Author Topic: Горна Оряховица  (Read 117342 times)

Offline Unreal

• Маниак
  • MAN NL 202 - Враг №1 за човечеството
    • View Profile
    • Email
Re: Горна Оряховица
« Reply #40 on: 09.01.2009, 22:04:45 »
наистина, какво е това на последната снимка ? В първия момент го помислих за О305Г, ама отзад е по-различен.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #41 on: 09.01.2009, 22:45:01 »
Това е от старите съчленени немски МАН-ове, каквито имаше преди време и в София.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline lud_pi4

• Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 29.01.2009, 21:52:32 »
Ето още снимки от Жоро  ;)

Offline lud_pi4

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 29.01.2009, 21:57:52 »
 :arrow:

Offline lud_pi4

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 29.01.2009, 22:01:26 »
 :arrow:

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #45 on: 29.01.2009, 22:08:45 »
Този Щаер съм го виждал някъде...ама къде беше. Май по линията Карлово-Клисура или Карлово-Копривщица. А тази съчленена Кароса, случайно преди 15-тина години да е била в Пловдив? Уникална е.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline lud_pi4

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #46 on: 29.01.2009, 22:10:27 »
Този Щаер съм го виждал някъде...ама къде беше. Май по линията Карлово-Клисура или Карлово-Копривщица. А тази съчленена Кароса, случайно преди 15-тина години да е била в Пловдив? Уникална е.

Щаера е от Пловдив,но Каросата не,Щаера е бил както пише на "Магистрали" АД Пловдив.

Offline joro1488

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #47 on: 29.01.2009, 22:46:41 »
каросите мисля 4е ги внесоха 2000г.вътре даже имаше карти на градски транспорт,ма не знам на кой европеиски град.
за МАН-а на тъмната снимка интересното е,4е вътре има нещо като мини вратички преди големите и навремето (като работеха :()мисля,че  :bb:се отваряха и затваряха след като голямата се отвори и преди да се затвори.
230120092456.jpg

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.facebook.com/gradski.transport.vt
    • Email
« Reply #48 on: 03.02.2009, 15:41:39 »
Каква е цаната на градският транспорт? :bb:

Offline joro1488

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 03.02.2009, 17:22:01 »
80ст. е цената на градския билет,както и до лясковец поне до скоро.
230120092456.jpg

Offline joro1488

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 10.02.2009, 21:34:06 »
тобусни шофьори икономисват курсове?

Шофьори на автобуси, пътуващи по извънградските маршрути, редовно си спестяват курсове през почивните дни, оплакаха се възмутени пътници. Най-честите случаи били по двете линии между Велико Търново и Горна Оряховица - N 14 и N 10. В събота и неделя автобусите, пътуващи между двата съседни града, и без това са силно разредени и пътуват на половин час. Това обаче явно не е достатъчно на някои от водачите, които на своя глава допълнително разреждат трафика, като не изпълняват полагащите им се за деня курсове. Последният такъв случай е от миналата неделя с автобус N 14, който по разписание трябва да тръгне от автогарата в Горна Оряховица в 11,10 - 11,15 часа. Повече от 10 човека обаче напразно чакали автобуса на една от спирките в центъра на Лясковец. Той така и не се появил. След повече от половин час чакане накрая в 11,55 часа откъм Горна Оряховица се появил автобус. На въпроса на пътниците защо не си спазват разписанието, продаващата билети жена отговорила, че те се движат точно по график. "Вероятно колегите, които е трябвало да правят предишния курс, не са тръгнали въобще от автогарата за Търново", обяснила тя.
Иван ПЪРВАНОВ
 :annoyed:
230120092456.jpg

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 10.02.2009, 21:37:15 »
тобусни шофьори икономисват курсове?

Шофьори на автобуси, пътуващи по извънградските маршрути, редовно си спестяват курсове през почивните дни, оплакаха се възмутени пътници. Най-честите случаи били по двете линии между Велико Търново и Горна Оряховица - N 14 и N 10. В събота и неделя автобусите, пътуващи между двата съседни града, и без това са силно разредени и пътуват на половин час. Това обаче явно не е достатъчно на някои от водачите, които на своя глава допълнително разреждат трафика, като не изпълняват полагащите им се за деня курсове. Последният такъв случай е от миналата неделя с автобус N 14, който по разписание трябва да тръгне от автогарата в Горна Оряховица в 11,10 - 11,15 часа. Повече от 10 човека обаче напразно чакали автобуса на една от спирките в центъра на Лясковец. Той така и не се появил. След повече от половин час чакане накрая в 11,55 часа откъм Горна Оряховица се появил автобус. На въпроса на пътниците защо не си спазват разписанието, продаващата билети жена отговорила, че те се движат точно по график. "Вероятно колегите, които е трябвало да правят предишния курс, не са тръгнали въобще от автогарата за Търново", обяснила тя.
Иван ПЪРВАНОВ
 :annoyed:
Това изобщо не ме очудва,аз и моето семейство редовно пътуваме по линия В.Търново-КАмпиниво и една събота шофьорът изобщо не е минал и майка ми се е пребирала с такси.

Offline sweet_dreams

• Писател
  • **
    • MSN Messenger - chi4oniki@abv.bg
    • View Profile
    • Автошкола Жейнови ООД
« Reply #52 on: 06.03.2009, 21:16:24 »
Isuzu ROYBUS досега само в Горна Оряховица съм бил. Веднъж минах през града на път към Еленския Балкан. Пътуването към Елена беше с такова Исузу и не бих се оплакал от возенето. Интерес събуждат в мен множеството Кароси, особено дългата. На въпрос стана с шофьора и каза че туристическите Исузу си били с телевизорчета от завода после в България ги махнали. От това само шофьора намазва- ток 220 волта :fan: :devil: Видях и някоя друга Сетра, но животни като Чавдар освен 11М4 не видях  :clap:
Умреш ли не се минавай!
Миниш ли се не се издавай!
Издадеш ли се - хич да не ти пука!
Бъди като перде в живота. :)

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 06.03.2009, 21:29:13 »
Isuzu ROYBUS досега само в Горна Оряховица съм бил. Веднъж минах през града на път към Еленския Балкан. Пътуването към Елена беше с такова Исузу и не бих се оплакал от возенето. Интерес събуждат в мен множеството Кароси, особено дългата. На въпрос стана с шофьора и каза че туристическите Исузу си били с телевизорчета от завода после в България ги махнали. От това само шофьора намазва- ток 220 волта :fan: :devil: Видях и някоя друга Сетра, но животни като Чавдар освен 11М4 не видях  :clap:
Ами моето впечатление за градския им транспорт е ,че най-вече имат кароси някои от тях са съчленени и исузита,това са най-често срещаните :)

Offline sweet_dreams

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Автошкола Жейнови ООД
« Reply #54 on: 06.03.2009, 21:59:17 »
Когато се връщах от Елена - ЖПГара Горна Оряховица шофьора ме запозна с негов колега на Исузу Урбан 50. Ама те малко нисички. Нещо като първия етаж на двуетажните във Варна и Пловдив. За туристическите Исузу знам че са два типа. Шофьора каза че Роубуса е по-добре от класика. Класика ги има и в Девна и изобщо почти цяла България. Предния мост е с ресьори а задния само на възглавници. Като се бъгнат възглавниците автобуса е готов за политане.
Умреш ли не се минавай!

Offline joro1488

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 08.03.2009, 14:59:26 »
мисля,че останаха само 3 чавдара и те вървят по селските линии.сега по някакъв европейски проект искат да се пригодят автобуси на метан, но не знам дали ще пригодяват каросите или ще се излайат да вземат нещо ново.
230120092456.jpg

Offline sweet_dreams

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Автошкола Жейнови ООД
« Reply #56 on: 08.03.2009, 15:00:39 »
Кароса? На метан? С бойлери? Това трябва да се види!
Умреш ли не се минавай!

Offline DidoGO

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 09.03.2009, 20:28:18 »
мисля,че останаха само 3 чавдара и те вървят по селските линии.сега по някакъв европейски проект искат да се пригодят автобуси на метан, но не знам дали ще пригодяват каросите или ще се излайат да вземат нещо ново.

Да, мегапроекта се нарича Сивитас плюс и Г. Оряховица е единствения включен в него български град. Партньори са "БДЖ", Летище Горна Оряховица, Янтра транспорти общината. Ето един кратък цитат от медиите ..... 
"Програматa е по инициатива на Европейската комисия и е ориентирана към по-малките населени места, като крайната цел е нарастване употребата на алтернативни горива, стимулиране на колективните видове транспорт и нова концепция в организацията на транспортната схема в съответните селища. До 2012 г. в рамките на СИВИТАС Плюс Горна Оряховица като обучаващ се град ще трябва да изготви стратегия, която включва проучвания и варианти за прилагане на нова паркинг политика и нови обходни пътища, извеждащи товарния транзитен трафик извън града. Предвижда се нова организация на движението в района на летището и жп контейнерния терминал, както и преоборудване на част от автобусите на градския транспорт за използване на биодизел и метан. Ще бъде въведена и информационна система обхващаща всички видове транспорт"

Offline joro1488

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 09.03.2009, 23:11:44 »
Благодаря Дидо за помоща. Във вестник Устрем го бях чел и някъде в нета,но не го намерих.
Само да не стане нещо,че на  Този градоначалник коже и проекта да му се види незаконен  >:(
230120092456.jpg

Offline H0lyGanGs7eR

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #59 on: 16.03.2009, 20:24:54 »
Уважаеми администратори,
предлагам ви да сложите темата за Горна Оряховица в раздел Велико Търново, тъй като двата града са съвсем близо и при това градския им транспорт е свързан. :)
Влязал коня в кръчмата, казал " Ко кат съм кон? " и си излязал.