Author Topic: Блокът на смелите - Общежитието на Столичен електротранспорт  (Read 8369 times)

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Чак пък толкова, а и какво и е на локацията? Има метростанция, удобен трамваен и тролейбусен транспорт, на метри от гара и автогара и на минути от центъра.
В момента - трамвай на интервал 30 минути в близост до блока и автобусна спирка към Надежда и Люлин. Трамвайна и тролейбусна спирка на  350 / 400 метра, автобусна на 450 метра , метро на 100 метра.
Отдаван си мисля , че трябва там да се разкрие автобусна и тролейбусна спирка , посока Център.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Айде стига глупости, гледайте малко реално на нещата, как се определя локация?

Дали е комуникативно място, транспорт, обществени услуги, озеленяване, близост до супермаркети, училища и детски градини ако сте с деца(макар че тия блокове са по-подходящи за ергенски квартири според мен отколкото за семейни хора)

Тук какво имаме-локация в широк център, на пешеходно растояние от центъра, до спирки едновременно на метро, трамвай, тролей и автобус, не знам някъде другаде в София да има локация на която да спират и 4-те вида транспорт :D Също на пешеходно растояние от ж.п. гара, 5-ти вид транспорт, с който може независимо от трафик и каквото и да е било да пътуваш безконфликтно навсякъде! Не е зле като за млад човек.
Още един плюс, ако се вредиш да вземеш апартамент на последните етажи ще имаш уникална гледка към целия град и Витоша, заради височината на блока и че мястото е леко на хълм.

Като минуси-няма наблизо паркове за разходка, много замърсен въздух в района( на второ място в София след южните подвитошки квартали Павлово, Хиподрума, Стрелбище итн) което заедно с високото ниво на шум от булевардите наоколо ще е проблем за по-чувствителните хора, за хора с по-чувствителна нервна система, за деца и по-възрастни.
В самия край на жилищна зона, малко по-далеч от зелените междублокови пространства, навъртане на съмнителни типова в района на Надлез Надежда и тази част на булеварда. Нищо чудно с поетапното облагородяване на тази част на София обаче и този проблем да се реши.
Далеч от места за сбирки на млади хора-Студентски град, Южния парк, далеч от обекти като бизнеспарка, дъ мол, Мегапарк и други големи офис и търговски обекти генериращи много работни места.

Аз лично не харесвам да живея на толкова централни места, ако ще и на Витошка да е, предпочитам по-крайните квартали близо до планината като Младост, Люлин където имаш всичко под носа и може със седмици да не слизаш до центъра.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Не бих си купил апартамент в блок,който трябваше да бъде разрушен още през 90-те поради потъване,изкривяване и накланяне,макар и малко, разрушена е двуетажната сграда, която трябва да го подпира до някъде. Пък ако ще и да е в градинката на НДК.

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
Някой има ли идея как вървят продажбите?  :D
Имам странното чувство, че ще успеят да си продадат всичко, а след години ще ги дават по новините...  :crazy:
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2017 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Ама хич не четеш! Виктор е постнал на предишната страница линкът - http://www.bulgarianproperties.bg/imoti-tristayni-apartamenti/imot-50540-tristayni-apartamenti-za-prodajba-v-sofiya.html

Offline tsetsi81

• Запален по ГТ
    • View Profile
Почти всички жилища са 40 кв.м.Строителя ги предава на ламинат,латекс и баня за ремонт и обзавеждане.Има 5 камерна дограма KBF,с 4 сезонно стъкло,6 или 8 см топлоизолация се слага.В момента цената е 35000 евро за тези жилища и 2/3 били вече продадени.Строителя е договорил за негова сметка да бъде съборена изтърбушената грозна постройка в ъгъла на ТБ гаража,а в досегашната топла връзка между двата блока ще има хранителен магазин на голяма верига.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
А започнали ли са ремонта? Има ли промени по фасадата?

Offline mitakis

• Защо пиша толкова много?
  • 2660
    • View Profile
Да, изцяло е сменена дограмата, на единия блок цялата фасада е 'обградена' от скеле. Зет ми ходи на оглед, ама много малки кутийките...

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
ще има хранителен магазин на голяма верига.

Коя верига?

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Да, изцяло е сменена дограмата, на единия блок цялата фасада е 'обградена' от скеле. Зет ми ходи на оглед, ама много малки кутийките...
Мите , да не се лъже там, човекът. И двете сгради са рушащи се. И по двете се забелязват доста фрапиращи цепнатини, ,особено в ниския блок - на долния етаж , отстрани - където е носещата конструкция вертикално се е отцепило стабилно парче от бетона, като се виждат и арматурите Въпрос на време е там ад се случи нещастие и то голямо .Пак напомням,че кривият блок е с предписание още от 90-та година да се събори. Изкопът за основите на административната сграда в депото допълнително го е компрометирала. В мазето на блока са изливани тонове бетон, за да се укрепва.
Да не говорим за идиотското разпределение, изключително малките помещения и  липсата на тераси.
За визията - нямам думи.

Offline TIGER64

• Запален по ГТ
    • View Profile
Направи ми впечатление, че правят изолация на двата блока, а между тях в малката сграда щяло да има Била.
« Last Edit: 21.04.2017, 07:01:41 by TIGER64 »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Аз не виждам да се укрепва нищо по тези блокове, само се сменя дограмата и се облепва с топлоизолация. Сигурно ще сменят и асансьорите с модерни, ще сменят тръби, радиатори и това ще му е. Видимо погледнато по-високия блок е доста крив, но нямам си идея дали просто е излят накриво защото преди 50 години не е имало добра измервателна техника, или са възникнали някакви проблеми с годините. Няма общо с визията от рекламите това което се прави в момента. За момента изглежда че визията ще си е същата като сега, но с нова дограма и изолация. И аз бях мислил за маломерент апартамент във по-високия блок, който да се дава под наеми така да се изплаща или да го ползвам за ателие, но и аз се разколебах, въпреки ниските цени за района на центъра.

Уж много бързо свършвали имотите иначе в тези блокове, повечето били продадени, явно доста хора са се вързали, или просто заради ниските цени нямат друга възможност къде да живеят.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Няма как да е толкова крив заради грешки в измерването - това може да се дължи само на проблеми в носещата конструкция или евентуално основите. :help:

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
Ми те какво да му правят всъщност? Това не са стандартни панелни блокове, няма заварки в арматурата между панелите, а с изолацията ще прикрият всички налични проблеми по фасадата. Изкривяването едва ли е поправимо, но наличието му не е непременно доказателство, че конструкцията е застрашена и не е ясно дали това потъване продължава и може да застраши конструкцията вбъдеще. Не вярвам този проблем да е оставен непроучен преди началото на ремонтно-строителните работи.