Author Topic: Контрольорите  (Read 90587 times)

Online TRAMS SOFIA

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
Re: Контрольорите
« Reply #1000 on: 09.04.2017, 21:29:09 »
Съгласен съм . Не бива и те за попадат във капаните от ЦГМ.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #1001 on: 14.04.2017, 20:54:18 »
Един едър мъж контрольор почна да ми вика"момче ,момче покажи карта" аз му казвам изчакай (да си я извадя от джоба) а оня кресна"ше те чакам на гарата ".
Оттук възниква въпросът: С какво право контрольор иска карта/билет на човек извън ПС на МГТ? Правата им за искане на карти и билети важат само ВЪВ превозните средства на МГТ, останалото е своеволие и дори рекет!!!
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Online TRAMS SOFIA

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1002 on: 14.04.2017, 21:26:22 »
В наредбата пише"пътникът е длъжен да притежава редовен превозен документ в превозното средство и В района на спирката на наземния транспорт или в платената зона на метрото''

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1003 on: 16.04.2017, 00:22:19 »
Не разбирам. Хем се жалваш, хе после ги оправдаваш :D
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Online TRAMS SOFIA

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1004 on: 16.04.2017, 08:16:54 »
Не ги оправдавам,но като видиш човек ,че носи багаж нормално е да го изчакаш да си остави багажа и тогава ще покаже карта.В моя случай рейса спря като второ ПС а аз от последната врата.Не знам обхвата на спирката да е толкова голям(мисля,че беше 50  метра).Поправете ме ако греша.

Offline Марин Петров

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1005 on: 19.04.2017, 17:10:24 »
Обхвата на спирката започва от пътния знак, който казва че има спирка. Това са сините правоъгълни знаци с бяло поле на което има нарисуван автобус, трамвай или тролей. И свършва с табелата на която пише кои линии спират на спирката. Може да е 20 метра, 50 метра, 100 метра. Ако няма табела с номера, тогава е 50 метра след пътния знак. Всеки шофьор или ватман е длъжен да спира така, че цялото му возило да попада в този обхват. Иначе подлежи на санкция. Ама това в някоя друга държава. А ако някой натисне нашите да спазват това правило, веднага ще скочат, че са неоправдани, че имат ужасни работни условия, че нямат 2 минути да се изпикаят и т.н.

Online TRAMS SOFIA

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1006 on: 19.04.2017, 21:35:00 »
На тази спирка съм виждал 3,4 автобуса да спират заедно. За условията е хубаво де сложи един химичен кенеф на гарата за 74,77 и тн и 2 мин престой, поне да може човек ако му се ходи по нужда да ходи.

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1007 on: 19.04.2017, 21:45:52 »
В наредбата пише"пътникът е длъжен да притежава редовен превозен документ в превозното средство и В района на спирката на наземния транспорт или в платената зона на метрото''
A какво правят тези които нямат превозен документ в района на спирката и си купуват от водача. :D :rolleyes: :help:
« Last Edit: 19.04.2017, 21:51:41 by coast96 »

Offline wiNt

• Запален по ГТ
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #1008 on: 19.04.2017, 21:50:13 »
Не пише глупости, чел съм наредбата зад шофьорите множество пъти и наистина го пише точно така. Глупости са, че някоя умна глава го е сътворила в общината.

Online TRAMS SOFIA

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1009 on: 20.04.2017, 18:22:49 »
Отскоро често забелязвам хайки на сп.Надлез Надежда,обаче няма добра организация.Пример 77: Вътре има няколко роми а контролата въобще не ги проверява,но за другите хора които слизат се лепват за вратата и не се махат докато не покажеш билет(карта).

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #1010 on: 23.04.2017, 04:26:24 »
То и от Оборище, гара Подуяне и Бяло море се качват най-редовно "хайките" им, ама ако са наседнали мангасаря най-отзад при IV-та врата, не припарват назад. Иначе българите ни хокат и бият, даже. ;)
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Online TRAMS SOFIA

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1011 on: 23.04.2017, 08:16:16 »
Ей това е чиста дискриминация.Ние плащаме,а те се возят free, все едно са софийски мутри.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1012 on: 09.05.2017, 14:26:28 »
От Фейсбук:
Quote from: Neli Nikolova
Кацам вчера на летище София. Тъй като съм без багаж, се качваме с баща ми в рейс 84. След нас се качват група момчета и момичета, около 20-годишни, френскоговорящи. Тъй като в Белгия качването се извършва само от предната врата, те от там се качват. Първите трима си купуват билетчета, но следват още 18 чинно наредени с по 5, 10 и 20лв. Шофьорът се развика. Каза, че гони график, не е продавач на билети и да влизат навътре и да не го занимават. Тъй като не го разбраха, се изправи, излезе отпред и заразмахва ръце тип да разгониш досадни кокошки. Влязоха навътре и седнаха.
След 2 спирки се качиха контрольори, мъж и жена, дъвчещи дъвка и гледащи лошо. Моментално попаднаха на групата без билети и започнаха да крещят.
Тъй като никой никого не разбираше, реших да се обадя и казах, че са без билети, защото шофьорът отказа да им продаде. Не ги интересувало. Да си плащали веднага глобата. Защо? попитах аз, като всички искаха да купят билети. Да се карат на шофьора.
След известни разправии между контрольора и шофьора, жената пребори 18 без билет и отсече гениалното: да платят една обща глоба.
Децата гледат в пълно неведение защо им се крещи и какво става, затова започнах да им обяснявам. Казах предложението за обща глоба, но те обясниха, че не са обща група и не се познават всички. Тогава всеки да плати глобата си, разкрещя се пак контролиращият. Започнах и аз да повишавам тон, че вината не е тяхна, същевременно и да превеждам и настана наистина невероятна ситуация.
Мъжът застана до три момчета и ги пита: познавате ли се тримата? Познавали се.
- Отивай да купиш 3 билета - обръщайки се към едното момче. И допълни, джвакайки дъвката с презрителен жест на ръката: Айде, айде, бегай, не ме гледай.
Момчето ме погледна за превод. Мислех да кажа, че мен всъщност вече ме няма, защото съм потънала в земята от срам, но казах да отиде да вземе 3 билета. "Айде бегай" го спестих.
Така на малки групички с общи 5лв всички си взеха билети. Докато трае това нещо, контрольорката попада на първите трима, които си имаха билети и изкрясква победоносно:
- Ето, купили са си билетите и не са ги перфорирали. Платете си глобите.
И ме поглежда да им кажа.
Започнах да обяснявам, че в Белгия като си купиш билет, той не се перфорира никъде и те просто не знаят. Казах че ще им обясня, но няма нужда да плащат глоба.
Перфорираха послушно всички билетите и се изредиха един по един да ми благодарят.
Казвам ви, просто умрях от срам...
Не може ли на първата (последната) спирка на Летището да има каса или просто автомат за билети?
Не може ли цената да не е идиотското 1,60 и да очакват всеки да има точна сума, особено от чужденци?
Не може ли контрольорите да са възпитани и любезни, а не простаци?
Не може ли и шофьорите да са такива?
Що за поведение, възпитание, държание?
Защо???

https://www.facebook.com/nikolova.neli.5/posts/715836655261635

Мисля, че е крайно време да бъде въведено задължително поне начално ниво на английски език за всички служители на градския транспорт.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #1013 on: 09.05.2017, 14:40:31 »
Като направят заплатата 2000лв може да искаш задължителен английски. В момента има такива, които и на български не могат да говорят нормално.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1014 on: 09.05.2017, 14:45:22 »
Аз работя с четири чужди езика, знам пет и не взимам 2000лв. Да не говорим, че английският вече не би трябвало да се брои за чужд език, тъй като почти навсякъде е задължителен.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #1015 on: 09.05.2017, 15:02:35 »
На мен като отида в Англия, Гърция, Турция, Франция, Германия и т.н. никой не ми говори и пише на български!
При сегашните условия няма кой да кара, ти искаш и задължително ниво на английски език. Който знае английски надали ще дойде да работи в градския за 1000лв.

Offline mitakis

• Moderator
  • Защо пиша толкова много?
  • 2660
    • View Profile
« Reply #1016 on: 09.05.2017, 15:08:21 »
И двамата сте прави. Както 100 пъти е коментирано, работещите в МГТ трябва да имат по-добри условия. Конкретно при контрольорите  - взимат ниски заплати, санкционират ги ако нямат постигнат брой глоби за месеца - ами ако наистина не случат на нередовни пътници какво да правят?! Отделен е факта, че има индивиди, които за нищо не стават, не приличат на нищо и не търсят личностно развитие.
На летището, всички големи спирки и оборотни публични места, е крайно необходимо да има автомати за билети (дори и само с деб.карта да работят, за да не се оправдава СО с опасение от кражби и разбиване на автомати).

На мен като отида в Англия, Гърция, Турция, Франция, Германия и т.н. никой не ми говори и пише на български!
Те и английски не говорят там, където не им е майчин език и не им е крайно необходим. Но да се въздържаме от офтопик.

Online hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1017 on: 09.05.2017, 16:39:43 »
И за пореден път – перфораторите от каменната ера е крайно време да бъдат премахнати!
Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата?
О.о

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1018 on: 09.05.2017, 17:14:27 »

Мисля, че е крайно време да бъде въведено задължително поне начално ниво на английски език за всички служители на градския транспорт.

Не, просто трябва ЦГМ да пусне наредба всички билети продавани от водачите да бъдат задължително продавани перфорирани на място и да се сложи перфоратор на всеки водач. Заедно с една лепенка залепена на вратата на кабината на български и английски, че водачите не връщат ресто. Ако искат, разбира се, но нещо ме съмнява че ще го направят. Има видими признаци, че част от водачите и контрольорите са в комбина и се работи точно в посока подмамване на незнаещи чужденци, а не за това да бъдат качествено обслужени.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #1019 on: 09.05.2017, 17:20:31 »
Има видими признаци, че част от водачите и контрольорите са в комбина и се работи точно в посока подмамване на незнаещи чужденци, а не за това да бъдат качествено обслужени.
Глупости!