Author Topic: График на движение на метрото  (Read 101958 times)

Offline mitio tuca

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: График на движение на метрото
« Reply #20 on: 28.04.2009, 13:19:19 »

Метровлакчетата до "Младост" през 7,5 мин.

Влакчетата от стадион "Юнак" до "Младост" ще се движат през 7,5 минути.

В тази отсечка ще пътуват композиции с по пет вагона.

По трасето до "Люлин" и "Обеля" пък мотрисите теглят четири вагона.

Когато се пуснат всичките 13 станции от "Младост" до "Света Неделя", влакчетата ще пътуват през по-малко от три минути, обясни главният архитект на София Петър Диков.

Тогава щял да се почувства и положителният ефект в трафика на столицата, смята той.

Двата тунела от "Юнак" до Булбанк вече са готови, допълни шефът на столичния метрополитен Стоян Братоев.

dnes.bg

Offline aliaska

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 28.04.2009, 19:15:00 »
Че защо им е да пускат 5 вагонни състави по отсечката Младост-Юнак,а не закараха скифовете и без туй са малки за час пик по сегашното трасе.
М/у другото сутрин към 8ч. на Константин Величков има влакове на 2 мин и малко и въпреки това са пълни.Естествено на Опълченска става изчакването на предишния състав да се изтегли от Сердика и има около минута престой.Не ми стана ясно защо спряха 5-вагонните състави,вероятно тази статия е отговорът,но си мисля,че трябваше скифове да пуснат по новото трасе,поне в началото,когато едва ли ще има много голяма населеност каквато ще стане като свикнат хората.

Offline ivan krastev

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #22 on: 28.04.2009, 19:32:37 »
5 вагонните състави били пуснати заради ремонта на Стамболииски. Да се надяваме, че след като пуснат метрото до Младост ще се движат по 5 вагонни композиции.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 28.04.2009, 22:24:34 »
Не схващам логиката - 5-вагонни към Младост и 4-вагонни към Люлин, при положение, че новата отсечка ще бъде по-малко натоварена.

Offline aliaska

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 28.04.2009, 23:18:35 »
Не схващам логиката - 5-вагонни към Младост и 4-вагонни към Люлин, при положение, че новата отсечка ще бъде по-малко натоварена.
E а де!?

Offline sharkb

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #25 on: 29.04.2009, 02:01:56 »
По трасето до "Люлин" и "Обеля" пък мотрисите теглят четири вагона.
Ако мотрисите "теглят" четири вагона, излиза че ще са 5 вагона - един под името "мотриса", а другите 4 под името "вагони".  ;)

Offline Tergo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #26 on: 29.04.2009, 10:57:41 »
Четете събщението, де.
По новия участък ще пътуват 5 вагонни състави... а (до сега) по  стария са пътували 4 вагонни.
С подтекст, че и след свързването ще останат 5 вагонни.
Трети метродиаметър - подземен, с параметри на кл. метро !   Не на фалшивия "полуметротрамвай" !
                                                     Не на LRT : системата - убиец  !

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
« Reply #27 on: 29.04.2009, 12:01:03 »
ОСвен това нека не се забравя, че по новия участък композициите ще са само 4 и то на 7 минути, а твърдения че ще бъде по-малко натоварен са неоснователни на този етап. Нека започне експлоатацията и тогава ще си говорим.

Offline sharkb

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #28 on: 29.04.2009, 22:37:06 »
ОСвен това нека не се забравя, че по новия участък композициите ще са само 4 и то на 7 минути, а твърдения че ще бъде по-малко натоварен са неоснователни на този етап. Нека започне експлоатацията и тогава ще си говорим.

Защо 4? Нали трябваше да са три състава?

Няма логика веднага след пускането, новият радиус да има по-голямо натоварване от стария. Първо ще е необходимо известно време докато пътническите потоци се пренасочат от други видове транспорт към метрото. Второ, докато това стане ще дойде по-малко натовареният летен сезон. Трето, макар метрото да стига до Младост, това е едва периферията му. И колкото и да се оплакват Люлинци от трудния достъп, поне на първо време в Младост положението ще е по-лошо. Четвърто, първият радиус стига до идеалния център, до който достъпът по друг начин е доста затруден. За разлика от това, Младост и в момента има сравнително добър достъп до почти всички метростанции от втория радиус, включително до крайната и разположена най-близо до идеалния център. Пето, населението на Люлин е по-голямо от това на Младост. Шесто, вторият диаметър до голяма степен дублира Цариградско шосе, с неговата голяма пропускателна способност и широко застъпен автобусен транспорт.
« Last Edit: 30.04.2009, 00:28:54 by sharkb »

Offline Ryan

• Ryan_105
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #29 on: 29.04.2009, 22:55:06 »
Хайде сега пак започнахме да си ги мерим  :rolleyes: . Спор няма, че поне до септември 2-та отсечка ще е по-малко натоварена, но след това съм 100% сигурен, че потокът от Младост ще е по-голям.  8)  :)

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #30 on: 30.04.2009, 10:17:22 »
Конпозициите са с по 5 вагона, защотот ще са по-нарядко и на станциите ще се е събрал народ...

Offline mlk

• ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #31 on: 30.04.2009, 10:55:00 »
Хайде сега пак започнахме да си ги мерим  :rolleyes: . Спор няма, че поне до септември 2-та отсечка ще е по-малко натоварена, но след това съм 100% сигурен, че потокът от Младост ще е по-голям.  8)  :)
Не се знае от къде ще е по-голям потока. Аз съм сигурен, че този от Люлин ще е по-голям, НО потокът ЗА Младост ще е многократно по-голям. Визирам сутрешния връх.

Offline Tergo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #32 on: 30.04.2009, 15:17:28 »
Независимо кой поток ще бъде по-голям, едно е ясно : 4-вагонни компзиции вече няма да  вършат работа. Още от сега е ясно : по целият диаметър е необходимо да тръгнат 5-вагонни композиции.
(Може би само в празничните интервали ще могат да се използват 4-вагонни състави)
И ще се маневрира с интервала.
Лошото е, че само това остана.
Възможността за 6-вагонни композиции вече е отрязана. ;)
Да се надяваме, че в следващите 20-30 години ще бъдат достатъчни...
Трети метродиаметър - подземен, с параметри на кл. метро !   Не на фалшивия "полуметротрамвай" !
                                                     Не на LRT : системата - убиец  !

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #33 on: 30.04.2009, 15:39:05 »
От Люлин за Младост ще е по-голям сутрин и обратно от Младост за Люлин вечер ще е по-голям! То е ясно. :)
07 септември 2009 г. - Вторият национален празник за България :D

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: 30.04.2009, 17:29:40 »
Ами... всъщност ако трябва да съм честен, смятам, че потокът ще бъде равномерен, защото докато народите се прибират по Люлин да нанкат, другите народи ще се прибират по Младост със същия намерения... сутринта ще е същото - напливът Люлин-Център и Младост - Център ще се сблъска с новата вълна - Люлин-Младост...

Offline mlk

• ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: 30.04.2009, 17:47:52 »
Както и да е, със сигурност в Младост ще е по-плътен трафика, т.е. пълно и в двете посоки. Сутрин към Люлин си е празничко.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #36 on: 30.04.2009, 17:50:01 »
Аз пък мисля, че след свързването ще се уплътни трафика и в това направление...

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
« Reply #37 on: 30.04.2009, 17:52:40 »
Истината е, че най-забавно би било когато се свържат двата участъка и сутрин към 9 без 10 се съберат 2 композиции на Сердика.

Offline aliaska

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #38 on: 30.04.2009, 19:03:10 »
Истината е, че най-забавно би било когато се свържат двата участъка и сутрин към 9 без 10 се съберат 2 композиции на Сердика.
Чакам с нетърпение...по-забавно ще е само това как ще се събират хората в скифовете....

Offline Danchoti

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #39 on: 30.04.2009, 19:57:29 »
Възможността за 6-вагонни композиции вече е отрязана. ;)
Да се надяваме, че в следващите 20-30 години ще бъдат достатъчни...

Защо да е отрязана?
Не съм 100% сигурен за всички станции, но ми се струва, че старите спирки могат да поемат и 6 вагончета (К. Величков и Люлин съм ги мерил с крачки  :1eye:)
Новите перони по-къси ли са?  >:(