Author Topic: Новини и публикации относно маршрутните таксита  (Read 35279 times)

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
Или пък може, пък другата "конкурентна" услуга да е със съмнителна добавена стойност, отиваща за разни глупости, нямащи отношение към поддръжката, заплатите на шофьорите и т.н...
« Last Edit: 14.11.2017, 20:01:13 by monte carlo »
Икономията е майка на мизерията!

Offline ivan3275

• Маниак
  • Почитател на автобуси: Икарус и Чавдар.
    • View Profile
    • Email
И в крайна сметка някой може ли да обобщи с днешна дата колко линии останаха на маршрутките освен 5,27 и 35,които видях скоро и които със сигурност работят?
Аз преди известно време по-нагоре в темата бях изброил оставащите линии,но явно нещата са се променили от тогава и то като забелязвам с бързи темпове са промените.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Никой не закрива зорлем маршрутки. Всички се закриват сами поради липса на пътници.
Това не е вярно! Закриват се постепенно всички линии, без значение от натоварването.
11 и 46 бяха на цена 1лв., мислите ли че са били празни?
Разредиха пълната 37, скоро и нея ще закрият, както направиха с 18 и 22 например.
А по какъв механизъм СО разрежда или закрива линии?

Според мен по-скоро на операторите не им се рискува да инвестират в нови маршрутки, след като нямат дългосрочен договор, а само анекси за удължения. Просто бусчетата се скапват след брутална експлоатация и ето ти - разреждане и закриване. Когато изправните бусове на оператора намалеят и не могат да обезпечат поне 30-минутен интервал - линията дава фира.

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
И в крайна сметка някой може ли да обобщи с днешна дата колко линии останаха на маршрутките освен 5,27 и 35,които видях скоро и които със сигурност работят?
Днес мернах една 16-ка в движение.

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
11-та още не са я закрили и се движи - снощи качваше хора по Будапеща към Сливница.

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
37 също се движи още.

Online mitakis

• Защо пиша толкова много?
  • 2660
    • View Profile
Но в Нови Искър се говори, че ще я спират.

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Сутрин я гледам доста пълна. През останалото време сигурно не е рентабилна (освен вечер).