Author Topic: Аварии в метрото  (Read 14216 times)

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: Аварии в метрото
« Reply #20 on: 20.09.2012, 10:36:43 »
Минск е в Беларус, но все тая.
Нека все пак не дърпаме дявола за опашката! Вярно, че в София почти няма слизащи ескалатори, но никой не е застрахован от неадекватна реакция. А и концентрацията на хора в източния край на Сердика І също не е за подценяване.

Прав си, ама който не чете целите постове, се излага  :D

Написаното от Терго показва, че имало и по-зле от нас... При това в Европа...
Грешката е вярна ( в някаква степен)
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%8A%D1%8E%D0%B7%D0%BD%D0%B0_%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #21 on: 14.04.2013, 20:21:18 »
Около 18.50 днес на станция Сердика двама мъже с оранжеви жилетки вървяха долу в коловоза посока Младост. Явно е имало проблем в тунела преди станцията, защото ги видях да вървят с фенери доста навътре

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #22 on: 14.04.2013, 21:54:13 »
ПроблемЪТ е бил на самата станция и не е БИЛ сериозен. Тези, които си видял, са оглеждали железния път.
« Last Edit: 14.04.2013, 23:38:52 by difian »

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #23 on: 21.04.2013, 20:51:12 »
Евакуираха пътниците на станция Надежда

Причината за инцидента, по първоначална информация, е късо съединение в охладителната система на проблемния вагон, причинило и неприятностите за пътниците.

Една от мотрисите на столичното метро плувна в дим, а гражданите, които пътуваха, бяха евакуирани! Това предаде преди минути репортер на Livesport.bg.
Метрото изпуши!
Нищо неподозиращите пътници усетиха, че се случва нещо нередно, наближавайки станция "Надежда", тъй като малко по малко всички започнаха да се преместват към края на мотрисата.
Непосредствено след като удари спирачките, водачът на метрото изскочи от вратата си и се отправи към третия вагон, където бе и проблемът.

След секунди той се върна към мястото си и извика към пътуващите да "напуснат влака веднага".

Паниката бе налична, хаосът също, а в последствие и самите граждани видяха каква е причината за това - гъст дим, първоначално тъмен, а малко по-късно вече не толкова плътен и далеч по-светъл, се виеше над транспортното средство.

http://www.livesport.bg/Metroto-izpushi!-Evakuirat-patnitsite-(VIDEO%2BSNIMKI)-88527
« Last Edit: 21.04.2013, 20:53:29 by bonbon »

Offline tm0

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #24 on: 22.04.2013, 03:13:51 »
Съжалявам, че прочетох тази статия. Първо се чудех българин ли е писал това, впоследствие се опитах да си спомня най-негативното, което съм чел от литературни и филмови критици и не успях. Накрая видях, че "репортер" от спортен сайт се е напъвал и ми стана ясно. :laugh:

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #25 on: 22.04.2013, 09:09:27 »
Когато видях, че пише livesport, ми се изясниха доста неща.

Offline andrez

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 22.04.2013, 10:15:39 »
Ей, как ми се доплува в малко дим :D

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #27 on: 21.05.2013, 21:57:45 »
Инфо от приятел:
От днес, след 20:30ч.
След като метро композицията спряла на МС Опълченска (посока Обеля) и доста време вратите на метро композицията не са били затворени, по уредбата съобщили, че имало технически проблем и са свалили пътниците от влака. След известно време поканили пътниците да се качат в същия влак и потеглили.

Някой да знае защо се е получило така?
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2017 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #28 on: 21.05.2013, 22:38:34 »
Технически проблем, след което явно е бил отстранен и отново са били качени пътниците. Нищо необичайно!

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #29 on: 21.05.2013, 22:43:35 »
На мен никога не ми се е случвало да засека проблем в метрото, та затова си викам да споделя...  :rolleyes:
Всъщност понятието "технически проблем" крие голям набор от проблеми зад себе си  :D
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2017 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #30 on: 21.05.2013, 23:35:00 »
Това че не се случва всеки ден пред всички пътници, не означава че няма технически проблеми. А и няма как просто да не се случват подобни неща, техника е .... поврежда се.  ;)

Offline tm0

• View Profile
« Reply #31 on: 23.05.2013, 04:27:07 »
Всъщност как се осъществява връзката с центъра, където са механици, инженери и други, които биха казали на машиниста - направи така и това? Не навсякъде има покритие на мобилните оператори.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #32 on: 23.05.2013, 07:26:31 »
Чрез радиостанции.

Offline abs111

• View Profile
« Reply #33 on: 17.01.2014, 12:38:51 »
На 13.01.2014г.един от новите състави получава "срив в реверсора" и отказва да се движи.В резултат се е получила задръжка от 20 минути,машиниста е успял да се оправи без чужда помощ.

Offline Thorn

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: 08.04.2014, 21:46:52 »
Всъщност как се осъществява връзката с центъра, където са механици, инженери и други, които биха казали на машиниста - направи така и това? Не навсякъде има покритие на мобилните оператори.
Няма такъв център. Част от обучението на машинистите е да могат да се справят сами с всяка една ситуация. Ако е нещо неотстранимо - вика се помощен влак. Евентуално може да ти даде съвет по радиостанцията друг машинист, които те чува. Все пак това не е закъсал тролейбус, на който да свалиш тирантите, а следващите да го изпреварят.

Offline tm0

• View Profile
« Reply #35 on: 09.04.2014, 23:37:52 »
Не съм писал ясно - имал съм предвид инженер от депото, по аналогия механик-шофьор.

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #36 on: 09.04.2014, 23:41:51 »
В метрото нямаш време да разглобяваш влака с помощ от приятел по телефона. Има авариен режим на движение, ако не става, до там и бутане/дърпане. Трябва да знаеш как да минеш на аварийно управление и как да буташ или да те бутат ако по първия начин не става.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: 05.12.2016, 18:34:39 »
Някаква авария станала между СУ и Стадиона.

Авария в столичното метро парализира движението в час пик

Quote from: bTV
Авария в столичното метро парализира движението в час пик

Авария под земята в час пик парализира трафика в центъра на София. Техническа повреда спря мотриса на централната станция на Софийския университет, използвана от хиляди пътници.

В "Туитър" кметът Йорданка Фандъкова съобщи, че има забавяне в движението на метрото от станция Сердика в посока "Младост". Движението временно е спряно, то ще бъде възстановено, когато бъде изтеглена повредената мотриса.

Зрител на bTV ни изпрати снимки от мястото на инцидента, на които се вижда голямо струпване на хора.
« Last Edit: 05.12.2016, 18:37:40 by RADOCVET »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Кайпарсвил транспортен портал/Kipersville transport portal
    • Email
« Reply #38 on: 05.12.2016, 20:13:14 »
И така. Какво последно се е случило днес с този аварирал влак, защото БТВ не могат да вържат две думи на кръст без да са си подготвили предварителен репортаж и да им работи автоматично подаване на текст. Аварията била на „Софийски университет Св. Клинет Охридски“, но в същото време влакът бил в тунела. Къде е бил всъщност този влак?

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #39 on: 05.12.2016, 20:20:09 »
Ами някой от номерните е аварирал в тунела между Стадиона и СУ, малко преди втората станция. Аз се придвижих към Люлин няколко минути преди аварията и не съм свидетел, но доколкото разбрах, организацията на Метрополитен в такава извънредна ситуация отново е била на ниско ниво. :/
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община