Author Topic: Русе - маршрутна мрежа  (Read 63162 times)

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Русе - маршрутна мрежа
« Reply #40 on: 12.07.2008, 14:43:03 »
За мен важното е че определят тролейбусния транспорт като основен.
Тролейната ККМ в Русе е добре развита, но градът страда, както и всички български градове, от хронична анемия откъм подвижен състав. Затова ТБ трасе по Борисова не се използва достатъчно, ТБ трасе към Халите и Рига го зарязаха тотално, въпреки че минава непосредствено до пешеходната централна зона. Доста от автобусните линии дублират с километри тролейните трасета и ако в града влязат достатъчно тролеи, съвсем спокойно могат да бъдат скъсени автобусните маршрути.

Offline iproject

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #41 on: 23.08.2008, 11:25:07 »
Коя тролейбусна линия се е движила в посока Халите и х-л Рига , както и кога са я спрели ? Ще е много удобно ако я възстановят и интегрират в новата транспортна схема , която общината обмисля.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 23.08.2008, 17:56:54 »
Коя тролейбусна линия се е движила в посока Халите и х-л Рига , както и кога са я спрели ? Ще е много удобно ако я възстановят и интегрират в новата транспортна схема , която общината обмисля.
Тролей 21: Рига-Дружба-3 и за по-малко време Тролей 23: Рига-Колелото-Скобелев-Борисова-Гарата

Offline Balkanton

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/39030307@N07/
« Reply #43 on: 10.09.2008, 21:34:16 »
Вчера май се навършиха 20 години от пускането на тролеите в Русе. Интересно дали е било отбелязано по някакъв начин.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 11.09.2008, 11:38:08 »
Вчера май се навършиха 20 години от пускането на тролеите в Русе. Интересно дали е било отбелязано по някакъв начин.
Не, пуснаха ги през есента на 1985 с маршрут Бор-Арда.

Offline iproject

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #45 on: 11.09.2008, 13:27:54 »
Имам 1 въпрос относно картите за ученици в Русе. Цената им миналата година беше 7,50 , а сега е 12,50 :fan:
Интересно ми е какви са цените на картите в другите градове с градски транспорт и дали е обоснован такъв скок на цената, като се има предвид лошото състояние на повечето тролейбуси и разредените разписания.

Offline glavi4ka

• Маниак
    • View Profile
    • GTBurgas.eu
« Reply #46 on: 11.09.2008, 13:39:01 »
ми в Бургас за две линии с общинско намелиние е 13 лева
Бързият Боинг 767 от М.рудник за Изгрев излита на всеки 15 мин.,а А320 от Комлука до Славейков на 20!

Offline peyodp

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #47 on: 11.09.2008, 14:00:26 »
ми в Бургас за две линии с общинско намелиние е 13 лева
До края на септември за една линия е 11 лева, а за две - 13 лева с общинското намаление. Казвам  "до края на септември", защото този месец ще се състои заседанието на Общински съвет - Бургас, където ще се гласува новата цена на картите - дали Общината да покрие поскъпването и ако да, с колко.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 16.09.2008, 01:24:25 »
А ами то има ли я още тази линия 26? От години не съм я виждал
То мен ако питаш, по-излишна е А19, отколкото ТБ26. Тролейните трасета в Русе са отлично проектирани като маршрути, но недостигът на возила явно пречи да се разгъне мрежата:
- само един тролей по Борисова. Няма маршрут към Липник, а под жиците върви А12
- от Възраждане и Пантеона към Западната пром.зона - "белите врани" ТБ20 и 26
- не се ползва трасето, което минава най-близо до пешеходната зона: Пантеона-Рига.
Дано общината и Еггед минат от думи към дела... Защото при достатъчна обезпеченост с тролеи автобусните линии могат да останат само до крайградските зони и до вътрешността на Здравец.
« Last Edit: 17.09.2008, 14:13:56 by blagun »

Offline platon

• Запален по ГТ
    • MSN Messenger - plamengt@hotmail.com
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 17.09.2008, 12:09:19 »
... Защото при достатъчна обезпеченост с тролеи автобусните линии могат да останат само до крайградските зони и до вътрешността на Здравец.

То навремето я бяха замислили и А19 да я правят тролейбусна и сложиха стълбове от Олимп през стадион Дунав почти до пазара. така че и при малко инвестиция там би могло да се пусне  тролей, да не говорим че има вдигнати стълбове почти до Дунав мост.

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
« Reply #50 on: 05.10.2008, 21:39:20 »
Някой ще ми каже ли каква линия се е движела от кв.Възраждане към комплекс Ялта защото има на Олимпа КМ идваща от кв.Възраждане и завива към Ялта?

Offline platon

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 06.10.2008, 09:30:35 »
Някой ще ми каже ли каква линия се е движела от кв.Възраждане към комплекс Ялта защото има на Олимпа КМ идваща от кв.Възраждане и завива към Ялта?

Първо за последните 30 години не си спомням да е съществувала линия на градски транспорт минаваща директно от кв.Възраждане към Ялта.

Обаче от втората част на въпроса ти мисля че имаш впрдвид не кв.Възраждане а кв.Родина, защото споменаваш кръстовището на Олимп.
Би ли задал въпроса си по-конкретно?

Offline Deian

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #52 on: 06.10.2008, 11:13:12 »
Според мен говори за КМ в посока от Товарна гара надясно през кръстовището на Олимпа по бул. Липник.

Offline platon

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 06.10.2008, 11:43:32 »
Според мен говори за КМ в посока от Товарна гара надясно през кръстовището на Олимпа по бул. Липник.
Ако е така не е имало тролейбусна линия по това направление, но преди няколко години имаше  една линия 14 която се движеше в тази посока и беше с маршрут Корабен завод -Ялта-Олимп-Захарен завод. После пуснаха маршрутки по тази линия и накрая съвсем се изгуби.

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
« Reply #54 on: 06.10.2008, 19:38:23 »
По точно КМ се отклонява от ул.Плиска минава покрай Товарна гара и когато стигне Олимп завива на дясно по ул.Липник. ;)имало ли е линия или не и коя е била ако я е имало?

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 06.10.2008, 19:39:00 »
но преди няколко години имаше  една линия 14 която се движеше в тази посока и беше с маршрут Корабен завод -Ялта-Олимп-Захарен завод. После пуснаха маршрутки по тази линия и накрая съвсем се изгуби.
Не ги е срам, да закрият хубавата линия!
Едно време А14 вървеше от Захарния завод през Възраждане-Халите-Стара поща-Корабната (тогава нямаше А20). Беше ми любимият автобус за превоз от нас (Братя Миладинови) до МГ. Особено любими ми бяха тези автобусчета, които го обслужваха:

Икарус 620.

По точно КМ се отклонява от ул.Плиска минава покрай Товарна гара и когато стигне Олимп завива на дясно по ул.Липник. ;)имало ли е линия или не и коя е била ако я е имало?
Симо, това че има връзка в ККМ, не означава, че има или е имало редовна линия. Вероятно са я използвали за прибиране в депо на 20-ца или друга линия.

Балкантон, пропусна да споменеш, че снимката на ЗиУ-10 е пред Храма на русенското образование - МГ Баба Тонка :D
« Last Edit: 06.10.2008, 19:45:34 by blagun »

Offline platon

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #56 on: 07.10.2008, 09:29:16 »

Едно време А14 вървеше от Захарния завод през Възраждане-Халите-Стара поща-Корабната (тогава нямаше А20). Беше ми любимият автобус за превоз от нас (Братя Миладинови) до МГ.

Напълно си прав. След това с цел по-добро обслужване на района около Товарна гара пуснаха  А20 и направиха така че маршрутите на А20 и А14 почти да не се засичат, като измениха маршрута на А14: Захарен завод - Товарна гара - Олимп - Пазара - Корабен Завод

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #57 on: 16.10.2008, 13:31:44 »
Като първо да организират превоз в кв.Родина и да подобрят обслужването в кв.Здраве и да възстановят движението на тролейбуси по Цар Освободител от Гарата до х-л Рига .
Между другото единствената свястна мрежа в града е именно от Пантеона до х-лРига .Всичко друго е под всякаква критика .

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 16.10.2008, 16:19:01 »
да възстановят движението на тролейбуси по Цар Освободител от Гарата до х-л Рига
Не съм сигурен, че има ККМ между гарата и Симовата мелница. Закритият тролей 23 Централна гара-Рига вървеше по борисова.

Offline platon

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: 16.10.2008, 17:32:10 »
Не съм сигурен, че има ККМ между гарата и Симовата мелница. Закритият тролей 23 Централна гара-Рига вървеше по борисова.
Има днес минах оттам. Обраъщалото на гарата го има и трасето надолу към автогарата също. Но не съм сигурен дали не са я откачили от кръстовището на Симовата мелница.