Author Topic: Стари варианти на трасето  (Read 31383 times)

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Стари варианти на трасето
« Reply #40 on: 16.02.2008, 22:21:56 »
Quote from: boleroto
по-скоро са го планирали да е дълбоко заложено под детелината, обаче ми е интересно, ако бяха пуснали метрото под Цариградско... как по-точно щяха да го направят... това означава да разрушат всички детелини и после да ги въстановяват...

На Яворов няма начин да не е дълбоко, защото наклонът от Орлов мост е голям, пък след Яворов имаме леко спускане към Плиска. Изобщо щеше яко копане да падне. Не съм екоекстремист, но доста дървета в градината щяха да дадат фира!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 17.02.2008, 05:25:08 »
Quote from: blagun
На Яворов няма начин да не е дълбоко, защото наклонът от Орлов мост е голям, пък след Яворов имаме леко спускане към Плиска. Изобщо щеше яко копане да падне. Не съм екоекстремист, но доста дървета в градината щяха да дадат фира!

Toва пък защо?

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #42 on: 17.02.2008, 12:19:42 »
Quote from: blagun
Никога не е правен сериозен, истински проект за МД-1 под Цариградско (тогава Ленин). В края на 70-те и началото на 80-те, доколкото въобще се коментираше за метрото, имаше някаква идея за МД-1 точно под Цар Иван Асен ІІ и Шипченски проход, т.е. към Дружба. Неясно защо тогава като че ли Младост не се спрягаше за метро.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 17.02.2008, 21:07:51 »
Quote from: etnies
Toва пък защо?
Сравнително най-безболезненото за трафика място би било южно от главните платна на Цариградско. От Незабравка нататък имаш локално платно, но дотам - как? Да не би някой да копа 2-3 км с къртица заради дърветата? А пък ако го бяха прекарали под някое от главните платна, бедна ми е фантазията какво задръстване щеше да настане в София, и то за цели години! Северното локално платно също би създало проблеми - блокът до (бившето) Ропотамо и дипломатическия блок на спирка Ал.Жендов са твърде високи и твърде близо до платното. Също и блоковете от жк Яворов, също и сърцето на партийната пропаганда: Работническо дело+БТА. То и южното локално има блокове, близо до тротоара (след кино Изток). Абе, откъдето да го погледнеш - все проблеми.
Ако бяха направили тунели за метрото при строежа на Цариградско през 70-те, щеше да е лесно, но кой тогава ти е мислел за метро?
« Last Edit: 17.02.2008, 21:11:32 by blagun »

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #44 on: 17.02.2008, 21:52:53 »
Quote from: greg
Никога не е правен сериозен, истински проект за МД-1 под Цариградско (тогава Ленин). В края на 70-те и началото на 80-те, доколкото въобще се коментираше за метрото, имаше някаква идея за МД-1 точно под Цар Иван Асен ІІ и Шипченски проход, т.е. към Дружба. Неясно защо тогава като че ли Младост не се спрягаше за метро.
все ми се струва,че е имало проект от там за Младост под Малинов. И при строежа на надлеза от околовръстното към Малинов, който още не е довършен и булеварда, който е трябвало да свършва на исток от Хит и да се образуват 5 кьошета в Младост, все ми се струва че отдолу е прокопан тунел за метрото, дори прибившия кореком до Хита има направени подлези и все си мисля, че отдолу може да има излята някоя метростанция в груб строеж и тунели за МД1 като при ндк и хемус и  пробива подуене.При построяването на Камбаните сигурно е имало идея МД1 да стига до там.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #45 on: 17.02.2008, 21:55:27 »
единственото за което си прав е наличие на подлези при Хит и Мол Принцес
НЕ на хейтърството!

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #46 on: 17.02.2008, 21:57:39 »
Quote from: Repcho
единственото за което си прав е наличие на подлези при Хит и Мол Принцес
има и изградени в началото на бизнеспарка където започва надлеза за околовръстното.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #47 on: 17.02.2008, 22:14:29 »
И мене са ме съмнявали тия подлези и то доста... ама не ми се струва възможно да се е построил такъв обекти и никой да не е разбрал...
Иначе тези подлези са включени в метростанция 16 в новия проект, нали?

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 17.02.2008, 22:58:02 »

Не съм съгласен! До 1998 планът за МД1 си минава под Цариграддко. Виждал съм го на схема.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 18.02.2008, 01:39:18 »
Не съм съгласен! До 1998 планът за МД1 си минава под Цариграддко. Виждал съм го на схема.
Става дума по-скоро за детайлен проект, а не за черта с флумастер на карта на София с формат В5. Не знам, кога официално е одобрен сегашният проект, но мисля, че още по Янчулево време се говореше, че тунелът под ТВ кула ще е за метро, а не за трамвай. Все пак това беше свързано с преговорите за заем от японска банка, а нали Янчулев имаше "топли връзки" с японците.
То всъщност липсата на детайлни проекти до последния момент си продължава и сега. Иначе как да си обясним невероятната змейка на трасето на ТБ5 в Младост-1? Кой знае нататък колко неща ще възникнат...

Offline boygeorge

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 18.02.2008, 10:42:37 »
Когато откриваха метрото преди 10 години във вестник "Труд" имаше схема на трите метро диаметъра и тогава метрото трябваше да минава под "Цариградско шосе". Едва с новия градоустроиствен план се оказа вече окончателно да се минава под "Драган Цанков". Иначе и аз съм се съмнявал за тези подлези.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #51 on: 18.02.2008, 10:47:00 »
Quote from: boygeorge
Когато откриваха метрото преди 10 години във вестник "Труд" имаше схема на трите метро диаметъра и тогава метрото трябваше да минава под "Цариградско шосе". Едва с новия градоустроиствен план се оказа вече окончателно да се минава под "Драган Цанков". Иначе и аз съм се съмнявал за тези подлези.
Te oт таблоида какъв труд са си направили да изнамерят картата според теб  Според мен са се добрали до първата възможна и не е изключено да е била неактуална вече за времето си.

За подлезите- повече от видимо е, че са за метро.Като вид са идентични с тези на м-я Сливница и при гара Подуене.

Offline eeasss

• Напредващ
    • ICQ Messenger - 209
    • View Profile
    • http://
« Reply #52 on: 18.02.2008, 11:07:02 »
Ами според оуп някаде около тия подлези се пада станция на метрото. Обаче според мен ако имаше изградена станция или тунели щеше да се знае и метрополитена нямаше да пропуснат да се похвалят

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #53 on: 18.02.2008, 11:12:44 »
Quote from: eeasss
Ами според оуп някаде около тия подлези се пада станция на метрото. Обаче според мен ако имаше изградена станция или тунели щеше да се знае и метрополитена нямаше да пропуснат да се похвалят
Трябва някой свидетел да каже как са строили този участък от булеварда в края на 80-те. Според мен е логично да направят и станция, не само подлези...но кой знае какво са мислили тогава.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 18.02.2008, 18:10:07 »
Действително приличат на атриумите на Сливница, но ако имаше изградена станция, щеше да е оповестено в проекта за МС13-17...

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #55 on: 18.02.2008, 21:17:54 »
Това вероятно е някакъв проект от 90-те (началото), за кратко време просъществувал, а може би само една схема.

Добре, до 1998 г., но от коя година!?!?

Quote from: boleroto
Действително приличат на атриумите на Сливница, но ако имаше изградена станция, щеше да е оповестено в проекта за МС13-17...
Може и да приличат. Но няма изградена метростанция със сигурност. Тези подобия на подлези са остатък от стар замисъл за реконструкция на Малинов (тогава Людмила Живкова). В края на 80-те трябваше да започне основен ремонт (пълна реконструкция) на бул. Людмила Живкова (по-късен Младост, Колумб, Малинов). Булевардът щеше да бъде с подлези и..... дойде 1989 г. и всичко приключи. Остатък от подготовка за отбиване на движението е безобразната улица, която свързва Мл-1 и Мл-2 зад Макдоналдс. Тя си стои и до днес, дори е учудващо как точно се реституираха терените точно до нея.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #56 on: 18.02.2008, 21:20:24 »
Може и да приличат. Но няма изградена метростанция със сигурност. Тези подобия на подлези са остатък от стар замисъл за реконструкция на Малинов (тогава Людмила Живкова). В края на 80-те трябваше да започне основен ремонт (пълна реконструкция) на бул. Людмила Живкова (по-късен Младост, Колумб, Малинов). Булевардът щеше да бъде с подлези и..... дойде 1989 г. и всичко приключи. Остатък от подготовка за отбиване на движението е безобразната улица, която свързва Мл-1 и Мл-2 зад Макдоналдс. Тя си стои и до днес, дори е учудващо как точно се реституираха терените точно до нея.

И аз това казвам - ако имаше нещо изградено, щеше да е опоменато в проекто-плана. А тези подлези ще се включат в сегашния прокет.. там има станция до тях, нали?
« Last Edit: 18.02.2008, 21:20:39 by boleroto »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 18.02.2008, 21:27:19 »
Това вероятно е някакъв проект от 90-те (началото), за кратко време просъществувал, а може би само една схема.

Добре, до 1998 г., но от коя година!?!?

Oсвен дългогодишен работник в Метропроект да търсим.

Иначе говоря по спомени, и по чуто от други хора. И по смътен спомен от схема. А и още през 80те се е водел спор - под Цариградско или под Драган Цанков. За разположението си Дружба е пасвала добре за МД1. И все пак не вярвам при плановете за строеж на метрото (тези, при започването му през 1980г) крайната точка на МД1 да е била в Дружба, а не в Младост. А и лунният пейзаж зад Хит е правен около '85-'87 с мисъл за метрото. Ако е имало вариант Дружба, то той вероятно е от седемдесетте, когато е бил застроен района около Окръжна болница.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #58 on: 18.02.2008, 21:34:33 »
А и лунният пейзаж зад Хит е правен около '85-'87 с мисъл за метрото.
Не, по-скоро тогава са мислели за разширението на Малинов, затова разчистиха терена там.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: 18.02.2008, 21:48:55 »
Според мен след време трябва да се изгради и отсечката под Шипченски проход... във всеки случай ще е дубльор на Цариградско и ще го освободи от доста линии, да не говорим, че ТБ 11 експресно през Цариградско не обслужва перфектно кварталите северно от него, докато метрото плюс един трамвай от Опълченска - Дондуков - Подуене - Гео Милев (стария марштут на 22 мисля) ще се справят перфектно.