Author Topic: Тролейбусни маршрути през годините  (Read 29233 times)

Offline elbi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Подуене е квартал южно от Гара Подуене.Никога квартала след площад Пирдоп по Ботевградско шосе не се е казвал Подуене.Строителството там е през 60-те и 70-те години,а не както си писал през 80 те.Имаше различни трансформации на имената но те бяха или кв.Сухата река или кв.Ботевградско шосе.Много често по това време съм се возил на тб8 по това време и спирката при ул.Витиня на която спираха и Кремиковските автобуси се казваше Сухата река.През 90-те години реката започна да се пише по картите като Слатинска,а спирката ул.Витиня е откакто там пуснаха трамвая.

а къде точно е въртял ТБ3? зад диспечерския пункт ли?
Къде се намира или се е намирал въпросният диспечерски пункт?
Мисля.че където сега е спирката на трамвай 22 преди влаковия мост под който минава трамвая и колите,там беше и автостанцията на Кремиковските автобуси,които бяха следните по онова време:12;14;16;17;90;99;100;117;118;119 и 216.А пък по-напред близо до моста в дясно беше автогарата с автобусите за околните села и градове и областните градове.Пред самата автогара беше спирката на тролейбусите:3 и 8 и автобуси 79 и 279.Та диспечерския пункт беше или при автостанцията или пред автогарата не съм сигурен точно.
Обръщаше на сегашната спирка, а не чак към влаковия мост, тогава там имаше жп прелез. Ботевградско шосе беше с 4 ленти и с паваж. А за спирката на Сухата река от страната на общежитието на Кремиковци имаше джоб, малко след днешния диспечерски пункт на градския транспорт

Offline llll

• Писател
  • **
    • View Profile
Обръщалото на ТБ3 беше до сегашния сервиз на Опел (GM Auto ?)- до кръстовишето с ул. "Летоструй". До колкото мога да се ориентирам- това е бившия стар сервиз "Москвич".

Offline elbi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Аз съм написал за обръщалото на тб8 а обръщалото на тб3 беше на спирка пети километър, горе долу при сегашното обръщало на Кремиковските автобуси.

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
Обръщача при Народния театър коя година са го премахнали?

Offline Zerox

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Мисля, че най-късно в началото на 70-те.

Offline Magirus deutz

• Skype Me™!
    • View Profile
Къде точно е бил обръщачът на тролейбуса за Горна Баня?

Offline musaa2525

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Мисля, че най-късно в началото на 70-те.
Обръщача при Народния театър коя година са го премахнали?

Отраснах в района (Графа/Ръкси стрийт ;)), но не помня да е имало "обръщач" около Народния театър. Тролейбуса (явно № 3) вървеше от Руски Паметник, от Патриарха свиваше наляво по Ръкси и продължаваше до Московска, свиваше надясно, и въртеше около Паметника Левски. После го продължиха до Сливница и Сточна гара. Някой да помни (по вероятно да знае де ;)) кога се е появил този обръщач до Народния театър, моля:)?

Offline musaa2525

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Намерих нещо по въпроса в една стара тема, и следвам съвета "преценете дали да не отворите нова тема". За което се извинявам :)

Става дума за маршрута на тролей № 3 и "обръщача" до Народния театър.

Отраснах в района (Графа/Ръкси стрийт ;)), но не помня да е имало "обръщач" около Народния театър. Тролейбуса (явно № 3) тръгваше от Руски Паметник по Патриарха, свиваше наляво по Ръкси и продължаваше до Московска, свиваше надясно, и въртеше около Паметника Левски. После го продължиха до Сливница и Сточна гара.

Някой да помни (по вероятно да знае де ;)) кога се е появил този обръщач до Народния театър, моля:)?

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Моите спомени са , че 3 въртеше на Александър Невски .

Offline mitko08888

• Запален по ГТ
    • View Profile
На всички карти на София от 60-те и началото на 70-те години се вижда врътката по Славянска, Бенковски и Иван Вазов

Offline Звън

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Историята на маршрута на тролей #3 я има тук http://www.spirka.org/?action=services_search&types%5B%5D=trolley&tag=3&opened=-1&stopped=-1&place_id=-1. Първоначално линията е започвала от Народния театър.

Offline musaa2525

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Историята на маршрута на тролей #3 я има тук http://www.spirka.org/?action=services_search&types%5B%5D=trolley&tag=3&opened=-1&stopped=-1&place_id=-1. Първоначално линията е започвала от Народния театър.

:)БЛАГОДАРЯ:)!!!  Е, загубих бас (а може би не ;)), ама поне разбрах че все още не съм сенилен:) Щото "изчезнах" от България лятото 66 (1966), в същата година когато са открили тази линия. Та наистина е нямало как "да си спомням" колелото на тролея до Народния Театър.

П.С. А кой тролейбус почваше  от Руски Паметник, минаваше през Патриарха, свиваше по Раковски и продължаваше...до Паметника Левски, или до бул. Сливница, пак онези години (60те). Бави ми се регистрацията сайта "Спирки", та не мога да търся сам там.

Предварително благодаря:)

Offline Magirus deutz

• Skype Me™!
    • View Profile
По това време през пл.Руски паметник са минавали две линии:
Линия 1:
Централна гара ⇒ бул. княгиня Мария Луиза ⇒ пл. Лъвов мост ⇒ пл. Сточна гара ⇒ бул. Васил Левски ⇒ пам. Васил Левски ⇒ СУ св. Климент Охридски ⇒ бул. патриарх Евтимий ⇒ Петте кьошета ⇒ пл. Руски паметник ⇒ ул. Опълченска ⇒ бул. княгиня Мария Луиза ⇒ Централна гара
Линия 5:
пл. Руски паметник ⇒ Петте кьошета ⇒ бул. патриарх Евтимий ⇒ СУ св. Климент Охридски ⇒ Орлов мост ⇒ бул. Цариградско шосе ⇒ Площад на авиацията

« Last Edit: 14.08.2015, 22:18:06 by Magirus deutz »

Offline musaa2525

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
По това време през пл.Руски паметник са минавали две линии:
Линия 1:
Централна гара ... Петте кьошета ⇒...Централна гарририа
Линия 5:
пл. Руски паметник ⇒ Петте кьошета ⇒ ...
'Ве да питам, хрисимо, КОГА почнаха да наричат кръстовището бул. Христо Ботев/Прага/Скобелев/Патриарха Петте кюшета?

По мое време Петте Кюшета беше Хан Крум/6ти Септември/Неофит Рилски.

А "Попът" беше кръстовището Графа/бул. Толбухин (днес бул' Левски, ОК/Бул. Патриарх Евтимий...

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Правуйчо ми живееше на Неофит Рилски до Малките 5 кьошета и поне от 70-те си има малки и големи 5 кьошета. А иначе разположението на улиците при Големите 5 кьошета е същото като сега и на картата от 1924 г.: http://www.pbase.com/ngruev/image/74790825, макар различното наименование на улиците.
Да, "Попа" е пресечната точка на Графа с Толбухин (Левски) и начална точка на Патриарх Евтимий.

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
И аз от както се помня са си Малките и Големите 5 кьошета, но помня също, че когато живеехме на две преки от малките, хората в района им казвахме на тях просто 5-те кьошета, а когато имахме предвид големите, казвахме винаги Големите 5 кьошета. Сега живеем по-близо до големите и на тях викаме просто 5-те кьошета, а като говорим за малките, поясняваме, че става въпрос за Малките 5 кьошета.

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Споменът ми за последното ми пътуване на ЗИУ в София е по Цариградско шосе по линия 10.
Имало ли е период, в който такава линия да е минавала от там?

Сигурен съм както, че е било по Цариградско, така и че за последно съм виждал ЗИУ по ТБ10 из центъра, но не съм съвсем убеден дали времето не е обединило двата спомена в един... и отново остава въпросът каква е била тази линия 10 в центъра (в района на Руски паметник и Петте кьошета).
Става въпрос за периода 1995-2005 г, може би и временен хаос заради ремонти.

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Нещо не си запомнил добре или си запомнил нещо инцидентно. Последните ЗиУ се движиха до края на 2003та по линия 10 от гараж Надежда. През 2004та линията се пое за кратко с Икаруси от Искър и месеци след това я закриха.

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Аз имам спомен, че линия 10 вървеше през 1980-те години по Патриарха към Зона Б-5 и обратно (Патриархът беше двупосочен тогава) и се обслужваше с Икаруси.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
До кога се движеха ЗиУта на двойката? Имам само смътни спомени, че съм се возил, но не и кога ги спряха.