Author Topic: Кайпарсвил транспортна администрация  (Read 2504 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
>> РППС с ъпдейт до края на октомври Линкът е сменен поради отстранени грешки на 11.11.2017 г. 17:28.
Междувременно готов съм с досиетата на Ikarus 280.92 T. Свалете файла, за да виждате пълното форматиране.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
>>> РППС с ъпдейт до края на ноември е готов.
Във връзка с поправяне на неточности по записи за промени по автобуси 1807, 1815 и 1967 от ноември и 2747 от октомври файлът е подменен и линкът актуализиран на 4.12.2017 г. 8:46.

Иначе програмата за 2018 г.:
В началната публикация на темата преди близо година написах следното:

„Това, което предстои е изграждане на единна връзка между списъците и регистрите, които ще бъдат качвани в „Google Drive“, Фейсбук страницата „Кайпарсвил транспортен портал“ и „Кайпарсвил транспортна галерия“(галерията ми във Фликър) или по-точно:
- предстои да изложа правилника, по който определям кои от промените по возилата(в РППС се записва всичко дори и съвсем дребни и краткотрайни детайли) записани в РППС биват определяни като належащи за заснемане(имам такъв разбира се, но той е отнесен към хартиената форма на администрацията и би имало сериозни разминавания и неясноти за дигиталния й формат);
- да поставя към всяка от промените записани в регистъра еднозначни знаци дали са определени като належащи за заснемане и всъщност заснети ли са или не належащите за заснемане сред тях;
- да поставя текста с належащите като хиперлинк в РППС, който да препраща към съответната снимка качена в КТГ в случаите, когато въпросната промяна е заснета, а в противен случай това ще се пояснява като текст в скоби или оцветяване на съответния текст в червено;
- да престана да водя МТД във „Кайпарсвил транспортен портал“ поради лошата прегледност и някои ограничения налагани от политиките на социалната мрежа(да го кача и продължа да го провеждам в „Google Drive“);
- да дигитализирам МТД и РППС за 2015 г., както и всички списъци за базата данни на подвижния състав, които съм правил от 2014 г. насам и да ги кача в „Google Drive“;
- и накрая ново оформление на закачената публикация в КТП, където ще пусна линкове към всички файлове в „Google Drive“.“

За 2018 г. възнамерявам да пристъпя към изпълнение на точки 2 и 3, които останаха неизпълнени за тази година, а са от съществена важност. За РППС и МТД за 2015 г. ще работя надявам се през лятото, тъй като там ми трябва повече време, с което в момента не разполагам.

На второ място ще започна офанзивна работа по обработката на целия си фотофонд, което е заложено като цел за постигане до 2021 г., когато ще се навършат 10 години откакто се занимавам с транспорт.

Трета цел ще е да поработя солидно по базата данни на подвижния състав, която остава в сянка, тъй като цялата информация за нея присъства в МТД и РППС и изготвянето на отделни списъци ми е една доста досадна задача, но ще я изпълня с течение на времето. Имам и намерението да изготвя досиета за целия подвижен състав, което също е колосален проект, но ще работя и по него.