Author Topic: DAC Чавдар  (Read 27027 times)

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #20 on: 20.03.2009, 02:30:29 »
Пернишките DAC Чавдари имат ли звук на Škoda 14tr или имат дръглив звук ?

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: DAC Чавдар
« Reply #21 on: 20.03.2009, 11:07:03 »
Ами зависи какво имаш предвид под дръглив звук(аз никога не съм се возил на шкода,така че не мога да ти кажа дали бучат като шкода...)-почти всички освен един издават един остър,ритмичен звук подобен на перка на кораб.Много остро и високо "трррррр" съжалявам но не знам как точно да го опиша по-добре....Само един има по-тъп звук подобен на абтобус (той е по-тих на ниски скорости,но като ускрява и кара с висока скорост е два пъти по-шумен от останалите).

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
DAC Чавдар
« Reply #22 on: 20.03.2009, 11:33:06 »
Ivo например се е возил и на Škoda 14tr и на пернишки DAC Чавдар, така че той може би ще може да ми отговори на тоя въпрос, или пък който се е возил на пернишки DAC и на 14tr има думата, ако може да ми помогне нещо.

Но под дръглив звук имам впредвид БРРРРРРРРР, тоезд двигателят реве с грозен звук. А ако кажа като на Škoda 14tr значи по-гладък и приятен звук.

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 20.03.2009, 11:37:02 »
Ами значи нашите всички имат този гладък и приятен звук-в никакъв случай не мога да кажа че звука от даковете при нас е неприятен-по-скоро е тих и ритмичен,тозст имат звук на шкода тролеите при нас.Само този за който ти казах е с това ревене за което ти казваш БРРРРРРР.

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #24 on: 29.03.2009, 15:07:28 »
110 на линия днес

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #25 on: 12.04.2009, 22:36:55 »
Всички снимки на пернишките дакове които имам ги качвам тук,защото някои стари снимки,които съм качвал липсват
« Last Edit: 12.04.2009, 22:41:58 by mgk »

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 12.04.2009, 23:51:00 »
Ще взема и аз утре или вдругиден да нащракам който дак видя(пък и не само тях) и да си събереме и ние да си направиме списък на тролейбусния състав със снимки както в другите градове. :rolleyes:
То сега ми е паднало щото в събота си отивам и  е крайно време да ви постна снимки оттам да видите каква шокираща разлика има между пернишки и лионски тролей..... :(

Ама кво да се прави...наши са си....

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #27 on: 12.04.2009, 23:57:03 »
То да беше разликата само в тролеите :P
От мойте наблюдения в момента в Перник(и в България) в движение са 5 Дака-110,113,116,118 и 119,не съм сигурен за 111 дали е бракуван или има надежда да се появи на линия,както и за 109,макар  от доста време да не съм го виждал се надявам да се появи,беше най-красивия Дак според мен:)Мисля,че с това се изчерпва списъка на Даковете,другите отдавна са заминали в историята.

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #28 on: 13.04.2009, 00:13:22 »
А,за 109 няма съмнение-поне от 2-3 год. не се е явявал на линия,а както ти казваш беше най-хубавия дак като екстериор и интериор.Може би проблема е бил технически при него и са решили че няма смисъл да го оправят...Но аз все си мислех че 111 е жив още-вярно че не съм го виждал но неговия шофьор е един от най-страите и отдавнашни кадри на дружеството и си е титуляр на него.Освен ако е умрял от август насам и сега няма кой да му кара тролея....Откога не си засичал 111?

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #29 on: 13.04.2009, 00:16:12 »
Ами нямам спомени,но поне от 5-6 месеца,някъде есента на мин.година може би,а за 109 все си мисля,че преди около година си се движеше...

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #30 on: 13.04.2009, 00:19:44 »
Ето го 113, но снимката е от миналата година-снимах го някъде през юли 2008-ма, на авто-тролейбусната гара.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #31 on: 13.04.2009, 00:20:40 »
Е,за 5 месеца не са го отписали 111,можеш и него да броиш в движещите се ;) Аз последно една есен видях 109 не знам кога точно но беше доста доста отдавна айде да е било есента на 2007 та става година и половина.И мене много ме е яд за него..... :angry:Беше 100 пъти по добър от 113 да речем.

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #32 on: 13.04.2009, 00:22:33 »
Ето го 113, но снимката е от миналата година-снимах го някъде през юли 2008-ма, на авто-тролейбусната гара.

Благодаря ти Иво,а имаш ли още снимки на пернишки тролеи?Колкото по-стари толкова по-добре-спомени,спомени.... :D

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #33 on: 13.04.2009, 00:28:35 »
Има Иво доста снимки на пернишките тролеи:)Дано и 111 се върне на линия и да станат 6 даковете в движение,в Перник обичат да изненадват с тролеи,които не са били по 1-2 год.на линия и след това се появяват

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #34 on: 13.04.2009, 00:36:59 »
Мда последната изненада за мен беше 217-между другото той се е завърнал но е като изваден от архивите-със стария шрифт на номера,старата боя-направо антика  :D Сега като се замислям май по едно и също време спряха 217 и 109,да се надяваме че и 109 ще изкочи изненадващо за наша радост.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: 13.04.2009, 00:39:17 »
Мда, имам снимки, бях ги качил в един сайт и бях дал линкове тук, но ги изтрих от сайта за това сега не се виждат.Ето например снимки, които съм снимал през февруари 2006-та

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #36 on: 13.04.2009, 00:50:49 »
Помниш ли даковете които бяха с тъмните плоскости вътре,мн.ме кефеха бяха ми любимите 120 и 104 бяха такива,мисля,че имаше и още и ако не се лъжа и 113 беше с тъмни плоскости преди,а може би и 117-той беше доста"наточен"тролей ако си спомняш

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: 13.04.2009, 00:53:51 »
Честно казано през 2003-та за пръв път се разходих из Перник, марак че ей го къде е до София. Преди това само бях минавал с влака много пъти, бях виждал тролейте, депото и града от влака. Помня Чавдарите В14-20, съчленените Икаруси.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
Обаче бахти какво е грозно дето се виждат много жици на покрива, в следствие че е паднал един капак който си го има по начало, също както и акордеона дето е постелан с покривка или брезент му дава много разсурнат вид, все едно някой дето ходи с панталони увити с хавлия.

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
Обаче бахти какво е грозно дето се виждат много жици на покрива, в следствие че е паднал един капак който си го има по начало, също както и акордеона дето е постелан с покривка или брезент му дава много разсурнат вид, все едно някой дето ходи с панталони увити с хавлия..

Ами сигурен ли си че са с капаци отгоре фабрично?Нашите дакове нито един няма капак-на повечето са им сложени само отстрани от естетична гледна точка преградки да не се виждат бушоните и жиците(можеш да видиш в другата тема постнах току що снимка на друг дак)само този и 111 са без преграда(а да знаеш само през зимата как се вижда топлия въздух излизащ от тия жици.......)
А брезентите ги сложиха на всички дакове защото течаха и се е скъсала хармониката.