Author Topic: Отношение на модератори и потребители!!!  (Read 4386 times)

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
Част съм от този форум от почти самото му създаване преди 3 години. И за 3 години винаги е имало едно нещо, което искрено ме вбесява и това е отношението на някои от модераторите и част от VIP, а и не само потребители, към така наречените "лаици". Писна ми на всеки въпрос да се отговаря с ирония, със сарказъм. Писна ми навсякъде всеки да от гореизброените да изтъква колко знае за този или онзи трамваи, за тази или онази техника. Поведението на повечето потребители тук е като на дърти университетски професори, които пишат учебници- максимално усложнено, с максимален брой думи, за да не може никой, освен самия професор да разбере за какво иде реч.
Като толкова имате против новите потребители, които се регистрират тук, направете си форума частен, а за да можеш да се регистрираш изисквайте задължително свидетелство за управление на автобус, трамвай, тролей или локомотив, както и договора със съответното дружество. Може дори фишовете за заплати да бъдат изискуеми документи. Наистина, с каква наглост, аз, простия човечец, който не знае с подробности преномерирането от 444, на 456, на 5762, на 454543534543, та с каква наглост аз си посволявам да пиша тук, да нарушавам спокойствието на всевишните! :rolleyes:

Като страничен наблюдател, които не се познава с никого от този форум, които не знае кой, къде и защо работи, ще кажа, че част от модераторския екип и VIP потребителите се държат, като надути пуяци, които си мислят, че понеже знаят, какво е карданен трамвай или милански способ на копаене и са вече върхът на (Делта) сладолед.
Пак, казвам- ако "лаиците" са ви толкова неприятни, просто си сложете една парола на форума, раздайте я на 10-тина човека и си правете частни сбирки. Целта на този форум беше хората свободно да говорят за каквото пожелаят вързано с Градския транспорт, без да бъдат цензурирани за щяло и нещяло , както беше в официалния форум на СКГТ..Е да, ама последните месеци, тук нещата вървят именно в тази насока. Неудобните за баннват, лаиците се гонят с груби коментари, забележки и подмятания..Язък за добрата идея на този форум.

ПП: И един съвет, да си модератор не значи да сечеш наред глави. Ако някой има въпрос, дори  на него да е отговаряно МИЛИОНИ пъти, не го псувай, иронизирай, а просто му дай линк към мястото на отговора, след малко пък изтрий цялата дискусия. За отдавнашните потребители може всичко да е ясно тук, може да е ясно кое къде и защо се пита, но само си представете, ао бяхте нов потребител. В крайна сметка не всеки има времето да се рови из 115 000 мнения на 1700 потребителя.  ;)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Би ли посочил примери за нещата за които говориш?
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline vasko456

• Нямам спирка
    • View Profile
А верно защо някои са ВИП? Това май е една група дет си се знаят и познават...

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
Локум, във всеки форум има потребители, които да се оплакват от модераторския произвол. Перфектният форум все още не е създаден от никого. За банване на 'лаици' не съм съгласен. Доколкото знам, последният баннат потребител е с-о-кв-зп-л-о .... който виждам, че и във форума, където ти си модератор, едвам го търпите.
И защо пак намесвате VIP-овете. Аз, когато получих ВИП ранг, се познавах точно с един потребител, който имаше същия такъв. Явно сме ви голям трън в очите, та затова аз от известно време обмислям да помоля администраторите да ми го махнат, тъй като не искам да преча на никого.

Offline vasko456

• Нямам спирка
    • View Profile

И защо пак намесвате VIP-овете. Аз, когато получих ВИП ранг, се познавах точно с един потребител, който имаше същия такъв. Явно сме ви голям трън в очите, та затова аз от известно време обмислям да помоля администраторите да ми го махнат, тъй като не искам да преча на никого.
Мене ме интересува по какъв начин се избира кой да е ВИП и кой не! Някви критериии ли има, какво...Иначе какво ме интересува дали Кноксвил е вип, дали МЛК...

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
За ВИП-а аз си трая, защото баш админът ми е писал отдавна, че ще стана ВИП веднага след като посетя някоя форум среща, а аз все не го правя.

Що се касае до поста на Локум - има неща, за които съм съгласен. Съгласете се, че когато човек влезе в дадена тема, не може да прочете всички 367, че и повече мнения и е нормално да пита за нещо, което преди време е писано.
Аз също усетих изключително просташко отношение към мен в някои от темите за метрото - главно за метростанция Солунска и в случая проявявам разбиране към Локум.
Сега и аз имам въпроси свързани с метрото и станциите му, но не смея да ги задам, защото веднага едновременно трима ще ми напишат "ми то това е писано още 2006 г., ама няма кой да чете". Та по-добре май да си трая.

Към Локум - това дали си ВИП или не, дали си модератор или не не определя поведението. Повечедението и отношението се определят от личните качества на съответния човек, независимо от това дали е ВИП, модератор или друг потребител. Че аз съм получавал най-големите си обиди от обикновени потребители.

Уви, обаче виждам от твоя страна грубо отношение:
Oбясни се 100 пъти защо станция на СОлунска не може..пак се продължава с глупостите..

« Last Edit: 29.05.2009, 16:18:59 by emo »
мур

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Oбясни се 100 пъти защо станция на СОлунска не може..пак се продължава с глупостите..
Да а после недоволства за абсолютно същото. Емо и ти значи, следващия път като ти се отговори така както ти е отговорил Локум трябва да започнеш да пускаш теми колко високомерно са се държали с теб.
Иначе аз се издразних на това че самият Локум публикува снимки, от които пределно ясно се вижда каква е ситуацията с трасето по ул. Струга и въпреки това се видя че изобщо не си е направил труда да загледа стрелковото развитие на кръстовището с Ботев. Освен всичко това в сайта много ясно си бяха описани маршрутите, по които ще се движат трамваите и след всичко това темата се разводни с въпроси които са вече обсъждани или е било безмислено да се дискутират.
Освен това не виждам за какъв модераторски или администраторски произвол се говори, след като на същият публикации не ми е известно да са изтривани, нито пък има наказания. Да не говорим че никой не е тръгнал да му сече главата, както самият е написал в началото на темата. За негово сведение ще кажа че повече от 3/4 от участниците имат предупреждения в профилите, които той няма как да види. Е, той не е сред тях и въпреки това се вдига джабала. Изненадан съм от концентрацията на толкова отрицателни емоции, граничещи според мен с истерия.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Да а после недоволства за абсолютно същото. Емо и ти значи, следващия път като ти се отговори така както ти е отговорил Локум трябва да започнеш да пускаш теми колко високомерно са се държали с теб.

Не, ще те карам да ми звъниш и да си водиш записки кой как се е държал с мен, след което да хванеш една мотика и да почнеш да търсиш тия, които са ме засегнали, въпреки че май не ги познаваш. така, че ще се наложи и да се запознаеш. Ако нямаш с какво да ги биеш, ще ти дам една желязна табела за чешки трамвай, която с един удар разделя череп на две :P
П.С. това последното е майтап - да не кажете, че призовавам към насилие.
мур

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Айде мир и стискане на ръцете! Хубаво е тея неща да не се пълни форума с тях, а да се изясняват на лични съобщения. Всеки в тоя форум е човек все пак, независимо ВИП ли е, Админ ли е, Мод ли е, всеки може да сбърка, ама бива ли да се превръща в голямата работа? Няма дискриминация тука, всеки е бил нов, всяко мнение го уважаваме, а дали е важно или дали е глупост вече е въпрос на тематична преценка...

Offline ivan krastev

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Перфектният форум все още не е създаден от никого. За банване на 'лаици' не съм съгласен.
Аз пък мога да кажа, че форумът на които Локум е модератор е перфектен и мисля, че той там много добре се справя с модераторската функция и не прави проблем на участниците, нито се прави на много велик и много разбиращ!
Аз напълно съм съгласен с него и с написаното именно гореизброените причини са основна причина аз да спра да пиша в този форум, защото заяжданки бол колко щеш! И аз не бях цвете за мирисане, но точно като се кротнах забележки, триене на мои постове и злобни коментари колкото щеш! Следя какво се пише във форума и мога да кажа че е пълна скука! За това и повече няма да пиша тук! За разлика от голяма част от модовете и виповете аз нямам комплекси, че да ги избивам тук. За мене това е една комплексарска история и както казах не игреш ли по свирката на модераторите си не удобен и хересван, а кажеш ли си мнението става лошо. Наистина идеята е добра - като не им изнася мнението на потребителите ми да си направят форума частен или с една парола и това е.
Успех на форума желая!

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Успех на форума желая!
Всичко добро и на теб  :)

А колкото до Локум-прочетох внимателно всички постове на ЧКД и не открих груб език или обидни думи. Не разбирам с какво толкова си се засегнал, след като ти също използваш по "твърд" да кажеме тон, примера на Емо е няколко поста по-нагоре. Големи хора сме все пак, подобно държание не отговаря на изградения "имидж"  :rolleyes: :)
« Last Edit: 29.05.2009, 20:56:12 by Repcho »
НЕ на хейтърството!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Част съм от този форум от почти самото му създаване преди 3 години. И за 3 години винаги е имало едно нещо, което искрено ме вбесява и това е отношението на някои от модераторите и част от VIP, а и не само потребители, към така наречените "лаици". Писна ми на всеки въпрос да се отговаря с ирония, със сарказъм. Писна ми навсякъде всеки да от гореизброените да изтъква колко знае за този или онзи трамваи, за тази или онази техника. Поведението на повечето потребители тук е като на дърти университетски професори, които пишат учебници- максимално усложнено, с максимален брой думи, за да не може никой, освен самия професор да разбере за какво иде реч.
Като толкова имате против новите потребители, които се регистрират тук, направете си форума частен, а за да можеш да се регистрираш изисквайте задължително свидетелство за управление на автобус, трамвай, тролей или локомотив, както и договора със съответното дружество. Може дори фишовете за заплати да бъдат изискуеми документи. Наистина, с каква наглост, аз, простия човечец, който не знае с подробности преномерирането от 444, на 456, на 5762, на 454543534543, та с каква наглост аз си посволявам да пиша тук, да нарушавам спокойствието на всевишните! :rolleyes:

Като страничен наблюдател, които не се познава с никого от този форум, които не знае кой, къде и защо работи, ще кажа, че част от модераторския екип и VIP потребителите се държат, като надути пуяци, които си мислят, че понеже знаят, какво е карданен трамвай или милански способ на копаене и са вече върхът на (Делта) сладолед.
Пак, казвам- ако "лаиците" са ви толкова неприятни, просто си сложете една парола на форума, раздайте я на 10-тина човека и си правете частни сбирки. Целта на този форум беше хората свободно да говорят за каквото пожелаят вързано с Градския транспорт, без да бъдат цензурирани за щяло и нещяло , както беше в официалния форум на СКГТ..Е да, ама последните месеци, тук нещата вървят именно в тази насока. Неудобните за баннват, лаиците се гонят с груби коментари, забележки и подмятания..Язък за добрата идея на този форум.

ПП: И един съвет, да си модератор не значи да сечеш наред глави. Ако някой има въпрос, дори  на него да е отговаряно МИЛИОНИ пъти, не го псувай, иронизирай, а просто му дай линк към мястото на отговора, след малко пък изтрий цялата дискусия. За отдавнашните потребители може всичко да е ясно тук, може да е ясно кое къде и защо се пита, но само си представете, ао бяхте нов потребител. В крайна сметка не всеки има времето да се рови из 115 000 мнения на 1700 потребителя.  ;)

Минат 3-4 месеца и се завърта една и съща тема - що тоя е вип, що оня не е..

Колко от оплакващите се от лично отношение са направили опит да си решат проблема чрез:

0. да се въздаржат да отвърнат веднага на принципа "око за две, зъб за чене"
1. да използват личните съобщения за контакт с "врага"
2. да информират административния екип
3. чак тогава да вдигнат олелия

като действията се изпълняват във възходящ ред на номерацията и ако предишното не е довело до очаквания резултат.

А ти след като си модератор някъде следва да знаеш как е логично да се решават конфликти.
И друго - не само към теб, а по принцип - след като се стигне до публично обсъждане на тръна дето го боцка някой се употребява твърде витиеватата фраза "има тука едни потребители, има тука едни лоши модератори дето само се заяждат с мен и ме трият"
ама кой, защо - не е ясно. то ясно че това си ни е генетична черта - нещата рядко да се наричат с точните имена и да не се посочват "виновните". Има корупция, но - корумпирани - не.

А и нещо друго - все пак нашия форум е тясно специализиран в определена тема и се предполага от редовните участници поне преди да питат нещо да са направили опит да си намерят информацията в иначе добре структурирания ни форум.

Мене ме интересува по какъв начин се избира кой да е ВИП и кой не! Някви критериии ли има, какво...Иначе какво ме интересува дали Кноксвил е вип, дали МЛК...

http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=11.msg96265#msg96265
« Last Edit: 29.05.2009, 22:19:27 by etnies »

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Аз съм в сходно положение с Локум-отскоро пиша но отдавна чета,и имам абсолютно същите наблюдения както него.И абсолютно същите забележки,напълно го подкрепям  във всичко казано от него.
Аз също съм ставал неколкократно "жертва" на грубото отношение на модераторите,напълно незаслужено.Случаят не е само един,но искате примери - давам един от който се засегнах но нищо не казах-коментар за мене на Дифиан беше нещо от сорта " писна ми от тебе,защо се чувстваш длъжен да отговаряш на всеки пост ".На вас остава да решите дали отговарям на всяко мнение във форума (може би е така в темата за Перник,но сме само двама хората от Перник и нямаме много избор...).Държа да отбележа че това не е лична нападка към Дифиан,просто илюстрирам тенденцията която подчерта Локум.
На същото мнение съм и че има промяна (не към по-добро) като сравнявам времето когато за първи път дойдох (преди повече от 1 година) и сега по отношение на тогава.Няма смисъл от толкова придаване на важности,ядливи забележки за (извинете за израза) глупости-било офтопик,било вече писано на третото мнение на 8 страница като сега сме на 20 и т.н.Какво като е офтопик ако е интересно и интересува много хора?Какво пречи да повторите нещо което е казано преди 8 месеца,но хората се интерсуват от него?
Мисля че никой не печели от всичко това,а е жалко че така се държим един с друг,понеже тук това което ни обединява е общият ни интерес и това е единственото място където свободно можем да се изразяваме и комуникираме!

И пак повтарям че това не е нападка към никого,ами мнение по този въпрос-не целя отговор от модераторите а ако е възможно промяна.
« Last Edit: 29.05.2009, 22:18:15 by freepigeon »

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
В крайна сметка, всеки е в правото си да не пише щом не му се нрави микроклимата. Винаги ще си има една категория хора, които не могат да се впишат в обстановката.

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
Би ли посочил примери за нещата за които говориш?
В момента нямам време да търся, но със сигурност следващите дни ще попадна на подобни мнения и ще ги цитирам тук ;)
НО да започнем с днешното:
Абе не стига че отдавна има пределно ясни снимки от струга, не стига че 1200 пъти се каза че движението по Струга ще е еднопосочно пак има хора които живеят с мисълта че линията по Струга ще е двупосочна...

Щом питам, значи не знам, независимо кой какво си мисли за това, кой с какви мисли живее.

Локум, във всеки форум има потребители, които да се оплакват от модераторския произвол. Перфектният форум все още не е създаден от никого. За банване на 'лаици' не съм съгласен. Доколкото знам, последният баннат потребител е с-о-кв-зп-л-о .... който виждам, че и във форума, където ти си модератор, едвам го търпите.
Разбрали сте ме съвсем погрешно... та аз наскоро видях че има такова нещо, като ВИП потребители. Никога не съм се борил за подобно нещо и не ми е било цел. В коментара си сложих категория ВИП, заради факта, че част от по-старите членове са там, а от някои от тях съм виждал неприятно отношение към "новодошли". Макар, че съм 50-тия регистриран потребител тук и съм станал член едва месец след създаването му, никога не съм се чувствал особено комфортно да пиша тук, именно защото винаги очаквам да получа нахокване, как видиш ли не съм знаел това или онова. Дискусиите, които се водят са ми интересни и искам да разбирам повече, но какво да направя, че не знам какво е "Милански способ" или пък карданен трамвай!? Не смея да питам, защото ще получа отговор от рода - Всичко го има в нета, или Виж в Уикипедия. Е , хубаво де, но аз вече съм търсил и това, което съм намерил не е отговорило на въпросите ми...Само, че с това си незнание дупката при разговорите става все по-голяма. Затова и казвам, че в този форум има всичко друго, но не и приятелска атмосфера. Всъщност влизам тук, защото ми е безкрайно интересно, а не защото ми е..уютно.

Към Локум - това дали си ВИП или не, дали си модератор или не не определя поведението. Повечедението и отношението се определят от личните качества на съответния човек, независимо от това дали е ВИП, модератор или друг потребител. Че аз съм получавал най-големите си обиди от обикновени потребители.

Уви, обаче виждам от твоя страна грубо отношение:
...

Не казвам, че го определя, но в крайна сметка това са най-изявените и най-компетентни форумци, като наблягам на второто. Все пак част от хората тук са ватмани, шофьори, машинисти- логично е те да разбират много повече, но е факт, че информационният поток посока знаещи-лаици е изключително ненадежден и често пресъхва. Аз лично не мога да се оплача от отговори, но и моите въпроси, в по-голямата си част не са " Колко депа има в София?", в същото време обаче има и потребители, които наистина не знаят това, може да им е интересно и много често получават груб или ироничен отговор. Изнервя ме фактът, че дразнението от даден въпрос или човек задължително трябва да бъде показано, тоест не може просто да се отговори с 1-2 изречения и до там. Задължително ще има подмятане, как цялото инфо го има в сайта, да ходи да чете и т.н и т.н.

Емо, има няколко основни разлики:
1. Ти си страо куче и подобен коментар дори да те засегне няма да ти промени отношението към форума
2. Този въпрос се разисква от дълго време с едни и същи членове, тоест не е като да си новодошъл , да не си имал физическа възможност да прочетеш всичко, да си попитал и да са те отрязали, ти просто знаеш много добре кой какво е написал.
3. Почти съм убеден, че второ подобно мнение от мен за 3 години назад няма да видиш, а за това си се извинявам ;)

Иначе аз се издразних на това че самият Локум публикува снимки, от които пределно ясно се вижда каква е ситуацията с трасето по ул. Струга и въпреки това се видя че изобщо не си е направил труда да загледа стрелковото развитие на кръстовището с Ботев. Освен всичко това в сайта много ясно си бяха описани маршрутите, по които ще се движат трамваите и след всичко това темата се разводни с въпроси които са вече обсъждани или е било безмислено да се дискутират.
Освен това не виждам за какъв модераторски или администраторски произвол се говори, след като на същият публикации не ми е известно да са изтривани, нито пък има наказания. Да не говорим че никой не е тръгнал да му сече главата, както самият е написал в началото на темата. За негово сведение ще кажа че повече от 3/4 от участниците имат предупреждения в профилите, които той няма как да види. Е, той не е сред тях и въпреки това се вдига джабала. Изненадан съм от концентрацията на толкова отрицателни емоции, граничещи според мен с истерия.
CKD, спокойно, че за малко да си разваля иначе хубаво мнение за теб. Първо да кажа, че е радващо, че явно не съм давал повод да ми се вдига предупреждението. Второ, независимо какво, къде и как съм снимал, къде съм бил и т.н., щом съм задал въпрос, значи нещо не ми е ясно. В новината бяха изброени улиците по които ще се движат трамваите и след това написано, че по този маршрут двупосочно. Не съм сляп, виждам, че трасето по Струга е еднолинейно и точно това ме шашна, като започнаха да ми се въртят представи, как трамваите се изчакват със светофар, за да преминат съответно първо в едната посока, после в другата по Струга. Никъде досега не бях чел, че трасето ще е само посока Христо Ботев към Мария Луиза. Като видях по-подробно снимките осъзнах, че друга възможност така или иначе няма, но щом съм имал колебания преди това, значи нещо в главата ми не е било, както трябва. Основният проблем беше, че Мария Луиза и Ботев за мен в нито един момент не се свързваха, тоест в моето съзнание те са успоредни улици. Района в онази част на София не ми е сред най-познатите, не ходя всеки ден там и просто не съобразих, и поради тази причина четейки маршрута искрено се озадачих и обърках. Само дето, CKD„ вместо да отговори нормално и човешки, започна да бълнува за хора, които живеели с някакви мисли...
И за да е ясно, темата е провокирана от акумулирана енергия,а не от спонтанна експлозия. Отдавна подобно нещо ми се върти в главата, просто днешната случка се яви катализатор. За съжаление смятам, че администраторите и модераторите в този форум не правят достатъчно, за да може обикновения, новия или лаика потребители да се чувстват уютно и да са сигурни, че с незнанието си няма да провокират вълна от недоволство.

А колкото до Локум-прочетох внимателно всички постове на ЧКД и не открих груб език или обидни думи. Не разбирам с какво толкова си се засегнал, след като ти също използваш по "твърд" да кажеме тон, примера на Емо е няколко поста по-нагоре. Големи хора сме все пак, подобно държание не отговаря на изградения "имидж"  :rolleyes: :)
Аз имидж нямам! :D

И бай дъ уей, сложете една multi quote option(освен ако вече има, но аз не я виждам)

Offline petur1111

• Напредващ
    • View Profile
Здравейте, май в този форум нещо не се харесват тези, които имат различно мнение и то изобщо не се уважава! Защо ми заключихте темата за "Карат С". Сигурно защото не ви съвпада с вашите мнения по въпроса. Май не искате да признаете, че "Карат С" не са светци. Но какво се учудвам - забелязал съм, че винаги когато някой пише нещо различно от мнението на основните потребители на форума, то той веданага бива сериозно отблъснат, без дори да има опит за дискусия. Какво да кажа чиста форма на диктатура от страна на основните участници...

А защо ми е изтрито мнението:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=3077.0 ???

Просто защото няма как да го отречете, нали...
А защо никой не се опита да защити любимата си "Карат С" като се опита да ме обори за това, което твърдя, че 3.5 лева на километър са безбожно много пари...

Да не говорим за отношението към всички (освен основните потребители) спрямо оффтопик и други неща. Какво като нещо, което е казано не е точно по темата, в която е пуснато, нали пак е свързано с градския транспорт (а доколкото разбирам това е форум за градски транспорт)? Нали никой не е тръгнал да обсъжда цената на краставиците на женския пазар... Да не говорим за снимките... Защо трябва задължително да отговарят на някакви професионални правила??? Някой, който качва снимка просто е решил да сподели с другите какво е видял и т.н., а не е правил снимки за изложба. Мисля, че може да сте много по-толерантни...

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
НЕ на хейтърството!

Offline sadesign

• Запален по ГТ
    • View Profile
Отново няма да има опит за дискусия......Ще донесът от "9 кладенеца вода " за да ти кажат, че не си прав

Offline Gordon

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Петър, успокой се малко. Принципно си прав, че форума е малко частен на модератори и администратори. Лафят си, не го правят за печалба, така че повечето импресии от дискусия с теб не ги интересуват.
Обаче...
А защо никой не се опита да защити любимата си "Карат С" като се опита да ме обори за това, което твърдя, че 3.5 лева на километър са безбожно много пари...
Ами сметките ти бяха доста хлабави и едностранчиви.
Също както разсъжденията ти за това от къде идват пътниците на Централна гара.
Явно, че не можеш да бъдеш убеден без точни доказателства, а на мен не ми се седи на спирката на гарата да броя кой откъде идва и накъде отива. Или пък да ти обяснявам какво е брутна печалба и какви други разходи има една фирма, за които явно не се сещаш.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Здравейте, май в този форум нещо не се харесват тези, които имат различно мнение и то изобщо не се уважава! Защо ми заключихте темата за "Карат С". Сигурно защото не ви съвпада с вашите мнения по въпроса. Май не искате да признаете, че "Карат С" не са светци. Но какво се учудвам - забелязал съм, че винаги когато някой пише нещо различно от мнението на основните потребители на форума, то той веданага бива сериозно отблъснат, без дори да има опит за дискусия. Какво да кажа чиста форма на диктатура от страна на основните участници...
И Gordon ти каза, специално аргументите доста често са едностранчиви - и за Карат, и за спиране на МГТ по Ляпчев, и за космическа входна такса за града. Сериозна дискусия може да протече, ако докажеш, че Карат правят нещо по един начин, другите оператори - по различен. Никой не предполага, че са светци, но все пак форумът не е за аргументи тип "кръчма". Не можеш да твърдиш без сериозна обосновка, че 5 или 10 лв на километър са много или малко.
Иначе и аз имам предложение до 5 години да има 5 метродиаметъра, а до 1 година да се обнови изцяло трамвайния, тролейния и автобусния парк, но каква полза от такова предложение, след като очевидно не може да се реализира? Трябва ли да се прави сериозна дискусия върху несериозно предложение?

А нещо като "мнение на основните потребители" няма по доста въпроси - Емо "обича" Инеконите, аз и Болерото - метрото, София70 - теснорелсовите български трамави, Иво - Икарусите и т.н.