Author Topic: Други градове  (Read 70078 times)

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Други градове
« Reply #340 on: 12.09.2016, 22:33:08 »
Не мога да си представя тия дивите в Дупница да правят ИГТ!!! То вярно, че града е доста по площ, обаче незнам о мои впечатления най-много му ходят Чавдар/Икарус/Сетра автобуси. Няма лошо, но не мисля, че е нещо повече от опит за лява ръка - десен джоб по дупнишки - там го владеят чудесно това!

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #341 on: 12.09.2016, 23:58:02 »
ooleg, :D това си мислех и аз като видях статията.

Интересното е, че подобно на други градове в региона, в Дупница по принцип си има градски транспорт, хората си го знаят и ползват, обаче информация за разписания, линии, карти, таксуване и т.н. в интернет няма. Основно организацията е направена така, че повечето линии да свързват ХФК (в момента по-известен като Актавис - завод за лекарства) с останалата част на града. Ако е вярна информацията в този линк, цената на билета трябва да е 0,70 лв. в градския транспорт и 0,80 до Самораново и Бистрица. Автобусите, които се използват в градския транспорт най-често са бусове Мерцедес, Ивеко и други подобни от 80-те и 90-те години (вероятно тук става въпрос за множество малки превозвачи, обединени в сдружение). Кондуктори няма - билети продава шофьора, но от коментарите в zadupnitsa.com може да се направят два извода - като цяло лошо обслужване, а нерядко и изобщо неиздаване на билети.

В транспортната схема едва ли ще има някакви сериозни промени предвид факта, че в края на миналата година община Дупница е провела конкурс и е възложила (през Април тази година) линии от общинска, областна и републиканска транспортни схеми - http://infomreja.bg/7-firmi-v-nadprevara-za-avtobusnite-prevozi-v-dupnica-27826.html

Консултантът, който ще консултира община Дупница за това как да интегрира градския транспорт е ДЗЗД "Смарт-Инфра консулт" за сумата от 56 900 лв. без ДДС. От документацията се вижда, че печално известния в Добрич и Габрово институт за транспортни изследвания също е участвал (със сумата от 45 хил. лв. без ДДС) в конкурса, но не е допуснат.
« Last Edit: 13.09.2016, 00:00:04 by Sixkiller »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #342 on: 13.09.2016, 10:11:53 »
Не мога да си представя тия дивите в Дупница да правят ИГТ!!! То вярно, че града е доста по площ, обаче незнам о мои впечатления най-много му ходят Чавдар/Икарус/Сетра автобуси. Няма лошо, но не мисля, че е нещо повече от опит за лява ръка - десен джоб по дупнишки - там го владеят чудесно това!

И преди съм писал-имам познати из този град и ходя сравнително често там. Направило ми е впечатление че ГТ е удобен, сравнително редовен и се ползва доста. И в града има доста живот, живеят доста млади хора с деца колкото и да ви се струва невероятно и те имат нужда от добър транспорт. Особено ползвани са линиите от гарата до центъра, до ж.к.то и парка. Растоянията не са толкова малки за ходене пеш. Имат дори Чавдар В13-20 там и то доста запазен, имат и Кароси.

Готино ще е ако го спечелят, представете си модерни нископодови Солариси от новото поколение, ел.табла по спирките. Ако и интервалите са добри може да привлекат и доста пътници, които сега ползват коли.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #343 on: 13.09.2016, 10:31:24 »
В Дупница на пазара цените са доста по-високи от тези във Варна. Като цяло градът е много скъп, а хорат няма какво да работят. Въртят далавери масово и други съмнителни работи според мен - иначе нямат оцеляване! Актавис е един от година на година все по-скапан работодател. За 10 години са им нараснали запалтите с 20-30%, а работата в пъти. Когато беше собственост на исландците поне нямаха извънареден труд, а след като стана на америкаците за смешните и скапани заплати и въведоха тонове работа и извънареден труд. Сега като е "Тева" и е дефакто част от еврейски холдинг - сигурно нещата ще се влошат допълнително с бачкането. Иначе това е един голям завод в който масово на квалифициран персонал работната заплата е под 1000 лв. брутно.
Преди години съм направил в тоя завод най-абсурдното и малоумно интервю за работа през живота си! До тогава не бях виждал по-абсурдни неща - събрани хора в комисия, която не знае ниюо за теб и те пита ти защщо си там, кандидата също вика - ама защо съм аз тука и защо ме карате да работя това, след като ви казвам, че това не е работа за мен!
Иначепредвид баирите и разстоянията е нормално да има някакъв градски транспорт. През 2009-2010 година ми направи впечатление на автобусите, че пише на табелите все още ХФК (Химико-фрамацевтичен комбинат) а то си беше Балкан фарма - Дупница. Преди 7-8 години беше толкова изостанал града,че даже нямаше ново строителство. После дръпна доста напред, но все пак...

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #344 on: 13.09.2016, 23:09:17 »
Дупница е хубав град, но областния център е Кюстендил (за голямо съжаление) и това малко или много му се отразява. След освобождението дори е бил значим областен център. Актавис може и да е скапан работодател, но е най-големия завод в региона и пак е добре, че го има. Но за другото си прав - текучеството е голямо, а работата е стресираща. Но и една голяма част от населението работи в чужбина - предимно Италия, някой в Испания...

Ето кои са четирите градски линии + другите три към градската мрежа:

Извадката е от един от документите, качени в профила на купувача на общината. В този документ може да се видят и автобусите. Хубавото е, че в списъка има няколко Кароси - т.е. още няколко години ще се движат, които е радостно.

ПП - нещо, което не е коментирано до сега: общината в Дупница от няколко месеца е наела паяк от ЦГМ - София, който всеки ден идва да "патрулира" в Дупница и се прибира обратно, заедно с екипа. Прави впечатление, че паяка не подбира колите и вдига всякакви неправилно паркирани автомобили - без съображения кой го кара, каква марка е, на кого е и т.н. Засега има ефект.
« Last Edit: 14.09.2016, 00:04:12 by Sixkiller »

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #345 on: 23.09.2016, 14:06:21 »
Ето на какво се натъкнах малко след с. Микре, близо до разклона Ловеч-Троян:
Прилича ми на МАН, скоро трябва да го видим в някой град
« Last Edit: 24.09.2016, 19:34:54 by transtriumf »

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline Hakkinen

• Маниак
  • The Flying Finn Is There To Win!
    • View Profile
« Reply #346 on: 28.09.2016, 18:52:04 »
Ето на какво се натъкнах малко след с. Микре, близо до разклона Ловеч-Троян:
Прилича ми на МАН, скоро трябва да го видим в някой град

Редактирано на 1 октомври: Man NL 263, който е във Велико Търново. Снимка - в съответната тема за града. :)
« Last Edit: 01.10.2016, 13:26:24 by Hakkinen »

Offline maisito

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #347 on: 11.11.2016, 19:05:39 »
В Провадия от скоро има градска линия.Номера е 51 и преминава на дължина от единия край до другия.Обслужва се от нископодов бус Vw T4 от тези 3 осните.Ако някой знае повече нека сподели.

Offline ivpetrich_89

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #348 on: 20.03.2017, 08:25:11 »
Здравейте, нов съм във форума и искам да попитам за информация и най-вече архивни снимки относно градския транспорт в град Петрич - чувал съм, че някога е имало такъв, но не мога да събера достатъчно информация и снимки по темата, даже от роднини и съграждани. Затова питам тук в този форум. Ще се радвам да се намери някоя снимка. Съжалявам ако е питано преди.

Online dobriii123

• Маниак
  • Фен на железопътния и градския транспорт! :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #349 on: 09.04.2017, 10:08:51 »
Има ли някой информация за градската маршрутна мрежа на Ловеч? Има ли изобщо такава, какви и колко са линиите, с какво се обслужват?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #350 on: 09.04.2017, 10:12:36 »
Има градски линии, даже имаше снимки из форума, автобусите са Мерцедес О 405 Н, МАН НЛ 202 и подобни.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #351 on: 01.08.2017, 13:57:55 »
Нови автобусни линии ще возят туристи от Банско до близките хижи
Автор: Десант

Откриването на три нови автобусни линии, тръгващи от Банско, одобри на последното си редовно заседание Общинският съвет в туристическото градче.
Единият маршрут тръгва от Банско, минава през Шилигарника и стига до хижа „Вихрен". Другият ще обслужва Добринище – хижа „Гоце Делчев", откъдето тръгва лифтът за Безбог.
Пуска се и една вътрешноградска автобусна линия с начална точка ул. "Акад. Йордан Иванов" и крайна точка – местността Мотиката.
Рейсовете, които ще вървят до хижите "Вихрен" и "Гоце Делчев", ще пътуват само през летния сезон. Единствено вътрешноградската линия ще функционира целогодишно.
Откриването на автобусните линии идва след направен анализ, показващ необходимостта от предоставяне на обществен превоз като алтернативен на индивидуалния. Той значително ще улесни придвижването на жители и гости на курорта в рамките на града, както и към планината. Освен това така ще се намали и вредното въздействие върху въздуха от автомобилния поток.

http://www.desant.net/show-news/40935

Имаше ги допреди 30-тина години. По линията до х.Бъндерица (а през зимата - до Шилигарника) движеха бензинови ПАЗове. Другата - до х.Гоце Делчев беше по-рядка от бяла лястовица и също се обслужваше от ПАЗове.
Чудя се само, как автобусите ще се качват от х.Бъндерица до х.Вихрен, как ще се разминават на тясното пътче и как ще обръщат пред х.Вихрен  :eek:
« Last Edit: 01.08.2017, 14:08:05 by blagun »

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #352 on: 01.08.2017, 16:57:32 »
Доколкото виждам на къмпинг Бъндерица недалеч от едноименната хижа има прилична възможност за разминаване и обръщане на автобуси, пред хижа Вихрен има паркинг, който е подходящ за обръщане. Интервалите няма как да са много малки и няма как да се използват автобуси по-дълги от около 10 метра, но надали има подобна необходимост. :rolleyes:

https://www.google.com/maps/@41.767499,23.4255233,294m/data=!3m1!1e3?hl=en-US
« Last Edit: 01.08.2017, 17:05:08 by V.Peichev »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #353 on: 02.08.2017, 10:14:49 »
Пред къмпинг Бъндерица можеш и Боинг да паркираш. Но нагоре пътят е тесен, пред хижа Вихрен е бъкано с паркирани коли, пътчето е тясно и без мантинели (безсмислено е да се слагат, тъй като често през зимата падат лавини даже през пътя и ще ги пометат). Да не говорим, че строеж на каквото и да е било е крайно недопустим насред Народен парк "Пирин". Предполагам, че транспортът ще е до Бъндерица, както си беше някога. Все пак на х.Вихрен има доста хора и без автобус, та да се качват допълнителни орди от кашкавал туристи нататък.