Poll

кой е по-по-най

Икарус 280
21 (26.9%)
Мерцедес О305/О305Г/Хюлиез
4 (5.1%)
Мерцедес О345/О345Г
6 (7.7%)
Чавдар 141
1 (1.3%)
Meрцедес О302
1 (1.3%)
Ден оутдсен
1 (1.3%)
БМЦ :)
4 (5.1%)
МАН СЛ232/СГ262
2 (2.6%)
Мерцедес Конекто/Конекто Г
14 (17.9%)
Мерцедес О405
2 (2.6%)
Yutong ZK6126HGA
3 (3.8%)
MAN Lion's City
19 (24.4%)

Total Members Voted: 78

Author Topic: Най-добрата марка автобуси  (Read 71804 times)

Offline io_bs

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Най-добрата марка автобуси
« Reply #280 on: 24.10.2011, 17:55:04 »
Тедомите, които доставиха тук преди 2 години, са добри. Ще ми е интересно с какво ще сменят автопарка до края на 2013!

Offline amoto

• Маниак
  • Във всяка лудница има по един нормален!
    • View Profile
    • Email
« Reply #281 on: 24.10.2011, 19:39:11 »
Списъкът е на автобуси, доставени фабрично нови в България.
Фабрично стари има ли?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #282 on: 24.10.2011, 19:49:53 »
Има такива, които са доставени след рециклиране в завода производител или другаде в Германия, има и такива директно свалени от линия и докарани тук...  ;) Темата е за автобуси, които не са се движили другаде и евентуално са произведени специално за тук.

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #283 on: 26.10.2011, 10:32:00 »
Setra S 415 UL. Поне на външен вид изглеждат добри, двама колеги са се качвали по линията за СЛ.Бряг , нека те споделят повечко за тях.

Иначе ако говорим за градско изпълнение май ще подкрепя Търновските Ириси.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #284 on: 26.10.2011, 13:20:17 »
Новите Сетри са пълно разочарование - след като отидохме до Слънчев бряг с една 415-ка на "МБус", се върнахме до Бургас с S215 HD на "ББ". На мен лично возията на старата Сетра ми хареса повече. Седалките също не са много удобни, имайки предвид, че автобусът е извънградски, но за пътуване под един час стават. Външният дизайн също не ми харесва, понеже кара автобуса да прилича на излязъл от японски анимационен филм с тези грозни фарове  :bag: :akuma:
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline ku4eto

• Маниак
  • Безспир
    • View Profile
« Reply #285 on: 26.10.2011, 13:37:31 »
S415UL май беше крайградски автобус и е нормално Сетрата S215HD да го бие по комфорт- регулиращи се и удобни седалки, кошчета, мрежички за багаж... Прохладата от салона в старата Сетра се осигуряваше от добре работещи духалки, климатикът в S415-ката не бих казал, че вършеше кой знае колко по-голяма работа.
Аз не бих издържал например пътуване до София с S415UL, точно поради тези причини. Но е малко несериозно да ги сравняваме двете, тъй като са различни категории автобуси.
В този подпис няма да откриете псувни, нито намеци към някого.

Offline Tisho

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #286 on: 23.01.2012, 03:41:45 »
Труден избор. Много фактори влияят.
Първите автобуси, които наистина много ми харесаха и заради които се бях запалил по ГТ, бяха Варненските MAN SG280H и по-специално, произведеният в Швейцария екземпляр Lauber, който във Варна беше само 1 - 0135. Страшен салон, двигател, външен вид. Но кутията, возията и задвижването бяха много куци. След това докараха миди MAN NM1*2 и 2096 който е SM192 Lauber (пак швейцарски уникат), който към момента ми е любимият варненски автобус по много причини и е много добра и здрава изработка.
В София 2155 е сред любимите ми автобуси (най-вече заради музиката,а и е поддържан), но и моделът ми харесва. 2140 също много харесвам.
Обаче!
O305/G са технически най-добрите автобуси, най-издържливи, както Иво спомена, но са малко неудобни за градски условия заради малко по-тесните пътеки и вече дългите и много на брой години експлоатация.
О302Т са конкурентно способни по здравина. Много хубава возия, като за високоподов автобус с ръчна кутия, но имайки предвид точно тези 2 неща звучи абсурдно да се гласува за тях като най-добри автобуси.
Икарус 280 мразя - най-гадното нещо, измислено от човечеството. Точка. Ако пътувам с такова, то е случайност и преди всичко за тръпката и имайки предвид че са заминаващи си изчадия.
Конекто ЛФГ са много добри автобуси и отговарят на почти всички изисквания, но се разбиват бързо по нашите пътища, и са с некачествени уплътнения, така че не бих си дал гласа за тях.
Според мен Конекто Г в София са най-добрият модел автобуси и са най-удобни. Добра изработка на салон, отлично отопление, болшинство отваряеми прозорци, 4 врати съчленената версия, 3 късата, добра изработка на каросерията. 11ХХ,2161-70 са най-годни за ежедневна експлоатация в градски условия, ВЪПРЕКИ че не са нископодови. За нашите пътища не ни трябва такова животно а и бабата след като години наред е пътувала с Икарус, може да се адаптира с Конектото. И именно заради тези причини ще си дам гласа за тях, но МАН за мен си остава най-добрата марка.
« Last Edit: 23.01.2012, 03:45:56 by Tisho »

2096 - най-добрият варненски автобус
Най-добрите софийски возила: 2155,9060,317,2505 (автобуси) и трамвай 503
Метрото е най-добрия транспорт!

Ама О405 са много грознииии

Offline ku4eto

• Маниак
  • Безспир
    • View Profile
« Reply #287 on: 10.02.2012, 10:21:23 »
Айде един глас за Чавдар 141. :crazy: Колкото и минуси да имат, за мен си остават най-готини( макар и вече опасни).
В този подпис няма да откриете псувни, нито намеци към някого.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #288 on: 06.10.2012, 21:13:01 »
Аз също гласувам за Чавдара, мислех да подкепя Ден Оудстен-а, защото се води ДАФ, любимата ми марка, но не съм се возил достатъчно много, за да го опозная. Запознат съм само с ДАФ SB201.  :crazy:

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Защото транспортът е моята страст
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 3590884160131
    • MSN Messenger - vl-simov@hotmail.com
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #289 on: 06.10.2012, 21:15:41 »
Моят глас отиде за икарусЪТ. :P
Дългогодишен фен на старата марка.
SOFIATRANSPORT ТРАНСПОРТНА БАЗА ДАННИ
Месечни и годишни регистри на промените по возилата
Кратък и подробен списък на подвижния състав
Списък на линиите и маршрутите
Най-голямата транспортна галерия
Ежедневно обновяване на информацията
ЗАЩОТО ТРАНСПОРТЪТ Е СТРАСТ!

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #290 on: 06.10.2012, 22:47:57 »
Аз също гласувам за Чавдара, мислех да подкепя Ден Оудстен-а, защото се води ДАФ, любимата ми марка, но не съм се возил достатъчно много, за да го опозная. Запознат съм само с ДАФ SB201.  :crazy:

Навлизам малко в офф-топик, но все пак да поясня за колегата, че Ден Оудстен е бил каросериен завод също като Чавдар. Това че се водиш по бургаските Ден Оудстени, които са с двигател ДАФ, е погрешно, понеже същият модел го има и в Перник, само че с двигател на Волво. Отделно, че нископодовият модел, който се намира в София, съм го виждал из Фототранса и с версия с двигател на Ивеко.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #291 on: 06.10.2012, 23:07:06 »

Навлизам малко в офф-топик, но все пак да поясня за колегата, че Ден Оудстен е бил каросериен завод също като Чавдар. Това че се водиш по бургаските Ден Оудстени, които са с двигател ДАФ, е погрешно, понеже същият модел го има и в Перник, само че с двигател на Волво. Отделно, че нископодовият модел, който се намира в София, съм го виждал из Фототранса и с версия с двигател на Ивеко.
A аз си въобразявах, че Ден Оудстън е просто друга серия автобуси ДАФ, но освен че моделът е друг, и името му е сменено. Мерси за информацията.  :)

Offline Mitety Wee

• Маниак
  • Най-добрият - 2041 :)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #292 on: 06.10.2012, 23:17:13 »
Глас за Конекто Г .
Тм. депо Красна поляна
тм. мотрис № 2041
тм. линия 10

Offline ivan3275

• Наистина съм луд
  • Почитател на автобуси: Икарус и Чавдар.
    • View Profile
    • Email
« Reply #293 on: 07.10.2012, 16:40:35 »
Давам един глас за Икарус 280,а иначе и Мерцедес Конекто и Конекто Г са велики.

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #294 on: 07.10.2012, 18:11:21 »
A Цитаро? Репчо,добави го при Конекто/Г

Offline roshko25

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #295 on: 02.03.2013, 20:31:49 »
120 дни неактивност.... Добавете новите автобуси на "БургасБус": Solaris Urbino 12 CNG и Solaris Urbino 18  :neznam:

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #296 on: 13.03.2013, 22:52:52 »
Спрях се на Чавдар и TEDOM C12G, тъй като не са въведени Solaris Urbino 12 CNG и Urbino 18. Бургаските Чавдари 120/141 возеха доста меко, с изключение на една бройка с номер  A 2655 BH. Допреди 10 дни се движеха последните представители на модела 120. Предпочитам TEDOM пред Solaris само ако говорим за брой седалки, иначе Solaris предлагат по-мека возия от TEDOM.

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #297 on: 20.08.2013, 09:52:22 »
MAN Lion's City NL.

Offline Стререомонокъл

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #298 on: 05.08.2014, 10:31:10 »
Quote from: Balkanton
Според мен не може да се определи кой автобус е с най-хубав дизайн, защото ако гледаме чисто естетически на дизайна, то всеки от нас си има различен вкус   . Това е нещо субективно. За едни дизайнът на Конекто е най-хубав, защото просто е най в крак с модата.

Кънектото лекинко да е далече от модата, най-малкото е прекалено заоблено. Ако загледаш MB Citaro, MAN Lion's City или NEOPLAN Centroliner, пък дори и БМЦ,  ще видиш колко е голяма разликата.

Просто Кънекто е концептуално стар автобус с дизайн от 80-те години, продължение на О305 и е направен евтино, една идея над О345. Целия рисунък на Кънекто напомня О305 със облите форми, прозорците . На мен лично не ми харесват заоблените форми, правят автобуса да не изглежда ...мощен, ако щеш слаб или женствен или и аз незнам точно какво  ... - то си и личи предполагам по фаворита ми  . На друг пък точно това може да му харесва - въпрос на вкус. Но при всички случай е изостанало с около 20 години от "модните тенденции"   

Цитарото(О530) обаче  e продължение на О405 ('90-те). Иначе относно дизайн НЕОПЛАН както винаги изпъква със екстравагантност - при все, че на мен така скритите гуми не ми харесват...
Не виждам защо толкова те плашат заоблените форми.Е, не са последния "писък" в автобусния дизайн...А колкото до Кънекто(първото поколение), дизайнът си е очевиден фейслифт на О 345. Аз бих определил формата му като класическа, а както знаем, класическите форми остаряват и се демодират по-бавно от по-екстравагантните такива.
Нация от лошо гледащи директори

Offline Стререомонокъл

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #299 on: 05.08.2014, 10:35:06 »
Да, бе, как ли не! Все едно да сравняваш Трабант с Мини Купър!
Аз и по-горе писах, дизайнът на първото Кънекто е фейслифт на О345, личи си от далеч, дори за хора, които нямат усет за тези неща ;)
Нация от лошо гледащи директори