Author Topic: А 72  (Read 34013 times)

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: А 72
« Reply #280 on: 29.11.2016, 15:36:41 »
Проблемът с тесния пробив ще се реши в близките няколко месеца, когато е готова метростанцията. :) Големият проблем е между НДК и Орлов Мост. :rolleyes:

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - Simov_Vladimir
    • View Profile
    • Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #281 on: 29.11.2016, 18:30:58 »
Аз си мисля следното. 72 от ж.к. „Западен парк“ по маршрута си с обратен завой на „Орлов мост“ и 72А от стадиона, както обръща 75 в момента до „Плиска“ по установеният маршрут. Таксуването е друг въпрос. За настоящата система за таксуване няма какво да коментирам. Нужна е надеждна валидация като тази с подарените ни от чехите валидатори в 2057, като се добави отпечатване и на час и линия, но това е друга тема.
Иначе за диаметралните линии. Идеята за разцепване, за да се компенсира по-добре всяко закъснение е добра, но не всички линии са еднакви и не съм много съгласен, че това е адекватно решение за всички линии. 11 например е много оптимална линия в момента. Има проблемни участъци, но в „Слатина“ и в „Овча купел“ е спокойно, а „Сливница“ е с много добро ниво на организация дори в участъка между „Одрин“ и „Опълченска“, където бус лентата е запречена. 72 е особен случай, защото прави много заобиколки. Първо вместо да се включва по булевард „България“ от „Гешов“ минава по „Св. Георги Софийски“ и „Пенчо Славейков“, след това светофара на „Граф Игнатиев“ и този на „Орлов мост“ и накрая грандиозните заобиколки през отвратителните тесни и бавни трасета в „Редута“.
Следи цялата дейност на Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън
КАЙПАРСВИЛ ТРАНСПОРТЕН ПОРТАЛ
КАЙПАРСВИЛ ТРАНСПОРТНА ГАЛЕРИЯ
Виж още за Проект 2017
Защото транспортът е страст

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #282 on: 29.11.2016, 19:48:47 »
Аз си мисля следното. 72 от ж.к. „Западен парк“ по маршрута си с обратен завой на „Орлов мост“ и 72А от стадиона, както обръща 75 в момента до „Плиска“ по установеният маршрут.

Не е добре. Връзката между трамваите и метрото на Стадиона в посока Редута отива на кино.

Според мен тази тема ще стане актуална ЕДВА КОГАТО заработи система за таксуване по време и тръгне МД3. До тогава е безсмислено.