Author Topic: Пътуванията ви с влак  (Read 56852 times)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Пътуванията ви с влак
« Reply #180 on: 30.04.2017, 21:26:09 »
Е че какво толкова странно то и при нас уведомяват. Случвало ми се е да седим на някоя възлова гара и да минат да ни съобщят "поради изчакване на връзка ще заминем със 20 мин. закъснение" също се е случавло и това да развата кроасани и вода при големи закъснения. За парното, като има ток нормално да го има и парното, случвало ми се е при -15 градуса и виелици да чакаме 20-30 мин. връзка и не само че има парно, ами и се потиш от жега. Съвсем нормални работи са това нищо учудващо.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #181 on: 22.07.2017, 18:31:53 »
Снощи си купих билети за Берлин - Варшава експреса, за отсечката Берлин - Познан.

От Берлин към Познан закупих билета от сайта на Дойче Бан. Онлайн билет, както си му е реда. 24 Евро, като в тях е включено задължително резервирано място.

За прибирането от Познан към Берлин тръгнах отново да купувам от ДБ. Обаче гледам - не може да е онлайн. Можеш да си го поръчаш и да ти дойде по пощата след няколко дни на хартиен вид. Доплаща се още 5 Евро за това. Казвам си - я да проверя в сайта на полските железници. Добре че имат читав английски интерфейс. Направих си регистрация, проверих за същата отсечка Познан - Берлин. Закупих си билета от тях, платих го онлайн с карта, получих онлайн билет. Цената беше почти двойно по-ниска - 16 Евро, отново с включено резервирано място.

Накрая проверих дали от техния сайт може да се закупи билет от Берлин до Познан - не може. Може, ама само на гише. 100% съм убеден, че на това гише ще дадат същия билет, който аз си купих от Дойче Бан, при това на същата цена от 24 Евро.

Интегрирана система, та дрънка  :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Или по-скоро има интеграция, но само в едната посока :D :D

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #182 on: 22.07.2017, 19:05:06 »
Голям праз, че не може за всички влакове да се закупи билет онлайн, то и у нас не може за всички, не е само при вас. Все едно навремето все онлайн са купували билети, и пак са  били по-щастливи. Аз пък като си взимам предварително винаги отивам до гарата, хем малко разходка, хем с някой да се видиш на по бира. Хората са създадени да комуникират и помежду си все пак, не може всичко да е онлайн. То по тая логика може и града да се разгледа онлайн вече със стрийт вю хах.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #183 on: 22.07.2017, 19:43:36 »
Ами представи си за момент, че хората работят и не ходят по гарите за безсмислени разходки, а само да пътуват оттам. Освен това да ми подскажеш, ако съм в Берлин, как да си закупя запазено място за влака на връщане Варшава-Берлин? Да чакам седмица да ми го пратят по пощата ли? Тъпо, тъпо...

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #184 on: 22.07.2017, 19:47:41 »
Всички работят, но това не пречи въпреки онлайн продажбата на гишето за предварителна продажба да има дори дълги опашки от хора понякога. Не казвам че е нещо лошо онлайн продажбата, но и със и без него все тая-от 1866 година има железница у нас, от 182Х в Европа, и без онлайн продажба хората са пътували, дори много повече с влакове от сега и места са си запазвали.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #185 on: 22.07.2017, 20:46:53 »
Ами представи си за момент, че хората работят и не ходят по гарите за безсмислени разходки, а само да пътуват оттам. Освен това да ми подскажеш, ако съм в Берлин, как да си закупя запазено място за влака на връщане Варшава-Берлин? Да чакам седмица да ми го пратят по пощата ли? Тъпо, тъпо...

Или чакаш седмица да дойде по пощата, или правиш като мен - пробваш през сайта на другата железница. При поляците стана. При маджарите не става.