Author Topic: Топло  (Read 5205 times)

Offline fgm

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Топло
« Reply #120 on: 21.04.2017, 18:06:14 »
Даже и БАН прогнозира съществено застудяване, макар и за кратко! Значи не гледаме какво пише, как се взимат решенията?
Някой си драпа т*шаците, ала ЦГМ, и казва айде баста, стоплихме се спираме топлоподаването. Кой ще носи персоналната отговорност ми е интересно? Или е "наше" момче и нищо, тия разходи по спиране, пускане и повторно спиране ще ги пишем в графа развитие и модернизации, примерно, пък софиянци нали са ни свикнали нищо няма да кажат.
@stankos много интересен въпрос повдигна-есента при пуска на отоплението, знаем колко време трае.Обаче сега се оказва, че при малко напън не е нужно да чакаме с дни, а може и в рамките на 24 часа да се пусне отоплението.
Пак никаква икономическа логика, то що ли я очаквам, от Топлофикация!

Online Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #121 on: 21.04.2017, 19:05:28 »
Не, но като си на висок етаж се усеща леко колкото и да уплатняваш старите или да ги сменяш с нови. Винаги има някакъв минимален луфт, няма как вратата да ти прилепне плътно до пода или да затвориш прозореца херметически. Това е апартамент все пак а не капсула, трябва да влиза въздух отнякъде. Има голямо значение и дали апартамента е на завет, или е на пътя на вятъра и отвън го духа отвсякъде, чувства се.

"топлото" и каква мощност да се подава е пряко свързана с всички тези работи.

Не само на високите етажи, но и на по-ниските е същата история. Добре пуснаха парното, тези дни е достатъчно студено и си е за парно.

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #122 on: 23.04.2017, 13:12:35 »
@stankos много интересен въпрос повдигна-есента при пуска на отоплението, знаем колко време трае.Обаче сега се оказва, че при малко напън не е нужно да чакаме с дни, а може и в рамките на 24 часа да се пусне отоплението.
Пак никаква икономическа логика, то що ли я очаквам, от Топлофикация!

Често се случва през лятото хората да правят ремонти по домовете си .Да се сменят щрангове,тръби по вътрешните инсталации и радиатори при , което инсталацийте се източват ! При първоначалното пускане есента техниците понякога ходят до една станция и по три пъти докато тръгне нормално !Винаги има някой не разбрал за пускането и не си отворил радиаторите да се обезвъздуши инсталацията, която после работи некоректно ! Сега нормално до вчера работили инсталации да тръгнат бързо ! Естественно с цената на извънреден труд на техниците ,който се заплаща по други тарифи ! Техниците работят на нормален 8 часов работен ден при петдневна работна седмица и през уикенда има дежурни , които се викат само при аварийни ситуации с цел да не се заплаща допълнително ! Ако схващаш.... ;)
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #123 on: 09.05.2017, 01:09:53 »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #124 on: 09.05.2017, 01:19:39 »
Днес имаше топла вода, а във входа са залепили лист с информация, че ще се спре парното от 19 май. Става въпрос за Младост 3.
« Last Edit: 09.05.2017, 10:22:48 by hitar_potter »
Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата?
О.о

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #125 on: 09.05.2017, 10:23:10 »
Все пак от днес е спряно
Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата?
О.о

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #126 on: 28.08.2017, 23:45:26 »
http://www.toplo.bg/news/2017/08/10/30-11-2017

да се приготвите пак 10-тина дена без топла вода

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #127 on: 29.08.2017, 22:19:41 »
И като сме при ползите от парното, нека споменем и вредите от него. Откакто София е топлофицирана, популацията от хлебарки се е увеличила сигурно стократно. Те предизвикват алергии и заболявания също като мръсният въздух, а културата у българите да се борят с тях лиспва.
Да, това също е страничен ефект от вертикалните щрангове. Проходимо, топло и тъмно - направо си е рай за тях.
Което доста добре обяснява защо в квартирата ми се напълни с хлебарки, при все, че поддържах безкомпромисна чистота в макар и стария апартамент.
Иво, какви ще са тези врати и прозорци? Не говорим за барака нали?
...Винаги има някакъв минимален луфт, няма как вратата да ти прилепне плътно до пода или да затвориш прозореца херметически. Това е апартамент все пак а не капсула, трябва да влиза въздух отнякъде...
Особено, ако дограмата е дървена, както бе при мен, дори и парното да е на 5-та, повече от 22 С не съм успявал да вдигна, именно заради луфтовете, въпреки че бяха двойни (основен и допълнителен, по-малък) прозорци. А на 5-та степен сметката набъбва доста, на 3-та температурата вътре ми беше 21 С.
Алтернативата - GTBurgas.eu
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #128 on: 29.08.2017, 23:12:25 »
Има и елегантно решение с хлебарките типично по български - няма нито парно, нито канализация. Ето аз в Симеоново не съм видял и една хлебарка.
Между другото ми казаха за метод дето действал наистина и бил ефективен макар и да не давал резултат веднага.
Сериозно не е майтап!
Хващаш две банки и им осигуряваш тава, лиген или друг съд с вода и ги пускаш в жилището. Те били много чисти и винаги се връщали във водата като там и акали, пукали или както се нарича. След около 1 месец намалявали много хлебарките и после изчезвали. Банките като почнели да славят от глад се пускали в природата.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #129 on: 29.08.2017, 23:29:27 »
Аз си мислех, че само при нас го има това с хлебарките... даже пръскахме мазетата за n-ти път, тъй като мислехме, че някой ги е донесъл с някой чувал например. Всъщност наистина в периода когато беше спряна топлата вода през пролетта се напълни масово с тия черни гадости - явно като стане студ и търсят къде да се спасят.
При нас ходят по фасадата и ако има отворена врата или прозорец от там влизат - така че ако прозорците са стари и неоплътнени, може и да влизат даже и при затворено предполагам.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #130 on: 30.08.2017, 09:53:13 »
Все пак хлебарките са най-старите домашни животни - опитомени са от човека преди повече от 20 000 години. Дружба от хилядолетия за хилядолетия. :)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #131 on: 30.08.2017, 21:02:50 »
Освен това си е класика в жанра-кой не е имал хлебарки в ергенската му квартира, която обикновено е в панелен или ЕПК блок и е в соц.стил.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online $h@IdEr

• Нямам спирка
  • RIP ex-GVB 349 (1986 – 2013)
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #132 on: 30.08.2017, 22:17:53 »
Освен това си е класика в жанра-кой не е имал хлебарки в ергенската му квартира, която обикновено е в панелен или ЕПК блок и е в соц.стил.
Първата година почти нямах, излизаха основно от канала в банята и ги трепех, преди да тръгнат да се множат в къщата. Втората (последната пролет след спиране на парното някъде) взеха да ми идват в повечко, че и големи колкото половин показалец!...
Все пак хлебарките са най-старите домашни животни - опитомени са от човека преди повече от 20 000 години. Дружба от хилядолетия за хилядолетия. :)
И издържат на температури ~ 400 C :help:, в едно предаване даваха как ще са последните същества, оцелели при достигане на такава температура на повърхността на Земята.
Алтернативата - GTBurgas.eu
Автобуси DAF SB201 Hainje
A7804AM – любим DAF/Hainje
A4475KH – любим TEDOM
355, 2500 – любими MB O305G
1641, 2523 – любими Heuliez O305G

Offline ooleg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #133 on: 30.08.2017, 23:41:04 »
Баш 400 няма как. Най-много издържат разни живи същества около температурата на вряща вода.
Аз ви казах вземете си особено ако е за мазе, таван се жаби и само им слагайте чист лиген с вода. Изяждат явно всички хлебарки и онези имат инстинкт за естествения враг и не се връщат повече.
В Пловдив за Тракия преди години знам, че имаше толкова хлебарки, че бяха и в кухненските чекмеджета.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #134 on: 31.08.2017, 22:01:59 »
Имайте предвид, че щом видите дори една хлебарка, това означава имате доста. Аз имах огромен проблем с тях - от тези дребните, казват им мебелни хлебарки, обаче извиках фирма да напръска изчезнаха за повече от година. Тези дни пак мернах една умряла, което означава, че трябва да извикам отново да напръскат. Няма да правя реклама на фирмата, но съм много доволен. Хубавото е, че с техните препарати ефектът се постига чрез зараза на цялата популация - т.е. една хлебарка минава през пръсканото и го занася в котилото.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #135 on: 10.09.2017, 17:27:48 »
Колеги, в моя блок смятат да прекрояват парното на хоризонтални щрангове. Вчера получихме ценовата оферта и за моя апартамент искат почти 2300лв. на апартамент. Всичко е много хубаво, обаче аз тези с пари, дето ще ги дам за тръби, мога да си купя приличен клас климатици, с които да се отоплявам зимата и лятото да се охлаждам. Как мислите?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #136 on: 10.09.2017, 17:42:37 »
Кой е пуснал оферта ? Топлофикация ли ?

Мислех, че преправят инсталацийте при цялостно саниране със смяна на дограма, водопроводни щрангове , външна изолация и хидроизолация на покрива освен отоплителната инсталация ! 2300 лв. за всичкото това не е много !
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #137 on: 10.09.2017, 17:58:45 »
Много е.На нас миналата година искаха 1400 л.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #138 on: 10.09.2017, 18:41:22 »
Колеги, в моя блок смятат да прекрояват парното на хоризонтални щрангове. Вчера получихме ценовата оферта и за моя апартамент искат почти 2300лв. на апартамент. Всичко е много хубаво, обаче аз тези с пари, дето ще ги дам за тръби, мога да си купя приличен клас климатици, с които да се отоплявам зимата и лятото да се охлаждам. Как мислите?
Единствено ще те поправя, че парите ще стигнат горе-долу за един климатик без монтажа му, но за останалото си прав! ;)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #139 on: 11.09.2017, 00:00:50 »
Аз лично бих инвестирал. Пък и не харесвам отопление на климатик.