Poll

Kой ви е любимия градски модел от великотърновския състав?

Irisbus Crossway LE
Mercedes Benz - Citaro
MAN NU 2*3 CNG
MAN NL 202
Mercedes Benz O405 (N2)
Neoplan N4411 CNG

Author Topic: *АНКЕТА* Kой ви е любимия градски модел от великотърновския състав?  (Read 9704 times)

Offline night wolf

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
Re: Най-добрата фирма е....?
« Reply #20 on: 09.01.2010, 14:41:00 »
И аз мисля че са Алекса :bb:

dancho

• Guest
« Reply #21 on: 24.02.2010, 22:36:35 »
Аз гласувам за Алекс ОК. Живея в Беляковец и смятам, че в момента ситуацията е с пъти по-добра. Билетчето е 50 ст., не 80 ст., както при ПП. Не съществува разделението градски, извънградски, все пак са 5 км. Няма съкращение на курсовете, както ПП в събота и неделя ги изпълняваха на половина през 120 мин. Освен това последният автобус е в 20:30 от Велико Търново и в 21:00 от Беляковец. През лятото дори ще пуснат още един курс в 21:30-22:00 ч.
И още нещо вече с един билет може да стигнеш от Беляковец до автогара-запад, което внася удобство. Надявам се Алекс да останат основен превозвач във Велико Търново.

Offline alonso

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #22 on: 25.02.2010, 13:45:01 »
Да видим докога ще се запази тая ситуация с билетче 50ст.,като иска да вози и на 20ст.,но вече втори месец  работниците му стоят без заплати.Все пак за мен това не е най добрата фирма. Добра фирма не значи да возиш на ниска цена, а да бъдеш  коректен  с работниците си.

Offline Hakkinen

• Moderator
  • Маниак
  • The Flying Finn Is There To Win!
    • View Profile
« Reply #23 on: 25.02.2010, 14:02:50 »
От сега опериращите фирми най-добра за мен е ЕТ "Надежда". Най-хубав автопарк, изпълнение на курсовете, спазване на разписания. Не ми се е случвало през студените дни да пътувам в студен техен автобус. За Алекс ОК не мога да кажа, че са най-добрата фирма и алонсо е прав, че там не са взимали заплати от декември. А не мисля, че разлика от 10ст (50ст за Алекс ОК и 60ст за останалите фирми) има чак толкова влияние върху пътниците. И в двата случая цената е достатъчно оптимална за обикновения човек.
« Last Edit: 25.02.2010, 14:09:41 by Hakkinen »

Offline alonso

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #24 on: 25.02.2010, 14:04:56 »
И аз съм на това мнение :fan:

dancho

• Guest
« Reply #25 on: 25.02.2010, 14:34:00 »
За вас може да не са от значение 10 ст., но за пенсионерите по селата не е така.
Ако ще и 1 лв да стане билета важното е, че автобусите по линия 8 се движат постоянно и не се оправдават, че няма пътници заради такситата. Четири години ежедневно съм пътувал до Беляковец и са ми предлагали да се возя с такси не повече от 5 пъти. Всичко беше безсмислени оправдания от страна на ПП.
Каква е причината хората да работят без заплати тогава щом не са им плащали?

Offline Hakkinen

• Moderator
  • Маниак
  • The Flying Finn Is There To Win!
    • View Profile
« Reply #26 on: 25.02.2010, 15:09:23 »
За вас може да не са от значение 10 ст., но за пенсионерите по селата не е така.
Ако ще и 1 лв да стане билета важното е, че автобусите по линия 8 се движат постоянно и не се оправдават, че няма пътници заради такситата. Четири години ежедневно съм пътувал до Беляковец и са ми предлагали да се возя с такси не повече от 5 пъти. Всичко беше безсмислени оправдания от страна на ПП.
Каква е причината хората да работят без заплати тогава щом не са им плащали?
Аз не сравнявам обслужването по линия 8 сега и преди, когато я караха Пътнически превози. Много е хубаво в момента, че тази линия се разработи, а Пътнически превози винаги са имали много консервативна политика по отношение на ценообразуването. Факт е, че прекалено високите цени (всичко това, съобразено с местните условия, като пътникопоток, нелегални таксита, разстояния и пр) не водеха до нищо, оттам следваше съкращаване на курсове и т.н. Аз също съм на мнение, че в момента №8 е по-добре обслужвана от преди. Не смятам така обаче са №6, където Месаря пак прави курсове на 120минути през почивните дни.
Иначе под 10-те стотинки разлика имах предвид ситуацията с чисто градските линии и пътникопотока там.
А причините за липсата на заплати при Алекс ОК не знам какви са, но явно поемането на толкова много линии, съчетано с многобройните договорни (специализирани) превози, ниската цена на градския билет както и плащането на лизинговите вноски за доставените нови автобуси и микробуси им дойде в повече.
« Last Edit: 25.02.2010, 15:13:57 by Hakkinen »

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.facebook.com/gradski.transport.vt
    • Email
« Reply #27 on: 25.02.2010, 15:44:05 »
А причините за липсата на заплати при Алекс ОК не знам какви са, но явно поемането на толкова много линии, съчетано с многобройните договорни (специализирани) превози, ниската цена на градския билет както и плащането на лизинговите вноски за доставените нови автобуси и микробуси им дойде в повече.

И всичко това от лакомия.. Не му стигаше на Нанков да си кара само 2,20,50,110 ами трябваше да взима 80 %... Абе аз вярвам, че скоро всичко ще се оправи, но да видим. И аз като Hakkinen съм на мнение, че "Надежда" се справя най-добре. Днес за пореден път ми се наложи да ползвам Н3. Може на 10 години да е Неоплана, който се движи там, но е страхотен, както за градски, така и за крайградски линии. Абе просто на Месарят Ирисбусите ряпа да ядат. Нестига, че студени, а и мръсни.
« Last Edit: 25.02.2010, 15:45:49 by handstake »

Offline gecu_cekcu

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #28 on: 30.11.2010, 17:37:33 »
"Надежда - Надежда Христова" ЕТ :)

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #29 on: 29.12.2010, 12:26:26 »
И така реснах анкетата за да съберем гласовете за актуалните фирми. Към момента аз съм страшно доволен от "Алекс ОК" и давам гласа си за тях. За 1 година доказаха, че могат да бъдат номер 1. Смъкването на цената на билета и изпълняването на всички курсове също почели симпатии, докато при други превозвачи тъкмо обратното поради обясними причини.

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
Според мен, Надежда е най-добрата фирма. Доказват, че и с автобуси 2-ра употреба може да си конкурент и на фирми с нови такива. Винаги учтивия персонал ми е радвал окото. Ръководството винаги, точно дава месечните възнаграждения. Дано останат и след конкурса за да радват и возят търновчани, временно пребиваващите и гостите на града=

Offline ari_91

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Определено най-добрата фирма за мен в момента е Алекс ОК, изпълняват си всички курсове, карат най-ниската цена 0,50 лв., в сравнение с другите превозвачи, закупиха 5 чисто нови градски автобуси, 3 чисто нови крайградски автобуса и 10 чисто нови буса, както и покупката на единствения за сега съчленен автобус (да се надяваме след конкурсите да закупят още), слаганета на цифра на линиите до Миндя и Килифарево, съответно 77 и 33, всичко свързано с линия №8.
За другите двама презвачи не бих казал нищо добро в момента. Единия пуска Отокари, бусове и крайградски автобуси по градски линии, и закъснява нарочно. Другия не прави курсове, спира линии, и също закъснява нарочно. В последно време Надежда промени мнението на хората за себе си, от както е починал Руския, фирмата все по зле става, няма да се учудя ако на конкурсите линиите вече да са на Алекс ОК или на някоя друга фирма.

Offline amoto

• Маниак
  • Във всяка лудница има по един нормален!
    • View Profile
    • Email
АЛЕКС ОК,са най добрата фирма.в началото на годината,когато те взеха 80%  от линиите,в ГТ,всички тук бяха настроени срещу Алекс ОК.Е,доказаха се,и цената на билетчето,и редовно изпълнени курсове,нови автобуси,конкурентни линии.Има и още какво да се желае,но Алекса постигнаха,и направиха много за ГТ,като цяло.Тази фирма може да заслужи само овации.Настъпиха  и в Елена,в Стражица.Направиха собственна сервизна база,бензиностанция и автомивка.Е,това ако не е успех. :fan: :fan: :fan:

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Напълно подкрепям Амо. В началото на година дори и аз невярвах във фирмата, а и имайки предвид 4.01.2010 г. никак не ми се вярваше, че това е бъдещия основен превозвач на града.
За пример давам линия 77

Преди:
- Миди автобуси  :angry:
+ Кондуктор по цял ден (с изключения)  :fan:
- Висока цена на билета. (За справка: Присово - 1 лв. Пчелище 1,20 лв. Ц.Кория 1,50 лв...нататък не съм сигурен, но май за Миндя стигаше над 2 лв)  :angry:
- Картата въжи само за посочения върху нея маршрут  :angry:

Сега:
+ Соло автобус на вскчки курсове без един  :fan:
- Бус на курсовете в 19:30  :angry:
+ Кондуктор на вскчки курсове без един  :fan:
- Липса на кондуктор на  курса в 19:30  :angry:
+ Номериране на линията  :fan:

+ Ниска цена н билета (Присово - 50 ст. Пчелище 70 ст.  Ц.Кория - 80 ст. - Къпиново- 1 лв., Миндя - 1,20 лв.  :fan:
+ Картата за Н77, независимо от крайната точка важи за всички градски линии на АЛЕКС ОК :fan:
« Last Edit: 04.01.2011, 14:31:12 by handstake »

Offline ari_91

• View Profile
Не винаги на 19,30 №77 се изпълнява от бус. Дори в събота на този курс съм виждал о405  :D . Но ще е хубаво да пускат и други автобуси по №33 и №77, малко да има разнообразие.

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Не винаги на 19,30 №77 се изпълнява от бус. Дори в събота на този курс съм виждал о405  :D . Но ще е хубаво да пускат и други автобуси по №33 и №77, малко да има разнообразие.
Соло пускат Петък, Събота и Неделя и може би защото точно тогава линията ходи до Миндя, а не до Церова Кория. Иначе според мен трябва да се отделят автобуси, които да се въртят между линиите 14,33,77,(3,10)

Offline ari_91

• View Profile
Това е добре идея, само трябва да се реализира.

Offline scorpqueenov

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
То хубаво че са я номерирали линията за Миндя, ама трябваше да е друг номер. До Миндя има още една линия, която тръгва от ЖП гара Горна Оряховица и се обслужва от горнооряховски превозвачи, и тази линия също е с номер 77. Така в Миндя стават 2 различни автобусни линии с един и същ номер, които след Церова кория отиват към 2 различни града. Това според мен е най-малкото странно, и освен това може да доведе до големи обърквания, не мислите ли?
« Last Edit: 07.04.2011, 12:33:22 by scorpqueenov »

Offline ari_91

• View Profile
То хубаво че са я номерирали линията за Миндя, ама трябваше да е друг номер. До Миндя има още една линия, която тръгва от ЖП гара Горна Оряховица и се обслужва от горнооряховски превозвачи, и тази линия също е с номер 77. Така в Миндя стават 2 различни автобусни линии с един и същ номер, които след Церова кория отиват към 2 различни града. Това според мен е най-малкото странно, и освен това може да доведе до големи обърквания, не мислите ли?
Добре, че по великотърновската линия №77 върви винаги един и същи автобуси и няма как да се объркват хората :D Иначе доколкото знам, линията 77 на ГО има доста малко курсове на ден до Миндя, така че може би объркването не е толкова голямо.

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Не само на ден са малко курсовете. Говорих с една баба от Миндя преди време. Сега горнооряховското 77 стига там само петък, събота, неделя и понеделник до колкото разбрах. Освен това дори и в тия дни курсовете са не повече от 2/3 ((: Плюс това не съм много сигурен дали събота влизаше към тези дни...