Author Topic: От/до Централна гара/автогара...  (Read 142602 times)

Offline Gordon

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Re: От/до Централна гара/автогара...
« Reply #20 on: 10.08.2009, 10:10:30 »
На автобусната спирка пред гарата има будка за билети.
Ако наистина пътят ти е около 8:30-9:00 си отдели повечко време в резерв. Все пак самолет ще хващаш.

pina_j

• Guest
« Reply #21 on: 10.08.2009, 10:14:47 »
ммммммм, дам, от будките, както беше и преди, леле от толкова време не съм стъпвала в софия, че дори ме обхваща страх...................
благодаря на всички, които се отзоваха на моя апел............
спорен ден
....е, ако възникне и някоя друга питанка, пак ще ви потърся.....

Offline martin4o

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #22 on: 10.08.2009, 10:21:21 »
Има и още един вариант, но той важи само ако не си с непоносимо много багаж. Автобус 404 до спирката на бул.Брюксел - 30-33 минути. От там има едно пресичане (връзва се 2-3 минути пеша) до спирката на 84 за летището. При този вариант и при редовни автобуси имаш шанс да вземеш разстоянието за около 40 минути. Дори и да ти кажа коя поред е спирката или да ти дам името само ще се объркаш. Като се качиш в 404 ще питаш пътниците или водача къде в ж.к.Дружба можеш да смениш с 84 за летището. Няма как поне водачите да не знаят. Така ми се струва ще избегнеш задръстването около канала и пл.Орлов мост.

Offline Gordon

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 10.08.2009, 10:29:19 »
Само че 284 май няма спирка в Дружба, така че ако е за Терминал 2 този маршрут няма да стане.

Offline martin4o

• View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 10.08.2009, 10:34:46 »
Само че 284 май няма спирка в Дружба, така че ако е за Терминал 2 този маршрут няма да стане.
Това е най-важното уточнение, което пропуснах. Но съм останал с впечатлението, че госпожата желае да стигне до Т1. Все пак ако е така, посоченият от мен вариант, е по-бързият.

nozo

• Guest
« Reply #25 on: 21.08.2009, 20:34:40 »
Как да стигна от Централна гара до ул."Чаталджа" 4, всичко става маршрутки, автобуси, трамваи. И ако може ориентировъчно време на пътя
« Last Edit: 21.08.2009, 20:38:54 by nozo »

Offline mitakis

• Moderator
  • 2660
    • View Profile
« Reply #26 on: 21.08.2009, 21:02:41 »
Директно с маршрутка 5. Трябва да слезнеш на кръстовището на В.Левски и Дондуков. Иначе с градски транспорт- автобус 78,213,214,305,313,404 или 413 до Сточна гара и от там тролей 11 за една или две спирки. Може от Сточна гара като слезеш от автобуса да тръгнеш пеша нагоре по В.Левски и като минеш един магазин на Мтел следва улица Чаталджа. Време ~20минути.

nozo

• Guest
« Reply #27 on: 21.08.2009, 21:19:03 »
Благодаря за бързия отговор  :)

Offline Deian

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #28 on: 06.10.2009, 13:54:10 »
Има ли някакви промени по транспорта към летище, защото близки така ми споменаха.
Ще ми трябва транспорт централна АГ -> Терминал 1. Пак през Плиска ли?
ПС: много е безумно да няма директна връзка между автогара и летище в европейска столица... трябва да се направи.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #29 on: 06.10.2009, 14:23:04 »
Няма промяна, или поне до края на октомври. Предполагам, че ще ти трябва по-рано!  ;)

Offline voodoo

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #30 on: 06.10.2009, 23:22:52 »
Избрани коментари от форум:
София е и един от малкото градове, които нямат директна връзка между летище и ж.п. гара. Толкова ли е трудно да се направи една надземна железница тип RER от летището, през Подуене, Централна гара та до Гара Север ("Надежда") по вече съществуващите релси!?... Няма да има нужда да се даде нито лев за копаене и ще стане наистина бързо.
Това е само върхът на айсберга. Това изтерзано метро го помня като тема наразговор от детските си години през 80-те. Отдавна не живея в София, но често идвам до там, основно през летището. И там бида посрещан от едри чичковци които съскат "пссст... такси?" все едно ми предлагат хероин. Питал съм ги от любопитство "хау мъч ту дъ сентър?" и те мазно отговарят "фунфциг, фифти евро." Беше дълъг и изморителен полет и не се стърпях да обясня на господина защо той е срам за човечеството и продължих смело към ОК-ките в дясно, защото на пристигащия терминал няма нищо което да подскаже, че изобщо има градски транспорт. Ако си предвидлив чужденец и си убеден, че няма как да няма градски транспорт до центъра след известно търсене намираш пилон с малка табела и нарисувано рейсче и надписи и разписание на български (изненадващо малко западняци четат кирилица, та даже нямат шанс да импровизират). Преудолявайки тези препядствия, ако чужденецът е тръгнал към планините или морето, му трябва да стигне до централните гара и автогара. Автобус 284 ги изсипва нейде си на центъра, където има още по-малко информация на латиница кой друг автобус ще ги закара до целта им. Вместо да се пусне 384 който да трамбова през Подуене към Централна Гара, сега стигането от самолет до влак/рейс ще става с 3 билета + още 3 за багажа. Да не говорим, че жп-линията София-Пловдив минава на 1 км от летището, а никой даже не планира да се пуснат едни 2 км релси и да има жп гара Летище София. Така за 10 мин си на Централна Гара, и за 2 часа си в Пловдив. Примерно. Но за тези неща се иска стратегическо мислене и глобален поглед над нещата. Перхапс туу мъч ту аск фор ин дис парт оф дъ уърлд?

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #31 on: 07.10.2009, 11:51:42 »
Има ли някакви промени по транспорта към летище, защото близки така ми споменаха.
Ще ми трябва транспорт централна АГ -> Терминал 1. Пак през Плиска ли?

И не виждам какъв е проблемът? Едно прекачване.
мур

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: 08.10.2009, 10:06:13 »
Трябваше преди 2 години да пуснат 404 до Летището и всичко щеше да се нареди. Сега, освен че обикаля през полето и служи като персонална на гараж Дружба, друг смисъл от него не виждам.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #33 on: 08.10.2009, 10:24:55 »
А че вози половин Дружба 2 ?
НЕ на хейтърството!

angelaa

• Guest
« Reply #34 on: 08.10.2009, 14:06:43 »
Може ли някой да ми каже как мога да се придвижа от ЦАГ до  Кукуш 1(офисът на Мтел), имам спомен за 82-ката , но не съм сигурен и на коя спирка да сляза?

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #35 on: 08.10.2009, 14:22:19 »
Именно с автобус 82, но той сега спира на Централна гара на булевард Христо Ботев.
Слизаш на 11-тата спирка с номер 0742. Самата спирка се казва М-тел.
Но те съветвам да не ги броиш, защото автобусът може да не спре на някоя от спирките преди това.
Ако не се лъжа спирката е първата или втората след прелеза.
мур

angelaa

• Guest
« Reply #36 on: 08.10.2009, 14:34:24 »
Благодаря много , а 0742 се хваща от автогарата , така ли?(не съм от София)

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #37 on: 08.10.2009, 14:38:41 »
Това е номерът на спирката, на която трябва да слезеш.

Но предполагам когото и да попиташ в автобуса ще ти каже къде е М-тел.

Автобусът е по линия 82, но уточник къде спира на гарата, защото от няколко месеца спирката му е преместена от другата страна и се на мира на бул. Хр. Ботев.
« Last Edit: 08.10.2009, 14:43:32 by emo »
мур

angelaa

• Guest
« Reply #38 on: 08.10.2009, 14:41:17 »
много благодаря за уточнението , явно беше важно  :D  O0

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #39 on: 08.10.2009, 14:43:44 »
Благодаря много , а 0742 се хваща от автогарата , така ли?(не съм от София)
Това е номерът на спирката. На спиркознака има номер, уникален за всяка спирка. В червеното кръгче е мястото, където трябва да отидеш. Успех през подлезите!  :P