Author Topic: Airport Express(AE) - наземен транспорт до Летище София  (Read 12068 times)

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Напоследък в главата ми се върти една идея. Както знаете, преди време се лансира идеята туристите-скиори да кацат на Летището и оттам с метрото да пътуват към Симеоново. Сега няма да обсъждаме реална ли е дадената ситуация и колко желаещи ще има. Мисълта ми е друга. Защо да се чака метрото да стигне до Симеоново, след като в близко време може да се удължи маршрута на безсмислената линия А384 през Младост и към Лифта?

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Дори и при нормално работещи писти и достатъчно сняг не виждам как ще стане. На СО и се свиди да пусне рейса да обслужва нормално Дружба, камо ли да ходи до лифта. Тази зима "се изложи" и ски на Витоша почти не се карат, а другата зима ще има метро.

Online stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Пък и едва ли има чак толкова ентусиазирани скиори , които от самолета с всичкия багаж ще се юрнат директно към пистите !
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline marto193

• Маниак
    • View Profile
Пък и едва ли има чак толкова ентусиазирани скиори , които от самолета с всичкия багаж ще се юрнат директно към пистите !

Плюс, че повече чужденци предпочитат Банско, Пампорово или Боровец

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
За лифта е доста безсмислено,няма кой да тръгне от самолета направо на пистата,камо ли да напълнят автобус (все пак има и таксита).
-----------------------------------------------------------

Не е ли по-добре бусчетата между терминал 1 и 2 да спират само на автобусните спирки (терминал 1, РВД, терминал 2) и да се движат на всеки 5-6 минути. Така се компенсира липсата на метро и автобуси до Т1. Също така да ги има обозначени на спиркознаците,заедно с разписанията. Защото сега ако искам да стигна от Т1 до Т2 трябва да хвана някой автобус,защото тази бусчета нито ги знам къде спират,нито знам кога минават,нито ги има обозначени на видно място.  :help:
« Last Edit: 23.01.2014, 22:15:35 by Neronov »

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Мен ми се струва че имаше автобусна линия на гараж Дружба без номер, терминал 1-терминал 2, имам спомен че съм виждал дори ВМС по нея с така настроена ел.табела, ама дали сега я има още нямам идея, скоро не съм ходил там.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Отдавна няма такава линия, нали затова 84 минава през двата терминала.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Online stankos

• View Profile
Нещо дочух , че от летището се готвят скоро да затворят Т1 , но още се чудят дали да е модернизация или построяване на нов терминал !
Когато мирогледа на човек се свие до една точка , той казва : Това е моята гледна точка !

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Ако превърнат Витоша в туристическа зона на европейско ниво, с луксозни хотели и ски-писти, тогава наистина туристите биха могли от летището направо до Витоша да пътуват, да се настаняват там в хотели и т.н. И автобус до Лифта би бил от полза.

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Нищо европейско няма хотелите да са до пистите.
В случая с Витоша, нормалното е туристите да пребивават в наличния в съседство град.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ако превърнат Витоша в туристическа зона на европейско ниво, с луксозни хотели и ски-писти, тогава наистина туристите биха могли от летището направо до Витоша да пътуват, да се настаняват там в хотели и т.н. И автобус до Лифта би бил от полза.
1. Витоша като световен ски-център са бълнуванията на Иван Славков, Бог да го прости, дето искаше да прави зимна олимпиада там. Алпийската част на Витоша е изключително неподходяща за модерна мрежа от писти: тя е твърде малка, в нея има резерват, както и лавинни участъци. Лалето става за световна купа по спускане колкото Трабант за състезание по Формула 1.
2. Естествено, мястото на хотелите е долу в града, а комуникацията с пистите става с лифт.
3. Градски автобус от Летището до хотел - хм, странно. Има си луксозни шатъли, които правят трансфери от летището. И в момента има десетки такива, свързващи Аерогара Пловдив с Пампорово, а Аерогара София с Боровец и Банско.

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
Замислих се, дали не е резонно да се направи автобусна линия със следния маршрут и примерен номер 112:

А 112 - Летище София - кв. Христо Ботев - бул. Ботевградско шосе - гара Подуяне - Сточна гара - Централна гара - ул. Опълченска - бул. Тодор Александров (като има спирки по него) - тунел Люлин - колело Люлин 3.

Идеята ми е да има директен транспорт от ЖП гарите до летището, като линията да спира само на възлови спирки, да прави връзка на Лъвов мост с летището. Също така би било интересно да се пусне линия по Т. Александров, където няма градски транспорт, според мен би имала някакъв успех. Обединих двете си идеи в една линия, как мислите? Примерен интервал - 15 минути, с 8 коли - бели Манове (къси) от Малашевци.
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 918
линия номер: 1

Offline Emperor

• Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Не че нещо, но с метро скоро няма ли да може ли да се стигне и то в пъти по бързо? Конкретно за Ц. Гара и Лъвов мост.
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - Simov_Vladimir
    • View Profile
    • Kipersville transport portal
    • Email
Не че нещо, но с метро скоро няма ли да може ли да се стигне и то в пъти по бързо? Конкретно за Ц. Гара и Лъвов мост.
Това е ясно, но не премахва нуждата от алтернативен наземен транспорт, даже точно обратното. Виждаме какви са резултатите от политиката за изкуствено набутване на пътниците в метрото.
Следи цялата дейност на Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън
КАЙПАРСВИЛ ТРАНСПОРТЕН ПОРТАЛ
КАЙПАРСВИЛ ТРАНСПОРТНА ГАЛЕРИЯ
Виж още за Проект 2017
Защото транспортът е страст

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Алтернативен наземен и сега съществува в лицето на 84 (384 не го броя изобщо), въпреки vasko и подобните му. Автобус през Христо Ботев многократно е дискутиран, но лично според мен не е добра идея. Освен това ще дублира доста линии - тм22 прави връзка между Ботевградско,  Тодор Александров и К. Величков. 305 има връзка с 84 за Подуене и Ц. Гара, метрото ще извозва за Люлин и Надежда. Всичко това ще предполага доста голям интервал - респективно никой няма да го чака.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Друга възможност е да има линия от Централна Гара по маршрута на 404 до кръстовището на Асен Йорданов и  проф. Цв. Лазаров оттам по Асен Йорданов, по Хр. Колумб и Продан Таракчиев до Терминал 2 с автобуси оборудвани с места за багаж, без правостоящи, с адекватен интервал около 15-20 минути и цена на билета примерно 2-3лв. При евентуален ремонт на Източна Тангента линията може да бъде по Ботевградско Шосе, по Рилска Обител и Източна Тангента, по Летоструй и Източна Тангента или само по Източна Тангента, по Мими Балканска и Продан Таракчиев до Терминал 2. Автобусът е добре да минава и през Терминал 1.  :rolleyes: Почивката на водачите може да бъде на Централна Гара.  :rolleyes:

Offline lopik

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Подкрепям горната идея. В много европейски градове с летища има няколко начина за пътуване до центъра. Директна и удобна връзка летище-гара е приложима и в София. Като се има предвид, че с метрото ще е значително неприятно да се пътува в час пик с куфари и тн.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - Simov_Vladimir
    • View Profile
    • Kipersville transport portal
    • Email
Подкрепям горната идея. В много европейски градове с летища има няколко начина за пътуване до центъра. Директна и удобна връзка летище-гара е приложима и в София. Като се има предвид, че с метрото ще е значително неприятно да се пътува в час пик с куфари и тн.
Това беше основната ми теза в предишното ми мнение. Трябва да има адекватен наземен транспорт до летището. В момента не мога да кажа, че има, защото 84 свързва единствено летището с част от идеалния център и метрото, а 384 е една абсолютна псевдолиния. Точно това трябва да се предотврати. Освен това не забравяйте, че за да се стигне до летището от станция "Сливница" например трябва да се мине през целия "Люлин", през центъра, през "Младост" и през "Дружба". Просто си представете за какъв патникопоток става дума. Аз сега на "Западен парк" сутрин около 8 и 30 има моменти, в които не мога да се събера във влака, а представете си да добавим пътникопоток за "Младост" 4 или за "Дружба" и летището. Още отсега често се замислям какъв кошмар ще е.
« Last Edit: 24.01.2015, 14:20:00 by AGENT 006 »
Следи цялата дейност на Кайпарсвил транспорт инкорпорейшън
КАЙПАРСВИЛ ТРАНСПОРТЕН ПОРТАЛ
КАЙПАРСВИЛ ТРАНСПОРТНА ГАЛЕРИЯ
Виж още за Проект 2017
Защото транспортът е страст

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Предложения от мен автобус ще е удобен за хората с тежки и обемисти багажи и осъществява връзка на летището със Слатина, Подуяне, Сточна Гара, Централна Гара има и удобни връзки към другите райони. Само пропуснах, че е по-добре автобусът да минава от мост Чавдар до Подуяне директно по Д. Николаев, а не да обикаля безмислено по сегашния маршрут на 404.  :rolleyes: Все пак метрото трябва да поеме основния поток между Люлин, Младост и Дружба както и от логистични центрове и т.н. около Хр. Колумб.  :rolleyes:

Offline lopik

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Който живее далече и са му необходими няколко прекачване, вярвам ще избере личния автомобил за транспорт до летището. Но основната идея за автобус летище-гара е за хората, които не са от София и продължават пътуването си с влак или автобус, нали?