Author Topic: Въпроси и отговори  (Read 196850 times)

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Въпроси и отговори
« Reply #20 on: 28.03.2006, 13:12:18 »
Quote from: Repcho
3656 е номера и от поне месец е титуляр по 76, даже вече е издраскан задния капак
Да, знам, че това е 3656, но нямаше ли да има още един такъв?
Между другото, аз все повече се съмнявам, че 3656 е бил докаран сега от Германия!Вижте му регистрационния номер!Той е доста стар и напълно изтъркан, ако рейсът беше нов, трябваше да му сложат нов регистрационен номер!Вижда ми се по-вероятно рейсът да ни е бил подарен от Земляне или Малашевци !
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #21 on: 28.03.2006, 14:46:41 »
Най-вероятно са му сложили рег. номера от бракувания 3656. Нищо странно.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #22 on: 28.03.2006, 16:18:05 »
Странно - не, незаконно - да.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 24.04.2006, 12:45:39 »
Я кажете нещо за ученическите автобусни линии на Земляне.Виждам ги от време на време,преди няколко дни видях А105 на Красно Село,беше единично Конекто,също беше от ученическите линии.Но обикновено се обслужват от автобуси О 305 и О 302 Т,по рядко от Чавдар или Икарус,виждал съм ги и из Овча Купел.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #24 on: 25.04.2006, 13:03:06 »
Quote from: Ivo
Я кажете нещо за ученическите автобусни линии на Земляне.Виждам ги от време на време,преди няколко дни видях А105 на Красно Село,беше единично Конекто,също беше от ученическите линии.Но обикновено се обслужват от автобуси О 305 и О 302 Т,по рядко от Чавдар или Икарус,виждал съм ги и из Овча Купел.
е ако някой ги наеме за превоз те дават автобуси, не само в Земляне става това,но там е Конектото и предимно него са пускали по мои наблюдения (беше мн.яко веднъж като видях Конекто пред Червило)
НЕ на хейтърството!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #25 on: 25.04.2006, 17:44:09 »
А аз видях преди няколко години един 0345г, инв.№3592, как беше спрял пред детската градина до нас и качи децата да ги вози някъде...Това с връзки ли става?

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 26.04.2006, 13:39:07 »
Имат няколо ученически линии ама не ги знам кои училища обслужват. Закритата заедно със 102 - 73А беше таква линия и съм я ползвал няколко пъти когато още учех в 66-то.
Иначе всеки който си плати може да наеме автобус на СКГТ. Информация за цените има на сайта на СКГТ.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #27 on: 26.04.2006, 14:06:03 »
Точно така, има си няколко ученически автобусни линии, единият е 105, обаче незнам какви са маршрутите.

Кажете нещо за автобус 73А,какъв беше маршрута.Мой колеги от университета,които учат по-отдавана нещо споменаваха,че преди е въртял някъде около него или до съседното 151-во СОУ под околовръстното обаче пък не виждам къде там ще върти автобус.Ако познавате района около НБУ наистина няма къде да върти,има нещо като обръщало на бул.Монтевидео,там където свършва ул.Боряна обаче е много тясно и автобус трудно ще завърти там.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #28 on: 26.04.2006, 22:50:01 »
Ами аз не съм мног запознат но мисля че маршрута му беше много прост - Земляне - Овча купел - Монтевидео - Н. Петков - Любляна - Земляне

Мисля че правеше 1 курс сутринта така, на обяд и в двете посоки минаваше по веднъж като обикновено чакаше на 66-то за да му дойде часа на тръгване и може би е имало 1 курс и вечрта но не знам. Тазли линия беше много мътна, без опредлени спирки и никой не знаеше кога и къде точно минава.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #29 on: 01.05.2006, 13:42:38 »
Искам да питам, при 0345Г турбото ли издава един свирещ звук? Конекто Г нямат турбо и се чува само бръмчене.
« Last Edit: 03.05.2006, 13:54:45 by Kaiser Kar »
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #30 on: 02.05.2006, 20:00:47 »
Кой те излъга че конекото няма турбо?

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #31 on: 02.05.2006, 20:55:02 »
Quote from: Kaiser Kar
Искам да питам, при 0345Г турбото ли издава един свирещ звук? Конекто нямат турбо и се чува само бръмчене.
тоя свирещ звук сигурно идва от гараж Дружба ама от турбото не вярвам да е
НЕ на хейтърството!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: 02.05.2006, 21:20:05 »
О 345 Г със сигурност имат турбо,имат много добро ускорение макар и да са автоматици.А съчленените Конекто Г са много тромави.Например от спирката при гараж Земляне нагоре по баира към Красно Село ускоряват до 30-35 км/ч,докато например автобусите Den Oudsten на същото място като шофьора му подаде яко нафта ускоряват до 55-60 км/ч до края на баира,случвало ми се е няколко пъти и то при пълен автобус.Част от Мерцедес О 305 Г на Земляне също имат турбо,сещам се за 369,373,375 и др.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #33 on: 02.05.2006, 22:06:04 »
При превключване на скорости О345Г "изсвирват" един вид, особено от 2-ра на 3-та. Конекто не правят така.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #34 on: 02.05.2006, 23:32:05 »
Иво, Ден-Оудстените са соло автобуси и са с около 6-7 тона по-леки от Конекто. Нормално да са по-пъргави.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #35 on: 03.05.2006, 13:54:20 »
Подчертавам, че изсвирването не е звук, идващ от неизправност. Всички единични Конекто, О345, О345Г, които имат турбо го издават.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #36 on: 03.05.2006, 18:59:08 »
Конектото вози меко и в същото време доста бързо, затова са най-добрите!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: 03.05.2006, 19:46:06 »
Quote from: ozzy
Конектото вози меко и в същото време доста бързо, затова са най-добрите!
Позволи ми да не се съглася с теб за Конектото.
Лично на мен автобусите Den Oudsten ми харесват много повече от Конектото.Конектото е бил сравнително остаряла конструкция когато се е появил.10-15 години преди да се появи вече са се произвеждали автобуси със супернисък под,климатици,вътрешни и външни ел.табла,с пневматично спускане,платформи за инвалиди,ергономични седалки,дискови спирачки,аудиоуредби,ел.врети,ел.огледала,ел.спирачки и всякакви други екстри за автобус,които се сетите.
Автобусите Den Oudsten също са с няколко години по-стари от Конектото,но имат много повече екстри,с по-съвременна конструкция и дизайн са,имат климатик(дори и индивидуално за шофьора),дискови спирачки,ABS,ASR,могат да се спускат пневматично,освен това са със супернисък под и са много удобни за трудноподвижни хора и за детски колички,планировката на салона е по-добра,седалките са по удобни,имат аудиоуредба "Блаупункт",вътрешни ел.табла,дискови спирачки,и др.
Тук сигурно ще кажете нещо за по-твърдата возия-да обаче това е особеност на автобусите със супернисък под,поради специфичното и по-специално окачване написал съм защо в темата за "Нископодовите автобуси"Чувал съм,че в градове като Берлин или Хановер например почти всички градски автобуси са им със супернисък под.Там явно са свикнали с по-твърдата возия и много друсане.
Освен това Конектото е с барабанни спирачки,при направата на които е използван азбест,което е забранено,поради това се чува силно виене и скърцане при спиране.
Честно да си призная от турските автобуси в София ми харесват само О 302 Т и донякъде О 345 Г.
Страите Мерцедеси О 305 и О 305 Г също са много по-добри от Кнектото.
« Last Edit: 04.05.2006, 22:30:07 by Ivo »

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #38 on: 03.05.2006, 19:50:52 »
На Ден оудщен много смотано са им разположени седалките в задната част, иначе не са лоши, определено са по-добри от БМЦ, но за мен конекто е №1!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #39 on: 03.05.2006, 22:38:06 »
Quote from: Ivo
Автобусите Den Oudsten също са с няколко години по-стари от Конектото,но имат много повече екстри,с по-съвременна конструкция и дизайн са,имат климатик(дори и индивидуално за шофьора),дискови спирачки,ABS,ASR,могат да се спускат пневматично,освен това са със супернисък под и са много удобни за трудноподвижни хора и за датски колички,планировката на салона е по-добра,седалките са по удобни,имат аудиоуредба "Блаупункт",вътрешни ел.табла,дискови спирачки,и др.
те си идват от този район и там са си най-разпространени.Нормално е да са специално направени за датски колички...      :P  :lol: