Author Topic: Похвали за шофьори и ватмани  (Read 137852 times)

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
Re: Похвали за шофьори и ватмани
« Reply #1100 on: 18.04.2017, 17:36:25 »
Голямата нужда стана на ст.Илиянци. Шофьора ходи по нужда отстрани, а тоя сельо се изсра отзад.Чак да не изтърпи-надали.На 10 метра след спирката има голям храст да беше отишъл там.Ходи към Мировяне-курса е ~25 мин,но има големи почивки.

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #1101 on: 18.04.2017, 23:39:11 »
Ей, този форум съвсем го обърнахте на кенеф...  :laugh:

От доста време не ми се беше случвало да ми е гадно да чета пост, ама и да ми е толкова гнусно, че да не мога да спра да го чета!  :crazy:

Не разбрах особено много за какво се хвали шофьорът, ама както и да е. Иначе, преди няколко дни забелязак, че положението на ТМ спирка "Триъгълника" е "шоколад до шоколад", а хората си седят от другата страна...
Пълна гнусарщина!
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2017 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1102 on: 22.04.2017, 14:13:12 »
То бива, бива ама простотията ни няма край. Преди седмица някакъв ром пикаеше върху. детска пързалка. Мен вече нищо не може да ме учуди, така че.......

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1103 on: 05.05.2017, 17:31:15 »
Похвала за шофьора на 11ХХ по 83 за това, че изгони една нахална бабка която миришеше на мокро куче.Ето и какво се случи: Това беше вчера.Качвам се аз и брат ми от Зоопарка ,взимам си билет и сядам на седалката зад първата врата с брат ми до мен.На Парадайса се качиха 2 човека от първата врата(там се качи и бабата със две торби).Най - нахално почна да блъска брат ми със едната чанта само и само да станем тя да седне(а седалката зад шофьора е свободна).Така накрая се ядосах и й казах,че ако още един път го блъсне ще я сваля от рейса със ритници.И тя:такава е днешната младеж.Шофьора се ядоса и каза,че тя е виновна и ако не млъкне ще я изгони.Накрая на средата на светофара на Хенрик Ибсен и Гоце Делчев спря и я изгони.Аман от нахални пенсии.Зор да седне и да гледа шофьора какво прави.Разбирам,че седалката е за инвалиди ама имаше още 30 седалки в рейса.

П.С:Инвентарен номер не казвам защото шофьора ми е приятел и за това ,че позволи на брат ми да натисне копчето за 1 ва врата.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1104 on: 05.05.2017, 19:03:16 »
Похвала за шофьора на 11XX по 83, че е приятел на TRAMS SOFIA, позволил е на брат му да цъка копчетата на автобуса и го е защитил от опасна баба, сакън да не стане от инвалидното място.
Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата?
О.о

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #1105 on: 05.05.2017, 19:32:25 »
Да не се отстъпи място на трудноподвижен човек в автобуса е най-висшата проява на липса на първите 7 години, или по-точно казано - домашно възпитание. А факта, че някой дори се и хвали с това, говори достатъчно за самия него след първите 7 години.

Offline 2828

• Защо пиша толкова много?
  • 506
    • View Profile
    • Email
« Reply #1106 on: 05.05.2017, 19:42:41 »
Не че нещо, ама има разлика между трудноподвижен човек и нахален такъв, който се бута и парадира с възрастта си и евентуално с носенето на 10 кила зеленчуци от пазара, в някои случаи. Още повече, че е имало свободни места! Послеписът наистина TRAMS SOFIA не е трябвало да го излага публично, според мен.

Offline vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1107 on: 05.05.2017, 19:56:45 »
Мястото е предназначено за трудноподвижни хора, така че хората от същата тази група имат пълното право да претендират за него! И понеже всеки си казва - ми нали има и други места - то затова и държавата се крепи постоянно на някакви такива ненужни компромиси. Днес така, утре онака - докато и работодателят ви каже - ми няма да ти платя сега (този месец), ама какво толкова - нали и утре ще дойдеш на работа, утре ще ти платя. Оня идиот, който уби трима души в аварийната лента на Хемус преди две седмици, също си е казал - е какво толкова, ще покарам 20-30 метра в аварийната лента и после ще я освободя. Разбирате ли накъде бия?

Offline wiNt

• Запален по ГТ
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #1108 on: 05.05.2017, 20:12:39 »
Аз не разбирам. Ако описаното е вярно е имало свободно място зад шофьоря, тя просто си е харесала точно това място. В такава ситуация не смятам, че е нужно да се отстъпва място, при все че "има още 30 свободни в рейса". Това май на всички се е случвало - седни от другата страна, че там ми пече много на мен, та да те пече тебе. А и мястото не е обозначено като такова за трудноподвижни.
Иначе поста на TRAMS SOFIA е пълен абсурд, особено частта със свалянето на бабички с ритници като си на 14 и си много опасен и послеписа, който излага уж приятел в опасност от наказание.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1109 on: 05.05.2017, 20:15:18 »
Мястото е предназначено за трудноподвижни хора, така че хората от същата тази група имат пълното право да претендират за него! И понеже всеки си казва - ми нали има и други места - то затова и държавата се крепи постоянно на някакви такива ненужни компромиси. Днес така, утре онака - докато и работодателят ви каже - ми няма да ти платя сега (този месец), ама какво толкова - нали и утре ще дойдеш на работа, утре ще ти платя. Оня идиот, който уби трима души в аварийната лента на Хемус преди две седмици, също си е казал - е какво толкова, ще покарам 20-30 метра в аварийната лента и после ще я освободя. Разбирате ли накъде бия?

Веско, първите седалки са над гумите и са повдигнати на подиум. Трудноподвижните пътници следва да се насочат към ниско разположените, и забележи запазени нарочно маркирани седалки непосредствено зад първите. 3 крачки са.

Offline vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1110 on: 05.05.2017, 20:17:57 »
Аз казвам, че щом на седалката има етикет, че е за трудноподвижни хора, значи е предназначена за тях. Според описаното от Трамс София, те са били на такава седалка. Ако на тяхната седалка не е имало такова обозначение, тогава случаят не е коректно описан.

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1111 on: 05.05.2017, 21:33:18 »
Vesko76 Качи се в бял ман и виж,  че седалката точно до първа врата е обозначена за инвалиди. Но брат ми искаше да седне там затова седнахме.
Такива нахални пенсии най ме дразнят. Помогнеш им да се качат в трамвая с двете торби с домати и краставици а те гледат така сякаш ще ти скочат на бой ако не им отстъпиш седалката. Първата седалка е обозначена за инвалиди за да може да гледат шофьора.
Нарочно не съм написал инвентарен номер защото не искам да излагам човека.

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1112 on: 05.05.2017, 21:58:02 »
Първата седалка отдясно,винаги се заема от пенсионер...

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1113 on: 05.05.2017, 23:22:57 »
Нарочно не съм написал инвентарен номер защото не искам да излагам човека.
В тази тема е най-добре като цяло да не пишеш, че излагаш себе си.
О.о

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1114 on: 06.05.2017, 00:53:15 »
Хммм, седалките за трудноподвижни хора, които трябва винаги да се освобождават като има такива са 4-ката отдясно, обърнати една срещу друга. Там има и такъв символ, седалките за това са наниско и направени с удобни дръжки около тях и подлакътници. Ако обърнете внимание само на тях има подлакътници и по-удобни дръжки. Което разбира се не означава, че ако няма трудноподвижни не може всеки да седи там, просто като се качи такъв човек трябва да отстъпите.

Иначе без майтап, някъде четах че широките единични седалки в автобусите, като тази зад шофьора, зад 1-ва врата, тази най-отзад отляво също е такава, са направени или за дете с родител/придружител, или да влюбени двойка. Не случайно са на по-уединени места, или на по-интересни за деца места :D Така четах, че такава е идеята, а не някоя баба да си сложи пазарските чанти на по-широкото. Такива по-широки седалки има и в Ситаро, Тедом и др. автобуси.

Така че, TRAMS SOFIA ако си придружител на дете, брат ти си напълно прав че тази седалка е за това. А пък бабата дава много лош пример и на детето. Ако си бил на ниските седалки с този символ тогава трябва да отстъпиш и тя е права.
« Last Edit: 06.05.2017, 00:55:35 by Ivo »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1115 on: 06.05.2017, 10:46:23 »
А той дава много добър, като се отнася така с възрастен човек. Какво значение има дали седалката е за инвалиди или не. Едно време ни учеха, че като видим възрастен човек, трябва да станем и да му отстъпим мястото. Тогава даже нямаше и лепенки, ама все още имаше някаква култура у хората и уважение към по-възрастните, макар и някои от тях наистина да са много нахални. Това са възрастни, болни, изнервени хора. Ако си по-възпитан ще ѝ отстъпиш мястото, нищо няма да ти стане да постоиш малко, вместо да се зъбиш и да се правиш на бабаит.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #1116 on: 06.05.2017, 11:12:14 »
В нашият градски транспорт трябва да направят седалка за млади. Защото пенсионерите са толкова много, че няма шанс млад да използва която и да е седалка в транспортното средство. А ако някой не им стане, почва бутане, обясняване как днешната младеж за нищо не струва и прочие.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #1117 on: 06.05.2017, 11:38:35 »
Като толкова не могат да ходят тия дръгели, къде са тръгнали по цял ден?
Представляват опасност както за собственото си здраве и живот, така и за това на околните!!!! Щом седалките в рейса са празни няма никакво основание да бута този и онзи! И аз бих реагирал по абсолютно същия начин, даже и по-остро!

Offline vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1118 on: 06.05.2017, 12:06:39 »
Имах един период от 2 седмици, когато ходих с наколенка на работа в Берлин. Поради разтежение на бедрен мускул. Направо си куцах, но си ходех на работа. Тогава, въпреки че съм млад, според вашите дефиниции, всички ми отстъпваха инвалидно място в метрото U9 и в препълнените TXL и X83, които ежедневно прекачвах по 2 пъти в посока, за да седна. И това в час пик. Благодарение на това пътувах отпочинал към и от работа и можех да си върша задълженията. И за тези две седмици съм допринесъл за БВП на фирмата си, както и на Берлин, в пъти повече, отколкото ако се бях писал болен. Тези "дрънгели" са допринесли за държавата, в която живеете, в пъти повече, отколкото вие, за вашите скромни 14-20 години, така че бих внимавал много в тези квалификации, понеже говорите наизуст.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1119 on: 06.05.2017, 12:53:10 »
Седите и се подигравате не циганите, а в душите си сте по-цигани и от тях  :help: И после се чудим защо България прилича на кенеф..
« Last Edit: 06.05.2017, 12:59:55 by hitar_potter »
О.о