Author Topic: Аварии в метрото  (Read 15009 times)

Offline Thorn

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: Аварии в метрото
« Reply #100 on: 10.12.2016, 21:28:23 »
Да ви кажа и аз впечатления от онзи ден. Отначало имаше информация за аварирал състав, който не може да потегли от Университета. Беше дадено нареждане за сваляне на пътниците на станцията и заминаване транзит за депото. Влакът тръгна и започна да окъсява контактна релса. Беше навлязъл малко навътре в тунела към Сердика. Влакът след него, най-сниманият от всичките, беше пуснат от Стадиона с цел да избута закъсалия състав и му се даде разрешение да влезе на перона с повишено внимание, срещу червен сигнал, на станцията да свали и неговите пътници, и да се прикачи към Русича. Влакът не можа да стигне до станцията, защото се оказа, че няма напрежение. Там някъде е стоял 50 минути в тунела. аварийното осветление е било включено, "на тъмно" имат предвид, че не са светили всички лампи, а само по две на вагон. Никой не знаеше каква точно е аварията и чакаха машинистът на русича да изолира повредения вагон, за да може да тръгне и освободи трасето. Влаковете в посока Младост продължаваха да се движат, като се събраха над петнадесет композиции една след друга, в чакане да се освободи трасето. Диспечерът просто даваше нареждане на всеки един влак да спре и да чака второ нареждане. Едва някъде след около четиридесет минути стана ясно, че токоснемателите на Русича са счупени и то още от участък около стадиона, като счупени са били токоснемателите на втори, трети и четвърти вагон (на първия е бил здрав). Неизвестно как следващия състав пристигна на Университета цял. Тогава вече се спря движението и по другия път, за да се установи къде точно е проблемът и влаковете започнаха да въртят между Младост 1, летището и Бизнес парка. След това от депото беше изпратен дизелов локомотив, който да освободи трасето и да достави техника за ремонт на контактната релса. Всичко това продължи около два часа и половина. Никой от машинистите нямаше информация за какво става дума и кога ще бъде пуснато движението. Касиерките още по-малко. Това беше големият проблем, че никой не знаеше какво да каже на пътниците и докога ще бъде прекъснато движението. За алтернативен транспорт прочетох на другия ден по вестниците.
ПП Бретелът между ГМ Димитров и Жолио Кюри е цял. Защо не се движиха влакчетата до там, не ми е известно.

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #101 on: 10.12.2016, 21:42:09 »
А защо по НОВА казаха че е стар състав,даже и репортерката показа щетите по мотрисата.

Offline Thorn

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #102 on: 10.12.2016, 23:07:14 »
Повреденият състав е стар, А2. Влакът с пътниците в тунела, А55, не е бил повреден, само не е имал напрежение в контактна релса.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #103 on: 21.06.2017, 09:32:48 »
АВАРИЯ! Спряха метрото за половин час

Възстановено е движението по първия лъч на метрото. Това съобщиха от пресцентъра на Столична община. Поради технически повреда на метровлак на метростанция „Софийски университет Климент Охридски“ беше спряно движението от метростанция „Седика“ до „Стадион Васил Левски“. Движението беше спряно от 8.38 до 8.52 часа.

http://pik.bg/%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BF%D1%80%D1%8F%D1%85%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD-%D1%87%D0%B0%D1%81-news668704.html

И още любопитен детайл от аварията:
https://petel.bg/Izvanredno--ZHena-poluchi-panicheska-ataka-v-blokiranoto-sofiysko-metro--Deputat-se-namesi__214182

« Last Edit: 21.06.2017, 10:35:43 by ooleg »

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #104 on: 02.10.2017, 18:18:46 »
Имало е на Сердика 2 проблем с влак, ако е тоя, който видях, значи е бил от старите влакове, по посока Лъвов мост. Цялата Сердика 2 около 18:05 беше задимена и миришеше на спирачки. Въпросният влак тръгна 1-2 минути преди този след него. Жената на касата потвърди за технически проблем с влак и каза, че вентилацията работи.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #105 on: 02.10.2017, 18:31:38 »
Е как ще е работила вентилацията, като поне 5 минути беше задимено?
Накрая когато дойде първия влак и всички се натъпкахме в него, една жена се провикна, че са я ограбили.

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #106 on: 02.10.2017, 18:36:28 »
Аз отидох да говоря с жената на касата, защото искаше един човек да звъни на 112. И понеже пак ще определи до персонала реших да ида. Тъкмо и други хора говориха с нея за дома. Според мен течението свърши повечето работа.

Според тази статия влакът е горял.
https://goo.gl/BUWoHj

Аз огън не видях. И аз направих снимка, но димът почти не се вижда на нея.

« Last Edit: 02.10.2017, 18:53:48 by ooleg »

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #107 on: 02.10.2017, 18:58:31 »
Най-вероятно е имало проблем със стария влак и оттам е възможно да е пушека. 

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #108 on: 02.10.2017, 21:11:54 »
Този статия така е написана, че да предизвика сензация и да генерира брой посещения. Няма как горящ врак да тръгне веднага :help:

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #109 on: 02.10.2017, 21:33:40 »
https://petel.bg/m/index.php?action=view&id=230600&
=

Тук пък точно за спирачни проблеми говорят и според миризмата ми звучи реално. Споменават и станция НДК. Аз едно, че стоях поне 8 минути в дома и друго, че съм болен, но ми се стори, че нямаше миризма при НДК, но почти съм сигурен, че дима идваше от тунела към НДК и пълнеше от там метростанцията.
Ще изразя непрофесионално мнение, обаче според мен старите влакове са гола вода и то не от лоша експлоатация, а от некадърна инженерна работа при проектирането.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #110 on: 02.10.2017, 22:08:48 »
А на Лъвов мост застудее ли, започва да си мирише на дим и изгоряло и това не е от влаковете.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #111 on: 02.10.2017, 22:22:24 »
Сякаш не съм го забелязал миналата зима. Иначе над земята женския пазар има уникалното свойство да прави студа много труден за понасяне. Като дойдох в София беше 26 ноември и след 1 ден заваля сняг. Имах чувството поне 2-3 месеца, че живея в хладилник.
Иначе МС интер експо център ми се струва, че е най-старата спрямо почти всички, на които съм бил. Тя и Г М Димитров е студена, но тя е най-плитка. Мусагеница не знам как е щото не съм влизал на нея.
Мисля, че Лъвов мост не беше студена метростанция имайки предвид дълбочината...

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #112 on: 02.10.2017, 23:49:03 »
Вероятно е прегрял нещо влакът, забелязал съм, че голяма част от номерните прегряват. Случвало ми се е да се качвам или да слизам и да ме удря гореща вълна от процепа между перона и влака.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline KRAKOMOBILA

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #113 on: 03.10.2017, 10:10:34 »
Това е защото спирачните съпротивления са под пода.

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline Thorn

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #114 on: 03.10.2017, 14:40:22 »
Димът е вследствие на задържана спирачка за престой още от МС Витоша. Явно на Сердика 2 вече температурата е станала достатъчно висока, за да започне да дими калодката. Вината е изцяло на машиниста на състава. Съобщенията за запален влак нямат нищо общо с действителността.
И да изкажа едно лично мнение - може да хванеш някой от улицата и за три месеца да го научиш да кара влак. Но машинист за три месеца не се става.