Author Topic: История на спирковите знаци и навеси  (Read 50191 times)

Offline TheShadow

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
Вярно, този на Захарна фабрика изглежда по-тъмен, досега не ми беше направило впечатление, може би защото на снимката е трудно да се различи... Кошчето на стълба под него пък е зелено...
Може да са ги правили с каквато боя се намира в момента или пък в различни години да са вадени различни...
Друга особеност на моя е, че се е закачал отстрани, а не отдолу като другите два, за които говорим.

Offline Трамвай 17

• Напредващ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Някой ще ми отговори ли на въпроса за спиркознаците с логото на СКГТ?

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Вероятно си едно малко и леко досадно хлапе, но да ти дам един съвет - когато питаш и искаш нещо, от време на време слагай и по едно "БЛАГОДАРЯ" . Никой не е длъжен да ти отговаря, да ти праща линкове и снимки, особено,когато не си попитал като хората. Тонът ти в този форум става леко надменен. Не се върти нито този форум около теб,нито светът и слънцето се въртят около теб.

Offline Трамвай 17

• Напредващ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Виж сега, на мен ми е важно да имам цялата информация за спиркознаците в София,да знам примерно,кога е сложен първия спиркознак, как е изглеждал,трябват ми  снимки и години,защото мисля до края на тази година да направя видео за еволюцията на спиркознаците в София.

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Някой ще ми отговори ли на въпроса за спиркознаците с логото на СКГТ?
Ако някой знае, ще ти отговори. Ако някой е намерил снимка, ще я публикува. Повторението на въпросите не само не е етично, но се и НАКАЗВА!
Но за да пишеш история на нещо, свързано с градския транспорт (изобщо за всяка тема, която представлява интерес за теб), означава да се поровиш - в архивите, в старите вестници в Народната библиотека, специализирани сайтове (Стара София, LostBulgaria) и т.н. Можеш да видиш публикациите на потребителя София 100, за да видиш, какво означава сериозно ровене в архивни документи и снимки.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Явно е дете, на което от училище са му дали да пише някакъв проект и история на ГТ. Само че едно време като ни даваха разни такива поректи си искарвахме карти за библиотеки, читалища и там ис намирахме информация. Като се поразровиш така ще намериш много интересни неща. Ще видиш че е много по-интересно и заинтригуващо, отколкото всичко да става виртуално по интернет.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР