Author Topic: Пътникопоток  (Read 91103 times)

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
Re: Пътникопоток
« Reply #20 on: 19.11.2009, 10:53:01 »
Колите сега са 14 и половина, защото едната (13)кола е само 1 смяна.
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 916
линия номер: 6

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #21 on: 19.11.2009, 11:03:28 »
Сутрин са 15, следобяд 14.
15-10-14-4.

Трябва да си мине на 16-11-16-5.

Идеята на МЛК е добра, но аз нямам представя дали трамваите не се пълнят и на Овча Купел и Княжево.

А аз нямам нищоп против 19 да се пусне от Бъкстон до гарата на 15 мин. с дългите 3хх, вместо по сегашния му маршрут.
Ще върши работа.
мур

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
« Reply #22 on: 19.11.2009, 11:10:45 »
Сутрин са 15, следобяд 14.
15-10-14-4.

Трябва да си мине на 16-11-16-5.

Идеята на МЛК е добра, но аз нямам представя дали трамваите не се пълнят и на Овча Купел и Княжево.

А аз нямам нищоп против 19 да се пусне от Бъкстон до гарата на 15 мин. с дългите 3хх, вместо по сегашния му маршрут.
Ще върши работа.

Тм 5 се пълни от Н.Петков. Към Княжево има -няма 20-тина пътника в трамвай.
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 916
линия номер: 6

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 23.11.2009, 13:22:07 »
Вчера вечерта, в центъра на с.Железница не можах да се кача в първият автобус по линия 98, защото имаше страшно много хора, а дойде единично Конекто. Хората едвам успяха да се съберат, като част от тях, включително и аз със скромната туристическа група останахме за следващият. След 20-тина мин.дойде отново единично Конекто, като пак се събра тълпа и пак не можаха да се качат всички-този път обаче ние успяхме, а някои хора пътуваха целият път по стъпалата. Като пристигнахме в Бистрица, също имаше голяма тълпа от хора, и почти никой не успя да се качи. Подобно беше и в Симеоново и в Драгалевци. Задръстването към Хладилника започваше още от Драгалевци, все пак неделя вечер-хората се връщат от вили, от села, от планината. По-късно се бяха сетили да пуснат съчленен автобус-един О 305 Г, но твърде късно-вече бяхме стигнали почти на Хладилника, когато замина към Железница само с един човек вътре. Вече се беше стъмнило и предполагам че и надолу вече не е имало чак токова много хора.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online mlk

• Защо пиша толкова много?
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 23.11.2009, 16:52:02 »
В момента няма основания за увеличаване на броя колите, тъй като извършените от 20.10.2009г до 23.10.2009г /включително/ наблюдения на пътникопотока по линиите на масов градски транспорт не отчитат натоварване на колите по линия № 83 по-голямо от нормалното.
Това е от виртуалното деловоство. Значи можем да очакваме скоро и резултати след преброяването. Само не знам дали то е било само за Надежда или е включвало примерно Люлин и Младост.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: 23.11.2009, 22:15:38 »
По-интересно е как и кой е "наблюдавал" и защо са пропуснати почивните дни. На второто отговорът е ясен - няма кой да плаща  извънаредно на "наблюдаващите"

Online mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 24.11.2009, 07:53:33 »
Няма проблем за почивните дни. Практиката е преброяванията да се правят в делнични дни.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #27 on: 24.11.2009, 08:06:40 »
В случая става въпрос, че 98 е доста натоварена точно в събота и неделя когато не се прави това 'наблюдение', и по този начин няма как да се види че е нужно да се пускат съчленени автобуси поне през уикендите.
Междудругото имам наблюдения за 306 че доста натоварена особено сутрин и вечер, като се пълни още от Орлов мост и въпреки по-заобиколният й маршрут хората все пак я ползват.

Online mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #28 on: 24.11.2009, 10:03:19 »
Не го казах в контекста на 98, а по принцип в контекста на темата.

Иначe за 98 това си е отразено - празник е по-редовен от делник, така че там няма проблем. Проблемите са от друго естество.

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #29 on: 24.11.2009, 10:24:47 »
От няколко месеца вече ми прави впечатление (по-точно откакто свързаха метрото) колко по-празни се движат автобусите по 213. Естествено, има и правостоящи, но ги няма невероятните тъпканици, които бяха миналата година по същото време. Също така ми прави впечатление, че няма толкова често задръствания на Военна Академия (това може би е заради полицая, а не метрото), които да събират автобусите накуп и това помага за извозването на хората.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #30 on: 24.11.2009, 10:44:23 »
Има огромна разлика между по-празни и не толкова тъпкани. Преди в час пик пътуването беше кошмар, сега просто е нормално
НЕ на хейтърството!

Online mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #31 on: 24.11.2009, 11:00:48 »
Младост в момента е супер разглезен квартал и е крайно време да му се резне квитанцията. Доста линии плачат за "оптимизиране". Не казвам да се окастри като Люлин през 2000г., но поне малко да се бутнат линиите за да се балансират. Вероятно скоро ще стане... все пак изборите за кмет минаха "успешно".

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #32 on: 24.11.2009, 11:59:46 »
Има огромна разлика между по-празни и не толкова тъпкани. Преди в час пик пътуването беше кошмар, сега просто е нормално

А аз смятам, че пътуването трябва да бъде "просто нормално", а не хората да са като в консерва. Т.е. в момента да разбирам, че обслужването на Младост е отлично и не е необходимо някакво разреждане.
мур

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #33 on: 24.11.2009, 12:38:11 »
Точно така
НЕ на хейтърството!

Online mlk

• View Profile
    • Email
« Reply #34 on: 24.11.2009, 12:59:21 »
Принципът за оптимално натоварена линия се формира по следния начин:
1. В пиковите часове на деня са запълнени седящите места и средно около или над половината места за правостоящи. Това дава възможност при известни отклонения от разписанието да може да все пак хората да се събират в ПС. На практика, първо от задръстванията стават и по-големи закъснения, второ - не може за всички линии да бъдат приложени еднакво критериите. Освен това, има и чисто технологични причини откъм брой коли, особено при линиите с по-малко коли.
2. В извънпиковите часове се цели нормално обслужване със запълнени седящи места и някокло правостоящи.
3. В останалото време се прави баланс откъм интервал на движение и брой коли. Само при много редовните линии се взема предвид и натоварването.

Тези неща са неформални и са базирани на мои лични дългогодишни наблюдения. На практика как стоят нещата - мога само да гадая.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: 24.11.2009, 23:45:19 »
Ами Младост в момента е със страхотно транспортно обслужване, точно както трябва да бъде. Имаме си бърз екологично чист транспорт до центъра-метрото, добър довозващ транспорт до него, както и много автобусни линии, до местата, където метрото не достига или трябват повече прекачвания. Всички видове транспорт, са си натоварени точно колкото трябва-в извънвърхов час са заети седящите места, с тук-там някое свободно, във върхов час всички седящи места се заемат и има правостоящи. Пътуването е комфортно, защото заради наличието на много и добър транспорт, вече не става тъпканица, както беше преди. 

Орязването на който и да е вид транспорт в Младост, би довело до тъпканиците от преди време в друг транспорт, оттам влошаване на комфорта при пътуване, повече прекачвания и др. Просто нашият квартал в момента има страхотно транспортно обслужване, и не трябва да се пипа на този етап. И това не са глезотии а необходимост. След като вече сме в ЕС такива работи не трябва да ги приемаме като глезотии, а просто като комфорт и необходимост. Да не би в Европа, като няма такива тъпканица, многото автобусни линии, да са просто глезотии? Както метрото в Младост си е необходимо, така и многото автобусни линии в Младост са си необходими.

За 98-в събота и неделя трябва да се пускат съчленени автобуси, ама не след 17-18.00 часа, ами в периода от 8 до 15-16.00 часа. Преди около 4 години, в продължение на няколко години в събота и неделя и празнични дни по 98 почти винаги бяха само съчленени автобуси-Икаруси, а пък и тогава като че ли бяха още по на често. Откакто взеха да бракуват масово Икаруси в Земляне взеха лека по-лека да изчезват и от 98, докато накрая в празник по 98 се движеше само един съчленен автобус-1345. После започнаха да пускат от време на време по някой О 305 Г или Хюлиез, както и сега.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #36 on: 09.12.2009, 16:15:40 »
Всъщност някой има ли наблюдения, как е пътникопотокът на А94? Защото е пълна дивотия да го ползваш от Одеон или канала до горната част на Дианабад и Студентски град. Върл противник съм на закриването на А94 на сегашния етап, но няма начин пътникопотокът му да е запазен. Освен това с напредването на изграждането на МД2 преминаването от Хемус до Семинарията ще става все по-трудно.

Сега имам много точна информация благодарение на майка ми, която от два дни и половина пътува с 94 от Семинарията до Гурко към 8:30 сутрин и към 16:30 в обратна посока.
Сутрин на Семинарията слизат много хора и автобусът остава сравнително празен - с 10-15 правостоящи. Аналогично е положението и следобяд, като по-осезаемо се качват хора на Хилтън и най-вече на Семинарията.
През последните два дни задръствания по канала много няма и автобусите се движат през 7/8 мин.
мур

Offline Gordon

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: 09.12.2009, 16:26:07 »
Всъщност някой има ли наблюдения, как е пътникопотокът на А94? Защото е пълна дивотия да го ползваш от Одеон или канала до горната част на Дианабад и Студентски град. Върл противник съм на закриването на А94 на сегашния етап, но няма начин пътникопотокът му да е запазен. Освен това с напредването на изграждането на МД2 преминаването от Хемус до Семинарията ще става все по-трудно.

Сега имам много точна информация благодарение на майка ми, която от два дни и половина пътува с 94 от Семинарията до Гурко към 8:30 сутрин и към 16:30 в обратна посока.
Сутрин на Семинарията слизат много хора и автобусът остава сравнително празен - с 10-15 правостоящи. Аналогично е положението и следобяд, като по-осезаемо се качват хора на Хилтън и най-вече на Семинарията.
През последните два дни задръствания по канала много няма и автобусите се движат през 7/8 мин.
Това е след като слязат много хора ;) А как е преди това, сещаш ли се?
Принципно два дни наблюдения са твърде малко, за да кажеш, че имаш точна информация, но май и на ЦГМ проучванията са по толкова.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #38 on: 09.12.2009, 17:39:28 »
Приключих преждевременно поста си.

Значи според майка ми пътуването е нормално. Уточних, че не трябва хората да са като в консерва.

А аз като човек, който съм ползвал 94 повече от 5 год. не виждам нищо чудно. Основнит му пътникопоток е от Студ. град до Семинарията/НДК и от Хилтън/Семинарията до Студ. град.
Има си и поток от хора от Гурко/СУ/Орлов мост до Семинарията.
Т.е. ако човек от СУ/Орлов мост тръгне към Студ. град предпочиташе почти винаги 280 пред 94. Сега е същото.

А конкретно за днес имаш право, че от 2 дни наблюдение не става, защото сутринта някакъв мерцедес, майка ми е видяла погрешно номер 2165, защото е бил без реклама, а 2165 е с реклама, отпред е карал без табела, а отстрани с 280. Та после има да се чудим защо е бил с 20 човека вътре.
« Last Edit: 09.12.2009, 17:55:11 by emo »
мур

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #39 on: 10.12.2009, 16:29:05 »
В последния ден от наблюденията на майка ми резултатите са доста по-различни. 2135 е дошъл по разписание пълен. Не претъпкан, но пълен. Основно хората са слезли на НДК, но е имало и такива до Попа. На Семинарията са се качили малко хора.

ИЗводът мисля може да се направи - 94 със сегашния марпрут и с разреденото му минавана - само с 12 коли сутрешен връх и 11 следобеден средно ма 7 мин. е напълно разумно и приемливо решение.

Ако някой друг има наблюдение за обратния посок - сутрин към Ст. град, а следобяд към Центъра, нека сподели.
мур