Author Topic: Топло  (Read 3527 times)

Offline fgm

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Топло
« Reply #120 on: 21.04.2017, 18:06:14 »
Даже и БАН прогнозира съществено застудяване, макар и за кратко! Значи не гледаме какво пише, как се взимат решенията?
Някой си драпа т*шаците, ала ЦГМ, и казва айде баста, стоплихме се спираме топлоподаването. Кой ще носи персоналната отговорност ми е интересно? Или е "наше" момче и нищо, тия разходи по спиране, пускане и повторно спиране ще ги пишем в графа развитие и модернизации, примерно, пък софиянци нали са ни свикнали нищо няма да кажат.
@stankos много интересен въпрос повдигна-есента при пуска на отоплението, знаем колко време трае.Обаче сега се оказва, че при малко напън не е нужно да чакаме с дни, а може и в рамките на 24 часа да се пусне отоплението.
Пак никаква икономическа логика, то що ли я очаквам, от Топлофикация!

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #121 on: 21.04.2017, 19:05:28 »
Не, но като си на висок етаж се усеща леко колкото и да уплатняваш старите или да ги сменяш с нови. Винаги има някакъв минимален луфт, няма как вратата да ти прилепне плътно до пода или да затвориш прозореца херметически. Това е апартамент все пак а не капсула, трябва да влиза въздух отнякъде. Има голямо значение и дали апартамента е на завет, или е на пътя на вятъра и отвън го духа отвсякъде, чувства се.

"топлото" и каква мощност да се подава е пряко свързана с всички тези работи.

Не само на високите етажи, но и на по-ниските е същата история. Добре пуснаха парното, тези дни е достатъчно студено и си е за парно.

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #122 on: 23.04.2017, 13:12:35 »
@stankos много интересен въпрос повдигна-есента при пуска на отоплението, знаем колко време трае.Обаче сега се оказва, че при малко напън не е нужно да чакаме с дни, а може и в рамките на 24 часа да се пусне отоплението.
Пак никаква икономическа логика, то що ли я очаквам, от Топлофикация!

Често се случва през лятото хората да правят ремонти по домовете си .Да се сменят щрангове,тръби по вътрешните инсталации и радиатори при , което инсталацийте се източват ! При първоначалното пускане есента техниците понякога ходят до една станция и по три пъти докато тръгне нормално !Винаги има някой не разбрал за пускането и не си отворил радиаторите да се обезвъздуши инсталацията, която после работи некоректно ! Сега нормално до вчера работили инсталации да тръгнат бързо ! Естественно с цената на извънреден труд на техниците ,който се заплаща по други тарифи ! Техниците работят на нормален 8 часов работен ден при петдневна работна седмица и през уикенда има дежурни , които се викат само при аварийни ситуации с цел да не се заплаща допълнително ! Ако схващаш.... ;)
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #123 on: 09.05.2017, 01:09:53 »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #124 on: 09.05.2017, 01:19:39 »
Днес имаше топла вода, а във входа са залепили лист с информация, че ще се спре парното от 19 май. Става въпрос за Младост 3.
« Last Edit: 09.05.2017, 10:22:48 by hitar_potter »
Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата?
О.о

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #125 on: 09.05.2017, 10:23:10 »
Все пак от днес е спряно
Аз не мога да разбера какъв е проблемът, че се е изпикал на гумата?
О.о