Author Topic: DAC Чавдар  (Read 18761 times)

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« on: 26.06.2007, 01:16:24 »
Пловдив 527 DAC Чавдар

Обаче като погледнах тази снимка ми изскочиха очите, този 527 изглежда в много окаяно състояние, вижте как фароветв са увити във вестник и ламарината е много окаяна, личи си че е бил пребоядисван тоя 527 защото навремето помня че числото 527 не му беше изписано така. Също така отгоре над предното стъкло, пластмасата е счупена и числото 527 е като заобиколено от черни сажди.

Някой от вас беше ли се качвал скоро на тоя 527 или на подобни ? Разтаратайкани ли бяха ? Как се пътуваше с такав ?

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
DAC Чавдар
« Reply #1 on: 26.06.2007, 01:29:56 »
To DAC-ове в Пловдив май няма вече. Поне не и в движение.

Offline Dimitar Dragnev

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Форумът за класически езици
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #2 on: 26.06.2007, 19:37:47 »
Всички ДАК-ове са паркирани полуразрушени при гараж "Тракия" в Пловдив.
« Last Edit: 26.06.2007, 19:38:12 by Dimitar Dragnev »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #3 on: 26.06.2007, 19:42:16 »
Мисля,че ДАК Чавдарите в Пловидв не са бракувани,ами просто в момента не се ползват, защото няма достатъчно пътникопоток за съчленени тролейбуси. Може ако някой ден се съберат достатъчно пътници ще пуснат отново ДАК-Чавдарите.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #4 on: 10.07.2007, 21:12:17 »
А ето как бяха номерата на DAC Чавдарите в Пловдив

504
505
506
507
508
509 (не съм виждал и не съм сигурен)
510
.........
и така до 537

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #5 on: 26.07.2007, 17:35:23 »
Quote from: Dimitar Dragnev
Всички ДАК-ове са паркирани полуразрушени при гараж "Тракия" в Пловдив.
Нека ако някой от вас има снимки на тея да изпрати линк или снимки. Или пък ако мине оттам да ги снима и прати.

Offline Dimitar Dragnev

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #6 on: 27.07.2007, 12:13:52 »
Ето единствената ми снимка (лошо качество):

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #7 on: 27.07.2007, 14:43:24 »
Първия на който му се вижда гърба е 506, но на другите не им се виждат добре инвентарните номера.

Ако може и някой друг да прати снимки на тея DACове, кой каквото има

Offline Dimitar Dragnev

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #8 on: 28.07.2007, 17:45:28 »
Quote from: difian
Както беше казал Иво, паркирани са, защото сега няма нужда от съчленни возила и като се появи веднага могат да ги пуснат...Да живеят автобусите втора ръка на частниците-концесионери и в Пловдив да няма никакви тролей
Доколкото ги видях отблизо, за нищо не стават, за съжаление.

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #9 on: 27.02.2008, 18:18:04 »
Един път аз се возих на 530 (DAC-Чавдар), и отидох почти до крайната спирка. Исках просто да отида и да се върна с 530. Обаче чаках и 530 не дойде изобщо. И тогава дойде следващия тролейбус, 272 (Škoda 14Tr). А кондуктора беше същия дето беше в 530. И този кондуктор говореше с някой. Каза че е бил преди това в 530, но на 530 му се запали един кабел на акордеона. Познава ли някой от вас подобен проблем ? Знае ли някой от вас да се е случвало подобно нещо с DAC Чавдар ?

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #10 on: 27.02.2008, 18:30:57 »
Quote from: jonckheere
Един път аз се возих на 530 (DAC-Чавдар), и отидох почти до крайната спирка. Исках просто да отида и да се върна с 530. Обаче чаках и 530 не дойде изобщо. И тогава дойде следващия тролейбус, 272 (Skoda 14Tr). А кондуктора беше същия дето беше в 530. И този кондуктор говореше с някой. Каза че е бил преди това в 530, но на 530 му се запали един кабел на акордеона. Познава ли някой от вас подобен проблем ? Знае ли някой от вас да се е случвало подобно нещо с DAC Чавдар ?

To няма нито един тролей дето нещо да не му се е палило

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #11 on: 28.02.2008, 03:01:46 »
Та защо може да му се запали жицата ? Дали в такъв случай тролея може да утрепе хората ?

А пък между другото имаше DAC-Чавдари които имаха грозен и странен звук, като например 537, 512, 521, 518, 510

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #12 on: 20.06.2008, 01:14:18 »
В Пловдив кои от DAC-Чавдарите бяха най-добри и се движеха най-добре ?

Offline Unreal

• Маниак
  • MAN NL 202 - Враг №1 за човечеството
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #13 on: 24.06.2008, 17:26:13 »
малко по-горе някой спомена, че задето нямало пътници ги били временно спряли.Не е вярно   ДАК-овете повече няма да се движат никога поради 2 прости причини:

1-во - на части са
2-ро - дори да се сглобят наново няма шанс да потеглят, защото колелата са свалени и шаситата са оставени директно на земята.Поправете ме ако греша, но това не значи ли смърт за тролея ?

eто една снимка, която може би много хора знаят
« Last Edit: 24.06.2008, 17:30:11 by Unreal »

Offline Unreal

• Маниак
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #14 on: 29.06.2008, 13:33:56 »
Quote from: Ivo
Возил съм се много пъти на ДАК Чавдар, включително и на този. Зимата естествено че има добро отопление. Вижте колко печки има в салона или се повозете зимата да видите. Сега някой ще каже че няма климатик. Това сигурно е единственият му недостатък, но колко тролейбуса в България имат климатик? Тъй че на фона на останалите, е приличен.

тролейбус с резистори и контактори ... мани го. В Пловдив доста от тях дори се изпозапалиха 526, 537 ... и още някой ама не се сещам кой

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #15 on: 03.07.2008, 03:45:13 »
А бе тука задавам въпроси за работи които ме интересуват, нормални въпроси задавам, не се заяждам с никого, съвсем прилично се държа, но някой симпатяга се забавлява да ми ги трие. Ще мога ли да получа обяснение ? Къде е проблема ? Форума не е ли за това направен ?

И много ви моля не ми изтривайте този въпрос, много искам да разбера отговора та този въпрос.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #16 on: 03.07.2008, 09:28:06 »
Quote from: jonckheere
А бе тука задавам въпроси за работи които ме интересуват, нормални въпроси задавам, не се заяждам с никого, съвсем прилично се държа, но някой симпатяга се забавлява да ми ги трие. Ще мога ли да получа обяснение ? Къде е проблема ? Форума не е ли за това направен ?

И много ви моля не ми изтривайте този въпрос, много искам да разбера отговора та този въпрос.
А да си забелязал, че има тема за въпроси около форума и работата на модераторите  Защото в момента и това мнение ти е за триене.Темата е за Даковете, а не оплакванията ти.Този път не аз съм винивния, но вероятно са трити мненията, в които правехте помен на трагично загиналия 537, или който там беше.  

Offline Unreal

• Маниак
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #17 on: 04.07.2008, 00:15:02 »
между другото и аз се обръщам със същия апел, макар да не ми пука особено дали ще ми изтрието точно това мнение, но все пак какво от това, че сме обсъждали как е изгорял 537.Лично на мен ми е много интересно да вляза в някоя тема и да прочета нещо такова, било то тролей,автобус, ако щеш и спирка от лятото на '62 да е.Предпочитам да го прочета там където е написано, а не да го търся по  разни теми като "Кошче" и тн.Съгласен съм изцяло с Дифиан, но все пак става малко странно понякога да се пише за нещо и изведнъж да се промени коренно темата.Както и да е, благодаря предварително за отделеното внимание и съжалявам ако има грешки  

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #18 on: 04.07.2008, 01:36:27 »
Quote from: Unreal
макар да не ми пука особено дали ще ми изтрието точно това мнение
А бе така или иначе най-важното че получих от тебе информацията която исках.

но все пак какво от това, че сме обсъждали как е изгорял 537.
И аз не мога да разбера къде е проблема в това. И двамата се държим прилично, не се заяждаме, странно какво искат толкова.

Лично на мен ми е много интересно да вляза в някоя тема и да прочета нещо такова, било то тролей,автобус, ако щеш и спирка от лятото на '62 да е.
Еми и на мен, особенно ми беше много интересно това че ти ме запозна с последните новини на 537, таман благодарение на тебе сега знам повече работи за този тролейбус.

Предпочитам да го прочета там където е написано, а не да го търся по разни теми като "Кошче" и тн.
В края на краищата за 537 го писахме в добро място, тука темата е за DACовете, и този 537 е такъв, един от тези за които е темата.

ако има грешки
Какви грешки ? Най-много да е лъжа това че се е запалил 537, но щом никой няма доказателство че не е лъжа, значи е вярно.

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #19 on: 16.07.2008, 18:42:37 »
Забелязал ли е някой от вас как DAC Чавдарите имат различни звукове ? За да съм по-ясен, на някои от тях звука на двигатела прилича на този на Škoda 14Tr, както например 516, 519, 520, 527, 528, 529, 530, 531, 532, 534, 535 докато на други повече прилича на БРРРРРРРР, както 510, 512, 518, 521, 537, и тъй натам. Относно тези номера говоря за Пловдивските, не знам как е в другите градове.