Author Topic: Метродиаметър 3 - обща тема  (Read 269257 times)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Метродиаметър 3 - обща тема
« Reply #1500 on: 15.03.2017, 12:31:22 »
Нормално е разстоянието между метростанции да е около километър, така се постига по-висока средна скорост и по-бързо придвижване на по-далечни разстояния при по-ниски разходи. Също метростанциите са сравнително скъпи и големият им брой увеличава сериозно както разходите за изграждане така и експлоатационните разходи. При малки разстояния се получава скъпо съоръжение със средна скорост и пропускателна способност близки до тези на обособен скоростен трамвай. :help: Докато бъде построено трасето до Младост 3 за ТМ23 има три читави варианта - до Гео Милев с три целодневни и два нощни вагона, до Младежки Театър или до  Автостанция Изток с минимум пет целодневни и три нощни вагона в двата последни варианта, иначе неизбежно ще е въздуховоз. :rolleyes:

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1501 on: 15.03.2017, 13:02:41 »
Чакай, чакай малко. След като даваш изказване на обща основа - ходили сме - обоснови се. Дата и час. Аз, като страничен наблюдател, не вярвам на одобни изказвания без да е фактически обосновано. Не си могъл да вземеш думата - ето сега я вземи. Назови конкретна дата и час, когато си бил заедно с Гергин, Христо, Борис или който и да е от Спаси София и не си могъл да вземеш думата от тях.

Виждам, че си регистриран и в другия форум, така че мисля че няма нужда да ти обяснявам, пишеш там от доста време. Сигурно си обърнал внимание, че господата от СС масово чистят мнения на инакомислещи, агресивно обработват в групи по 2-3 заедно със няколко прикачени акаунти хора, които се опитват да оборят безмислиците им и активно използват форума като рекламна платформа и стартова площадка за някаква политическа структура с което отдавна са му преиначили целите и идеите на международен форум за строителство. Приомите са близки до мафиотски, ако се бяха опитали да го пробутат това в нормален форум като този тук отдавна щяха да са ги изритали. Слава Богу тук се мяркат само от време на време и както вижаш винаги са особено агресивни. Защо е това също мога да напиша, но мисля че излизаме твърде много от темата за трети метродиаметър. Само мога да кажа, че след като приключи строителството на 3МД съществуването им ще се обезмисли и затова отчаяно се опитват да си намерят ново поприще.

Правилата на форума важат за всички и не е допустимо за никого да отправя обидни квалификации.

И Слава Богу, че тук си има правила.
« Last Edit: 15.03.2017, 13:05:12 by fafan »

Offline mita6ki

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1502 on: 08.05.2017, 13:25:38 »
Аз от доста време не съм редовен читател на тези форуми, ама мафиоти във нърдски форум... бихте ли били по-конкретни или просто гледате много филми :D. Не се заяждам, простете, но не е ли малко нелепо да се впрягате за дреболии и да се вглъбявате толкова в един онлайн свят. Иначе наистина ми стана интересно, кой чий мафиотски интереси защитава и кви войни има. На кратко ако може, пак казвам не е заяждане, забавно ми е да разбера кво па толкова става.

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1503 on: 08.05.2017, 13:53:02 »
Дали отклонението към Армеец може да изпревари трасето към Левски? Резонно би било да се изградят станции в близост до Ситняково, у-ще "Елисавета Багряна", зала "Фестивална", Арена Армеец, Хермес парк. При Армеец трябва да се направи компромисен вариант, станцията може да се ситуира под колелото и единия изход да е откъм Армеец, другия към Техпарка. При Хермес парк може да се изгради източен изход в близост до разклона за летището, така и това пространство ще има покритие. По-нататък може да се изгради трансферна станция на ИЕЦ. Сегашното предложение би било излишно прахосване на средства (станциите са прекалено начесто) и време (повече станции - по-бавно пътуване). Както вече казах, едната станция да обхване Армеец и Колайдър, другата Дъ Мол, Йерусалим и разклона.

Offline Krokit

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1504 on: 10.05.2017, 21:12:31 »
Ето една прекрсна карта направена от Спаси София: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=12pxVeb8CD1N43BhpuoqFq9Hk5c4&ll=42.70698676080413%2C23.39263381443334&z=15
Доста добре са я направили. :)

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1505 on: 10.05.2017, 21:51:16 »
Е не! Направете още една станция между Армеец и Колайдъра, да имаме метро по-бавно от тролей! :angry: :angry: :angry: