Author Topic: Транспортно обслужване на ж.к. Люлин  (Read 75557 times)

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
Добре де лошо леко хиперболизирано ама поне А 82 или някоя от тия дето са в периферията да се пренасочи през пазара и МС Люлин и цена няма да имат!
Именно в тази връзка ми хрумна следната идея:
А 53 се закрива (- 2 клои)
А 81 добавя се 1 кола за да компенсира закриването на 53 във Филиповци и района около Нестле.
А 82 с маршрут: ж.к. Люлин 5, бул. Д-р Петър Дертлиев, бул. Захари Стоянов, бул. Панчо Владигеров, бул. Царица Йоанна, бул. Луи Пастьор, бул. Сливница, ул. Кукуш и по маршрута си до Централна гара (+ 1 кола освободена от 53)
Спира на съществуващите автобусни и тролейбусни спирки + разкриване на нова в района на кръстовището на бул. Царица Йоанна с бул. Луи Пастьор.
ТБ 7 от ж.к. Люлин 3, 4 по бул. Захари Стоянов, бул. Джавахарлал Неру, бул. Д-р Петър Дертлиев, бул. Сливница и по маршрута си. Разкриване на двупосочна спирка на бул. Джавахарлал Неру в района на МС Западен парк.

Горните промени се правят без допълнителни коли, което според мен не изисква допълнителни средства, освен ремонтирането на една ТБ стрелка.

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Ами да същото като предложения от мен А 112, само че в случая е А 82.
07 септември 2009 г. - Вторият национален празник за България :D

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
Да, извинявам се! Понеже стигнахме до извода, че 112 трябва да е по стария си маршрут, ако ще се възстановява, за това съм се заблудил. Гледах да предложа вариант, който да е максимално икономичен за СО и максимално ефективен за Люлин.
Сега да допълня, че ако ТБ 6 е недостатъчна по ул. Ген. Владимир Динчев, то автобуса може да минава и от там ;)

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Само да вметна, че на Сливница и Луи Пастьор има светофар.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Разбирам носталгията по непрежалимата А112 (мир на Икарусите и), но все пак да не хабим клавиатурите за безсмислени и неосъществими идеи като пускане на допълнителни автобусни линии Люлин-централна част. При сериозното подобряване - осъществено и предстоящо, на трите вида електротранспорт, това противоречи на всякакви принципи на МГТ.

Нека отбележа, че обсъжданите за Младост промени са в направление подобряване на довозването и скъсяване на крайградски автобуси.

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Отново схема, моля за коментар. :D Нямам си работа и реших да я преначертая като има леко отклонение на маршрута на А 108 с цел подобряване обслужването на ж.к. Люлин 2, 3, 8 и 9. Промяна в маршрута на А 82, за който с Alpha Adversarium коментираме (мойта идея е леко различна, но минава през вътрешността на ж.к. Люлин, което е общото и е много важно, тъй като повече хора ще са облагодетелствани ако решат да отидат до гарата с едно превозно средство.) И разбира се да не забравяме А 112 :D - заместител на А 82 в периферията ( предимства ще има линия от единия край на бул. Сливница до другия и така хората от ж.к. Люлин 1 директно ще стигат до Сточна гара без да обикалят през Захарна Фабрика както обикаля А 53.

Offline alpha_adversativum

• Маниак
    • View Profile
    • Email
По същество това означава размяна на 82 и 112. При тази схема 112 минава през районите, през които минава 82, които, както съм посочвал нееднократно, са с изключително малки пътникопотоци. Следователно цяла нова линия до Сточна гара там не е необходима. Тези спирки и сега се обслужват от ТБ6. За да се подобри обслужването, може да се помисли за размяна на тролейбуса с А309 (ТБ6 се съкращава до ухото в Люлин 1, а 309 се удължава до РДЦ). Люлин 1 има две линии до Сточна гара, так че никой не би отишъл да гони Михаля на спирка "ПП Успех", вместо да използва шестицата или 309. За района на "Успех" е необходимо просто 53 да се подсили с още една кола.
Врътката на 108, която предлагаш, ми е минавала през ума, и аз я предлагах в случай, че 82 тръгне по Панчо Владигеров. Недостатъкът е, че се налага поставянето на светофар на кръстовището на Ген. Асен Николов и Баба с Европа. Друга пречка е и габаритът и състоянието на Ген. Асен Николов в участъка между Търново и Европа (важи същото, което ти казах за Луи Пастьор по-горе).

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
:D Няма ли светофар там? Аз как все ги избирам ама това за А 112 да може и да не се открива нова линия а така ако се пренасочи А 82 с един куршум 2 заека все едно А 112 само, че до гарата :) За 6-ца също съм съгласен, а А 309 предлагаш да е до Люлин 3 така ли?

Offline alpha_adversativum

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Да, там няма светофар. Може там да се премести светофарът от Филиповско шосе - и без това тази улица е на доизживяване. Това ще спести екстремните изживявания на доста ученици от НГДЕК, които пресичат Европа точно на това кръстовище. Колкото до 309 - да, предлагам да се удължи до Люлин 3, а шестицата да се скъси до Люлин 1.

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Може някой пак да недоволстват, но аз искам да мога да се довозвам нормално само с 1 превозно средство, което да се засича с метрото разбира се. Така ще ми е много по-полезно както на мен така и на много други хора, моля коментирайте схемите.
« Last Edit: 12.05.2009, 16:17:04 by Jimi »

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Хм, не разбирам защо е необходимо да се откриват нови автобусни линии, след като водят до никъде, а и в момента има транспорт по посочените участъци - да не навлизам в подробности - тм 8, тб 6, 7, автобус 43, 108, 310, 111 и др.
мур

Offline vasko456

• Нямам спирка
    • View Profile
Аз не виждам никакъв смисъл от предложенията ти. За какво са довозващите автобусни линии след като от всяка част на Люлин има редовен транспорт засичащ метрото?

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Не мисля, че има редовен транспорт засичащ метрото. Повечето линии са веднъж на високосна трябва ни нещо от сорта на А 113 в Младост, само че за Люлин е невъзможно 1 линия да обслужва като вътрешноквартална целия комплекс. Просто А 115Е, която беше открита преди години беше ясно, че ще се провали тъй като работеше от 06:00 - 10:00 и от 16:00 - 20:00 ако правилно си спомням. И беше веднъж на 20-тина ако не и повечко минути.

Offline vasko456

• Нямам спирка
    • View Profile
Не мисля, че има редовен транспорт засичащ метрото. Повечето линии са веднъж на високосна трябва ни нещо от сорта на А 113 в Младост, само че за Люлин е невъзможно 1 линия да обслужва като вътрешноквартална целия комплекс. Просто А 115Е, която беше открита преди години беше ясно, че ще се провали тъй като работеше от 06:00 - 10:00 и от 16:00 - 20:00 ако правилно си спомням. И беше веднъж на 20-тина ако не и повечко минути.
добре от коя част на люлин няма редовен транспорт до метрото?

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
И двете линии се дублират на 90% съответно с тб 7 и с авт. 43.
Абсолютно безсмислени са.

Ако имаше ресурс за тези линии, то по-добре да се открие една споменавана от Дирекция Транспорт Линия през 2004 г. - Люлин 5 - Тунела - Вардар - Красна Поляна - Димитър Несторов - Борис III - Руски Паметник.

А 115 е точният пример за неефективна линия. Ако беше поне малко ефективна, щяха да я направят целодневна.
« Last Edit: 12.05.2009, 16:27:46 by emo »
мур

Offline Jimi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Ами маршрутът й не беше доизмислен като хората... Кой ще я ползва аз искам да се кача и да си слезна на МС Люлин, която е в "централната" част на квартала. За какво ми е да ходя до Сливница или Западен парк като губя много повече време. Или поне А 108 да минава през Люлин, а не през Сливница и да е с поне една кола повече.

Offline Ryan

• Ryan_105
  • Запален по ГТ
    • View Profile
... авт. 43.
Доколкото знам 43 е на доста голям интервал. Едва ли някой ще се качи точно на него, за да се прехвърли на метрото след това.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
... авт. 43.
Доколкото знам 43 е на доста голям интервал. Едва ли някой ще се качи точно на него, за да се прехвърли на метрото след това.

Дори и да е голям интервалът, всяка точка(без една спирка май) на 43 се припокрива или от авт. 310, или от тм 8 или тб. 6.
мур

Offline vasko456

• Нямам спирка
    • View Profile
Добре дайте така:

Люлин 1 - 309 + Банските рейсове
Люлин 2 - 309, донякъде и 111
Люлин 3 - ТБ 7, 108...
Люлин 4 - ТБ 7, ТМ 8, 310
Люлин 5 - 310
Люлин 6 - 310, ТБ 7, май и ТМ 8
Люлин 7 - ТБ 7, но то метрото си е там
Люлин 8 - а ето Люлин 8 може би има най слаба връзка с метрото
Люлин 9 ?
Люлин 10 ?

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
Люлин 10 е до МС Западен парк.
Освен това има и тм 8, авт 310, а от другите си страни тб 6 и 7.
мур