Author Topic: Кражба на снимки от галерията на форума  (Read 30420 times)

Offline Nicky

• Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
Пълна излагация е, както и да го гледаме. Лошото, че на тях явно не им пука. За следващата версия на това чудо (защото в повечето превозни средства вече е солидно разлепено) предлагам да сложат и снимки например на 704 от Трамкар. Мисля, че това ще "дигне" реномето на превозните средства на градския по същия начин като табелата.

Иначе логиката на gps-а би трябвало да отчита спрямо текущото място, по разписанието, колко време трябва да отнеме на превозното средство да достигне спирката

Offline mlk

• Защо пиша толкова много?
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
А добре, как се изчислява това нещо, при положение, че скоростта на движение на ПС не е константа?
Доста лесно е. Ако ПС се намира на две спирки от таблото и зададеното време между тях е 3 минути, то ще покаже че има още 3 минути. Ако е по средата на 2 спирки, разстоянието се интерполира. Не съм сигурен, че е така, но съм убеден в това.

А колкото до 22, и според мен това е нелепо, и повече го иронизирам като антиреклама, отколкото като нещо хубаво...
Напротив, доста хора си ползват 22-ката към депото. Лично съм свидетел, че хората си я познават + случайни пътници. Имаше преди време някакво изследване за нулевия пробег и 22 беше с по-голяма ефективност от всичко останали трамвайни линии взети накуп.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
А добре, как се изчислява това нещо, при положение, че скоростта на движение на ПС не е константа?
Доста лесно е. Ако ПС се намира на две спирки от таблото и зададеното време между тях е 3 минути, то ще покаже че има още 3 минути. Ако е по средата на 2 спирки, разстоянието се интерполира. Не съм сигурен, че е така, но съм убеден в това.

Това сигурно обяснява защо апаратите запецват на дадена цифра, ако превозното средство е в задръстване...

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile

Напротив, доста хора си ползват 22-ката към депото. Лично съм свидетел, че хората си я познават + случайни пътници. Имаше преди време някакво изследване за нулевия пробег и 22 беше с по-голяма ефективност от всичко останали трамвайни линии взети накуп.

Изобщо не ти вярвам. Не можеш да ме убедиш, че повече хора ЦЕЛЕНАСОЧЕНО чакат 22 към депо, отколкото тм 9. Лично аз съм бил свидетел как във всеки трамвай за ДЕПО от личния 9 има поне десетина пътници от Хемус, НДК, Македония, които целенасочено чакат курсовете по Стамболийски.
Сега маршрутът е друг, но нека се следи излизането на нощните коли от Красна Поляна, които осигуряват връзка на Красна Поляна с Македония, Журналист, Орландовци, Централна гара, а такава връзка няма.
Постарай се да устроиш такова преброяване и преди всичко ватманите, които НЕ спират по спирките, защото било нулев пробег да бъдат наказвани сериозно.
мур

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
Чак целенасочено едва ли някой чака 22 до депото, по-скоро пътниците, чакащи 20 го ползват.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Да добавим и сайта на Електротранспорта цък. С тях ще се разправям тия дни само да ми остане малко излишно време. Ама ебаси грубата проява 14 снимки в галерията и още една на главната им страница.

Иначе за новините - на повечето новинарски сайтове пише, че може да се публикува тяхната новина на други страници при споменаване на източника. При снимките такова лицензно споразумение липсва. Особено като не оказват нито автор нито сайт, както е в случая на електротраспорта.

Всъщност имай предвид, че има голяма вероятност делото да не е на Електротранспорта, а на този, който им е правил сайта. Новата версия е отскоро, а все пак на някого са му платили за услугата, следователно тук вече кражба на интелектуална собственост е с цел облага . Като минимум пусни една официална жалба с входящ номер или нотариална покана, ако си им чак толкова ядосан, че решиш да ги съдиш.

Offline martin4o

• View Profile
    • Email
Излишно е да се занимаваш със съдилища и да си изгубиш врмето и парите. Една по-сериозна жалба-заплаха ще ги накара да направят нужните корекции.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Ако трета страна е взела мангизи за чужди снимки няма нищо лошо да се осъди.
А и надписът отдолу "Всички права запазени" идва в повече.

Offline vasko456

• Нямам спирка
    • View Profile
Този клип някой от форума ли го е направил? - http://www.vbox7.com/play:c28d18ec   Има още доста такива. В тях има много снимки на CKD, на Тролей 2011, мои също..

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Това момченце не беше ли едно, дето беше снимало и говореше за 1218?

А този бисер ме разсмива вече 7 минути :D

Originalnata pesen e ozone daigo stading tei!

Offline Sixkiller

• View Profile
Васко456, благодаря ти за линка към клипа, защото се оказа че потребителят е откраднал и снимка на мой приятел...иначе песента
daigo stading tei!
наистина е хубава  :D

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Не разбрах в какво се състоят претенциите ти предвид че не ми се стори в репортажа да присъства лично твоя снимка, която ти си заснел.

Offline Sixkiller

• View Profile
Не разбрах в какво се състоят претенциите ти предвид че не ми се стори в репортажа да присъства лично твоя снимка, която ти си заснел.

Има една снимка която беше предоставена само лично на мен. Повечето са взети Те са копирали всичко въпреки че:

Quote from: Всички права запазени из сайта за ЧАВДАР
Всички изображения, картинки, текстове, документи, бази данни, компютърни програми и друга информация, публикувани на този уебсайт (уебсайта), са собственост на любителският сайт на марката Чавдар и са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.

Разрешава се заглавие и/или параграф от текст от уебсайта да бъдат използвани в обема и вида, предоставени чрез RSS канал на съответния раздел на уебсайта, при условие, че това не причинява вреди за "Автобуси Чавдар (www.)" и/или неговите партньори и техните услуги, при ясно текстово обозначаване на името на "Автобуси Чавдар (www.)” и посочване на линк към уебсайта на "Автобуси Чавдар" - www на който е публикуван целия материал и от който текстовете/снимките са копирани. Начинът на отваряне на линка не следва да въвежда потребителя в заблуждение по отношение на "Автобуси Чавдар (www.)" и неговите техните услуги, да не го ограничава във фреймове или да го обвързва по друг начин с чужд на " Автобуси Чавдар (www.)" интерфейс. Информацията, получена чрез RSS канал не може да бъде пряко или непряко изменяна, разпространявана и/или възпроизвеждана като производни RSS продукти. " Автобуси Чавдар (www." си запазва правото да преустановя подаването на информация чрез RSS канали по всяко време, без да дължат предварително уведомление.

Всяко възпроизвеждане, разпространение, промяна, публичен показ и др. на част или цялото съдържание на уебсайта, извън горната хипотеза, е забранено и се преследва по предвидения от закона ред, освен ако е налице изрично съгласие на "Автобуси Чавдар (www." и неговите администратори за съответния вид използване.
  И как мислиш ще се почувства онзи човек, който ми предостави снимката и дали утре ще ми даде пак такава снимка ? :(
« Last Edit: 18.07.2009, 23:58:51 by Sixkiller »

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Ами то хората са го измислили. Нанасяш съответния знак за запазени права върху самата снимка, както се процедира в галерията на сайта на гтсофия.инфо. В твоя случай можеш да пиеш една студена вода.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
Този знак лесно може да бъде изрязан, освен ако не е през средата на снимката, което би я съсипало.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
То е ясно че може да бъде изрязан но тогава вече има ясни и недвусмислени доказателства откъде е открадната снимката и 100% може да се търси съдебна отговорност. Не че ще се стигне дотам но ще им е по-трудно да се отърват.

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
И при изрязването в повечето случаи се губи част от съдържанието на снимката. В по началото на темата имаше няколко такива примера на снимки взети от нашата галерия
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline Sixkiller

• View Profile
Най-после спечелих една битка за кражба на снимки  :D Нашият потребител караконджул-никола-роклайдър беше окрал всички мои снимки на икаруси от Габрово и ги беше сложил в клип, но...драснах едно оплакване до админите на сайта снощи в 23.00, резултатът сега - клипа го няма. Ако и на вас са ви крали снимки в сайта VBox7 - не се колебайте, пуснете сигнал за нелицензирано съдържание, всичко ще бъде ок !  :)

Offline toto

• Запален по ГТ
    • View Profile
Вижте тук: http://urbanrail.net/eu/sof/sofia.htm
И по-точно тук: http://www.urbanrail.net/eu/sof/sofia-line1.htm
Най-после  :fan:
Браво на всички изпратили снимки!
И малко на мен, че ви подтикнах  ;)
« Last Edit: 10.12.2009, 06:51:28 by toto »

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
Браво, добре е направено  :fan:
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!