Author Topic: Тролейбусни маршрути през годините  (Read 27290 times)

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
Пропускате най-гениалният маршрут на ТБ 12 от ж.к. Хаджи Димитър до Пътностроителна техника.

Offline mlk

• Защо пиша толкова много?
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
Мерси! Добавих и това недоносче в списъците.

Има и разни други, които ми се въртят, но нямам точни дати - например тб.8 90-те от Х.Димитър до Орлов мост и т.н., но за тях няма как да дам по-точни данни.

Offline mlk

• View Profile
    • Email
На помощ идва и факта от трамвайните данни - "1961г.- Триъгълника-Илиянци (6321м)", т.е тролейбусната линия първо е закрита и след това е започнал строежа на трамвайното трасе. Освен това, тогава до Илиянци тръгва 31 (сегшния 83), докато вместо Г тръгва 25 (сега 60), така че може и Г да е спряна по-рано като междувременно са открити автобусни линии от 26 до 30.
.
Тук съм длъжен да се поправя за а.25 и а.31 - първоначално до Илиянци е поел а.26, което означава, че Г и И са спрени едновременно. Това спиране може и да съвпада с момента, в който на линиите са им дадени номера. Иначе 31 си е друга линия и явно 26 просто е закрита в полза на 31, още повече, тогава се е строяло трамвайното трасе до СТЗ.
.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Някой може ли да ми каже, преди да направят Патриарх Евтимий и Васил Левски еднопосочни през 1993г., кои линии са се движили по Патриарха и кои - по Левски?
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Някой може ли да ми каже, преди да направят Патриарх Евтимий и Васил Левски еднопосочни през 1993г., кои линии са се движили по Патриарха и кои - по Левски?
2 и 9 - по Патриарха, 1, 5 и 7 - по В.Левски.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
В такъв случай контактната мрежа по Раковска, между Патриарха и Левски (която е двойна) е правена по-късно, така ли?

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
В такъв случай контактната мрежа по Раковска, между Патриарха и Левски (която е двойна) е правена по-късно, така ли?
Да, по-късно я направиха. Но в посока към канала се е използвала май само при един ремонт.

Offline mlk

• View Profile
    • Email
А тб.11 доколкото знам - както 1, 5 и 7.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
А кога тб 11 е вървял до стадиона, нали ЧКД разправя, че имало останал от това време спиркознак на Гурко?

Offline mlk

• View Profile
    • Email
От Попа е завивал надясно по Гурко и е спирал, след което е завивал на стадиона вляво и после надясно към Цариградско. В другата посока си е минавал стандартно. Преди да тръгне до Ст.Гара, за кратко е скъсен - орязана е частта от Ем.Марков до Гурко.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Аз се сещам да попитам, имало ли е стрелка на контактната мрежа на тролеите за ляв завой от Цариградско към Евлоги Георгиев? Аз например не помня да е имало.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Никога не е имало.

Offline mlk

• View Profile
    • Email
Актуализирам темата, след като тб.7 ще тръгне до кино Одеон. Отдавна нямаше постоянна промяна на тролейбусен маршрут.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
тб.8   
1980г.   пл. Ал. Невски - Сухата Река
1982г.   пл.Ч. Топче - Сухата Река
1986г.   закрит
1988г.   Хаджи Димитър - Сухата Река
1989г.   закрит
1994г.   ВВМИ - Гоце Делчев
1998г.   кино Одеон - Гоце Делчев
2001г.   Окръжна б-ца - Гоце Делчев
СЛАТИНСКА река, а не Сухата река. Или по-точно - моста с ул.Витиня.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
В смътните си детски спомени като са ме водили до Хаджи Димитър си спомням за тб 8, но така и не разбрах откъде докъде  е.
като хвана картата ще се ориентирам.
мур

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
В смътните си детски спомени като са ме водили до Хаджи Димитър си спомням за тб 8, но така и не разбрах откъде докъде  е.
като хвана картата ще се ориентирам.
На самия мост между двете платна на Витиня имаше нещо като локално платно (както примерно бившето трамвайно трасе ан Орлов мост). Там въртеше ТБ8.

Offline alpha_adversativum

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Нека и аз да допълня нещо - точната дата на откриването на ТБ6 от Сточна гара до Люлин 1 е 20 януари 1978 г.

Offline elbi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
тб.8   
1980г.   пл. Ал. Невски - Сухата Река
1982г.   пл.Ч. Топче - Сухата Река
1986г.   закрит
1988г.   Хаджи Димитър - Сухата Река
1989г.   закрит
1994г.   ВВМИ - Гоце Делчев
1998г.   кино Одеон - Гоце Делчев
2001г.   Окръжна б-ца - Гоце Делчев
СЛАТИНСКА река, а не Сухата река. Или по-точно - моста с ул.Витиня.
Навремето и квартала и спирката се казваха Сухата река.Сега вече по картите се отбелязва като Слатинска река.Така  че маршрутите през 80-те години правилно са написани Сухата река.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Навремето и квартала и спирката се казваха Сухата река.Сега вече по картите се отбелязва като Слатинска река.Така  че маршрутите през 80-те години правилно са написани Сухата река.
НИКОГА на маршрутите на ТБ3 и 8 не е фигурирала Суха река! Топонимът Суха река се появи с панелното строителство през 80-те, дотогава всичко си беше Подуене. А тролеи до спирка Слатинска река си е имало значително по-рано.
И сега си има жк Сухата река, а спирката на Слатинска река се нарича "Ул.Витиня". Даже въобще не е ясно, дали Сухата река не е само до Ал.Екзарх, т.е. Слатинска река може би не минава покрай Сухата река.
« Last Edit: 05.01.2010, 00:00:59 by blagun »

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
 Целият квартал между Вазов, Витиня, Ботевградско и гара Подуене е Сухата Река. Може би само на малка част от него (северно от гарата между ул. Подуенска и Ал.Екзарх), с умиление по старото време, казват и Подуене.