Author Topic: Ретро снимки  (Read 354073 times)

Offline llll

• Писател
  • **
    • View Profile
Re: Ретро снимки
« Reply #2460 on: 21.04.2017, 08:00:36 »
Защо рядка?! Тройките в този период винаги са били с две вагончета в този вариант. "Конските" ремаркета бяха по- редки.... Поне такива са моите спомени  :). Поздравления- страхотна снимка....

Offline София 100

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2461 on: 21.04.2017, 10:05:32 »
Защо рядка?! Тройките в този период винаги са били с две вагончета в този вариант. "Конските" ремаркета бяха по- редки.... Поне такива са моите спомени  :). Поздравления- страхотна снимка....
На всички налични снимки досега от тази линия в периода до около 1971г. композициите се състоят от мотриса MAN-SIEMENS, MAN-AEG или Breda с прикачени към тях ремаркета "Енержи"/ нископодови "Юрдинген", в много редки случаи  с "ДТО". А тук цялата композиция е българска, което е необичайно.
« Last Edit: 21.04.2017, 10:08:18 by София 100 »
Той не спира ни денем, ни нощем

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #2462 on: 21.04.2017, 10:56:05 »
Факт, това е една от малкото снимки уловила подобен състав. Хубаво е че си я намерил.  :fan:

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2463 on: 21.04.2017, 11:07:50 »
На мен ми е интересно през гората и по Черни връх дали са се движили в състави с вагони или само с моторен вагон?
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline София 100

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2464 on: 21.04.2017, 12:22:15 »
На мен ми е интересно през гората и по Черни връх дали са се движили в състави с вагони или само с моторен вагон?
През гората са се движили мотриса с прикачено към нея  едно ремарке, в редки случаи и с две за по-мощните Breda и MAN-AEG /MAN-SIEMENS. Доколкото знам наклонът на бул. Черни връх не е бил по възможностите на нито една двуосна мотриса. Теоретично първият трамвай, изкачил големият наклон на Черни връх е или "Мотрисата на мира" 101(231) или прототипа на "Комсомолец" 701. А когато е открит тм 9 първоначално Комсомолците се движат соло, а по-късно и с ремарке. След построяването на мотрисите "Космонавт" и постепенното им пускане по линията отново се движат поединично.
Той не спира ни денем, ни нощем

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2465 on: Today at 12:32:46 »
Стара снимка която си намерих на компютъра, снимал съм я точно преди 10 години. Не знам дали тук да качвам старите ми снимки отпреди 10-15 години или в общата тема за снимки.

Можете ли да повярвате, че двата автобуса са на една и съща възраст, от 92-ра година въпреки че 1-вия изглежда като танк, а втория като модерен съвременен автобус от днес :D
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР