщност е доста сдържан и не е употребил нищо по-така.
Икономията е майка на мизерията!

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1352 on: 31.08.2017, 12:48:34 »
Колеги, новите светофари в крайна сметка снимат ли при преминаване на червено? Защото доста се минава така.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1353 on: 31.08.2017, 13:35:47 »
Не мисля. Не ми се вярва трафик датчиците, които приличат на камери реално да са такива и да снимат, пък и да снимат не им е необходима особена резолюция да снимат регистрационните номера, просто трябва да могат да видят колата като кола, предназначението им не е за видеонаблюдение. Другото е че не виждам смисъл да записват кадри, предполагам, че просто дават информация на компютъра да начислява числови индекси. Също така не на всяко кръстовище с уж „умни“ светофари има такива датчици, което според мен значи, че необорудваните светофарни уредби въобще не са „умни“, просто са изкарани бутоните за пешеходците, свалени са таймерите, където ги е имало и толкова. Нямат функция „интелигентно“ регулиране на фазите.

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1354 on: 31.08.2017, 14:39:53 »
На пешеходните бутони отдолу на самата "кутия" има друг бутон. При натискане светва почти веднага зелен сигнал за пешеходци. Наскоро го открих и спрях да се ядосвам, защото например на кръстовището на две нива на Семинарията, докато пресечеш от спирката на 88 до спирката на 67 до горичката едно 10 минути си минават. Сега си натискам другото копче и става определено по-бързо.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1355 on: 31.08.2017, 14:49:00 »
Възможно ли ти е да прикачиш снимка?
Аз мисля, че на „Константин Величков“ и „Стамболийски“ е пипано нещо също. Няма визуални белези, но си спомням, че сравнително скоро пресичах през „Александър Стамболийски“ от западната страна на „Константин величков“ и забелязах, че въпреки че натиснах бутона в последния момент преди да дойде фазата не я изпуснах. Забави се малко, след това беше съвсем кратка, но все пак я имаше, а не трябваше да чакам пълно завъртане на цикъла.

А да, пропуснах и още нещо. Похвала, че не се „поумняват“ светофарите на „Ломско шосе“ и „Хан Кубрат“ и на „Ломско шосе“ и „Христо Силянов“. :D

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1356 on: 31.08.2017, 15:06:29 »
А сферичните камери по стълбовете за какво служат? Има ги на почти всяко кръстовище.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1357 on: 31.08.2017, 15:36:21 »
Това са трафик датчиците, но не знам дали са камери, ако са камери не е ясно дали имат дълговременна памет, а вероятно нямат и резолюция, за да детайлизират и различават регистрационни номера.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1358 on: 31.08.2017, 17:09:51 »
Говоря за тези, които обикновено са на единия ъгъл на кръстовището в бяла кутия.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #1359 on: 31.08.2017, 17:18:16 »
За видео контрол над кръстовището, колко обаче се осъществява е друг въпрос.