Author Topic: Метродепа  (Read 24552 times)

Offline toto

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Метродепа
« Reply #20 on: 18.09.2009, 11:20:53 »
Още три снимчици, правени от руснаците по времето на изпитанията август месец на новите Скифове :

Четвъртата бонус ли е  ;)

Offline radamant

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 26.10.2011, 13:33:44 »
Пускали сме малко коментари конкретно по този въпрос преди време, но май е най-добре в отделна тема.
 Та преди година-две за последно качвах снимки как фирма Станилов довършва второто хале за гариране на състави до пробива Въпцаров, точно срещу Практикер/Хит. Някой знае ли докъде са стигнали и евентауално, ако се ходи да се снимат новите състави, да се обърне внимание и натова!?
Доизграждането на т.нар. Ремонтен Корпус 3 - Халетата срещу Хит/Практикер беше замразено поради изчерпване на финансирането през 2009 г.Скоро го размразиха и отново "Станилов" работят по двете халета (то в другите се помещават "Доуш",там отвън са и частите на ТБМ-а).Доколкото съм запознат халетата ще са за ремонт на подвижния състав,като ще се достави доста интересно и модерно нестандартно оборудване,ще има и администратовен корпус.При интерес мога да дам и по-конкретна информация,както и снимки.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #22 on: 26.10.2011, 13:40:17 »
Естествено, очакваме ги с интерес. Благодаря и за това ти включване в темата!

Offline aliaska

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 27.10.2011, 00:49:45 »
A за новите влакове ще има ли място в старото депо, то с какъв капацитет е?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 27.10.2011, 01:08:42 »
Депото има 25 коловоза и още един, който май се използва за дрезините. В дълбочина, на един коловоз се събират по два състава.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #25 on: 27.10.2011, 07:39:23 »
Никъде не е казано че всички влакове трябва да нощуват в депо.

Offline radamant

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 03.11.2011, 16:32:45 »
Депото има 25 коловоза и още един, който май се използва за дрезините. В дълбочина, на един коловоз се събират по два състава.
Всъщност се оказва,че в дълбочина в един коловоз могат да се съберат не по 2,а по 3 или 4 състава в зависимост от модела,защото самите халета са двойни-веднага обяснявам:халетата които се виждат на снимките са двойни в дълбочина и вътрешно са преградени отново с врати,като поне на око дължината им е около 300 метра,вместо стандартната дължина от 144 метра по Съветските КЕП норми (не съм се задълбочавал,но мисля да го направя).

Offline Tergo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #27 on: 03.11.2011, 18:28:14 »
Няма лошо – те ако бяха по 140 м. Въобще нямаше да поберат съставите за двата диаметъра.
Точно защото са по 250 м.  дълги, затова могат да поберат сегашните 24 + бъдещите 18 състава.  :)
Трети метродиаметър - подземен, с параметри на кл. метро !   Не на фалшивия "полуметротрамвай" !
                                                     Не на LRT : системата - убиец  !

Offline fizik

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #28 on: 04.11.2011, 08:57:06 »
цъкнах сега в wikimapia-та една линия и показа 250 метра. Това значи, че от старите състави могат да се наредят по 3 на коловоз, т.е. за старите са нужни само 4 коловоза... БРАВО на хората, които са построили депото с мисъл аз бъдещето, а не както сега се строи - с мисъл за пари! Май след като пристигнат влаковете за МД-2 ще остане място за още около 10 влака

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #29 on: 04.11.2011, 10:31:32 »
Май след като пристигнат влаковете за МД-2 ще остане място за още около 10 влака
Забравяш, че МД1 и МД2 ще се разширяват и разклоняват в бъдеще.

Offline gogo

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #30 on: 04.11.2011, 10:57:56 »
МД2 като се разклони по Рожен, не се ли предвиждаше отделно депо?

Offline Kraxx

• Маниак
    • View Profile
« Reply #31 on: 04.11.2011, 14:19:43 »
Принципно имаше такъв план едно време, ама той май отпадна, както и самото разширяване на метрото към Илиянци. Или поне е изместено във врмето след завършване на 3МД, което го прави много далечно перспективно (след 2020г.)
To those who don't believe no explanation is possible, to those who do believe no explanation is necessary

Offline radamant

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: 17.01.2012, 10:28:15 »
Ето малко снимчици на депото.
Не са мои - някои са от руския метрофорум mymetro.ru, , а последната беше от някакъв ЖП форум, но не помня от кой  ;) :
Снимки от 2012г. на Ремонтния Завод.Сори за забавянето,но имах известни проблеми с ъплоуда :angry:
Надявам се да публикувам редовно :D

Offline radamant

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #33 on: 17.01.2012, 10:29:31 »
Още малко снимчици :rolleyes:

Offline fizik

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: 17.01.2012, 16:45:23 »
Браво за снимките! Много се радвам да видя MDD-то - страшно изглежда! За ремонтен завод не знаех, че се строи, така че това е нещо ново за мен. Той с какъв капацитет е и какви дейности могат да се ивършват в него?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: 17.01.2012, 16:56:51 »
Браво за снимките! Много се радвам да видя MDD-то - страшно изглежда! За ремонтен завод не знаех, че се строи, така че това е нещо ново за мен. Той с какъв капацитет е и какви дейности могат да се ивършват в него?
По-скоро ремонтно хале за текущата поддръжка. Тези дейности досега бяха в сградата, в която домуват композциите, сега ще е от другата страна на депото! ;) Мен ми е странен срокът за завършване- април 2013 год. А и реално, архитектурното оформление на халето го направиха отдавна, но досега Догуш се беше настанил вътре. Та сроковете и дейностите на информационната табела са нещо сгрешени...  :help:
« Last Edit: 17.01.2012, 17:02:39 by difian »

Offline Tergo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #36 on: 17.01.2012, 17:21:31 »
А и реално, архитектурното оформление на халето го направиха отдавна, но досега Догуш се беше настанил вътре. Та сроковете и дейностите на информационната табела са нещо сгрешени...  :help:
Явно става дума за окончателното довършване на обекта за използването му по предназначение, именно след излизането на Догуш отвътре.
Ненапразно сроковете са от 10.10.2011 до април 2013
Веднъж имаше някакво изказване, с какви по-съвременни системи за ремонт ще бъде оборудвано.
Би било наистина прекрасно, ако го оборудват с модерни технологии (според века, в който живеем). :)
А названието Ремонтен завод ми подсказва, че в него в бъдеще биха правили и капитални ремонти, а защо не и по-леките неща от модернизациите на влаковете. (Е, след бъдещо разширение, де.)
« Last Edit: 17.01.2012, 17:37:43 by Tergo »
Трети метродиаметър - подземен, с параметри на кл. метро !   Не на фалшивия "полуметротрамвай" !
                                                     Не на LRT : системата - убиец  !

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #37 on: 17.01.2012, 18:43:26 »
По-скоро ремонтно хале за текущата поддръжка. Тези дейности досега бяха в сградата, в която домуват композциите, сега ще е от другата страна на депото! ;) Мен ми е странен срокът за завършване- април 2013 год. А и реално, архитектурното оформление на халето го направиха отдавна, но досега Догуш се беше настанил вътре. Та сроковете и дейностите на информационната табела са нещо сгрешени...  :help:

До завършване на МД-2 (лятото на 2012) Догуш са вътре. Приключи ли, 3 месеца да се изнесат и става зимата на 2012 и за половин година да го оборудват по предназначение: точно навреме :)

Offline radamant

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #38 on: 18.01.2012, 09:42:35 »
Табелата не е сгрешена.Обяснението е следното:Всички строително-монтажни работи се очаква да приключат до пускането на МД2,но има нестандартно оборудване,което не седи на склад,а се произвежда специално за нуждите на ремонтния корпус.Такъв например е Стругът за колооси на Хегеншайдт и др.Стругът ще е в едно от съществуващите халета,така че Завода ще е готов по-рано.Сега тече нов търг за Хале 2 и нова Административна сграда в Депото,а Турците не ясно кога ще напуснат Хале 1,защото могат да вземат работа към летището или МД3.Като цяло обаче, "Ремонтния Завод" ще стане уникат по отношение не толкова на архитектура (и тя е на ниво де  :D ),колкото по оборудването вътре,което ще е без аналог. :D
П.С. Локомотивчето наистина е трепач,очаква се закупуването на още едно :) и отпадане на моралноостарялите АГМу-та.Надявам се да съм бил полезен и изчерпателен! :P

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #39 on: 18.01.2012, 10:38:34 »
Щом това депо ще има възможност за заводски ремонти СО може да се замисли да пренасочи към него рециклирането на трамваи. Със сигурност материалната база ще е несравнима с тази на красноселската работилница.