Author Topic: Подвижният състав в Перник  (Read 117392 times)

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: Подвижният състав в Перник
« Reply #980 on: 02.09.2015, 01:50:51 »
Ще тръгнат но не се лъжете, само за един два месеца докато се изхарчи половиния милион бюджет, след което отново ще ги спрат.

Вместо едно истинско ново начало имаме добрите стари номера, а със стари курви нов бардак не се прави! Защо ОТНОВО нищо няма да стане с тролейбусния транспорт:

- За шеф на новото предприятие е назначен не професионалист, човек с опит и доказан мениджър, а...червен номенклатурчик който е останал без пост и трябва да бъде спуснат някъде. Бивш шеф на Мини Перник. Иначе какво е общото между шеф на минна компания и шеф на тролейбусна компания това няма значение...
- Ще вземат общо 5 бракувани и полуразпаднали се бараки от София.
- Както можем да се досетим, със 5те бараки няма как да се обслужват 4 линии с общо 10 коли на смяна и щяла да бъде пусната само 20та линия. Уж на първо време, но не виждам как със приходи само от една линия могат да се закупят тролеи за още три линии, били те и стари.

Та, такъв е моя коментар... Жалка история...

Offline Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #981 on: 02.09.2015, 02:02:41 »
Ще тръгнат но не се лъжете, само за един два месеца докато се изхарчи половиния милион бюджет, след което отново ще ги спрат.

Вместо едно истинско ново начало имаме добрите стари номера, а със стари курви нов бардак не се прави! Защо ОТНОВО нищо няма да стане с тролейбусния транспорт:

- За шеф на новото предприятие е назначен не професионалист, човек с опит и доказан мениджър, а...червен номенклатурчик който е останал без пост и трябва да бъде спуснат някъде. Бивш шеф на Мини Перник. Иначе какво е общото между шеф на минна компания и шеф на тролейбусна компания това няма значение...
- Ще вземат общо 5 бракувани и полуразпаднали се бараки от София.
- Както можем да се досетим, със 5те бараки няма как да се обслужват 4 линии с общо 10 коли на смяна и щяла да бъде пусната само 20та линия. Уж на първо време, но не виждам как със приходи само от една линия могат да се закупят тролеи за още три линии, били те и стари.

Та, такъв е моя коментар... Жалка история...
Какво "съвпадение" - два месеца ще се движат тролейбусите и точно толкова остава до местните избори. Изводите са ясни...
На мен ми е интересно какво ще се случи със ЗиУ - тата и ДАК - Чавдарите - всичките ли ще бъдат нарязани, за да се изплатят дълговете на старото дружество?

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #982 on: 02.09.2015, 02:19:08 »
Какво "съвпадение" - два месеца ще се движат тролейбусите и точно толкова остава до местните избори. Изводите са ясни...
На мен ми е интересно какво ще се случи със ЗиУ - тата и ДАК - Чавдарите - всичките ли ще бъдат нарязани, за да се изплатят дълговете на старото дружество?

С днешна дата тролеите са в депото, обяви се че няма да излизат на линия поради това че са опасни за живота и здравето на хората. Според мен лично има два варианта. Единия е да потегнат някои тролеи които и преди това бяха горе долу добре като 202 и 215 и да ги пуснат, а другия е да ги дадат на ЧЕЗ за да покрият някаква част от задълженията, които доведоха до спирането на тролеите.

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #983 on: 02.09.2015, 11:55:20 »
Кметът Иван Иванов поясни, че старите тролеи ще бъдат бракувани, като решение за това ще вземе общинския съвет. На първо време ще се закупят пет-шест ековозила от София.Както е известно новото общинско предприятие има много широк обхват на дейност. То беше създадено с решение на общинския съвет в края на месец юли.
http://perniknews.com/news/read/ivan-idakiev-poema-troleibusen-transport-v-pernik

Offline elektrik216

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #984 on: 02.09.2015, 19:38:55 »
Нещо не са добре!!! Искат да бракуват 11 работещи тролея ЗиУ, още 4 Дак-а и да пуснат 5 софийски Икаруса, които дори не могат да покрият линия 20, за която са нужни 6. Като се развалят 1-2 какво правим? Как ще наемат обратно всички шофьори и контрольорки? Мирише лошо цялата работа...ама понеже е време предизборно се хвърля прах в очите.
Тролеите напред!!!

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #985 on: 02.09.2015, 21:09:35 »
Нали си играха да рециклират едно ЗиУ, сега решиха да режат наред... Ако докарат 25-6, а не 5-6 Икаруса е друго нещо, но надали имат пари да ги платят, дори да им ги дадат на цената на скрап.

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #986 on: 03.09.2015, 02:42:29 »
Нали си играха да рециклират едно ЗиУ, сега решиха да режат наред... Ако докарат 25-6, а не 5-6 Икаруса е друго нещо, но надали имат пари да ги платят, дори да им ги дадат на цената на скрап.

Имат 460 000 лева бюджет по техните думи до края на годината. Но назначават 100 човека персонал... Да им дават по 500 лева на месец, ето ти ги 50 000 само за заплати само за месец. А за тролеите, а за ток, а за консумативи... Последно бях чел че субсидията от министерството за тролеите е 30 000 лева, не знам дали в момента като няма дейност се изплаща и не знам дали ще им изплатят субсидия ако пуснат само линия 20.

Нещо не са добре!!! Искат да бракуват 11 работещи тролея ЗиУ, още 4 Дак-а и да пуснат 5 софийски Икаруса, които дори не могат да покрият линия 20, за която са нужни 6. Като се развалят 1-2 какво правим? Как ще наемат обратно всички шофьори и контрольорки? Мирише лошо цялата работа...ама понеже е време предизборно се хвърля прах в очите.

Откакто са на рейсове преправиха разписанието на тролейбусните линии 20 и 15. 20ките вече са през половин час а не през 15 минути в делничен ден и вече не са заедно с десетките а тръгват мисля в и 25 и 55 от начална спирка. Опасявам се че мислят да не възстановяват старото разписание на 20ките и да си карат както сега, това прави колите на линия от 6 на 4. Толкова години не се сещаха че линиите 10 и 20 си пречат и взаимно крадат пътници от Центъра до ЦОФ но не си мръднаха пръстта да променят разписанието, а когато ги награбиха частниците за 2 седмици ги разделиха да не си пречат взаимно, значи можело!
« Last Edit: 03.09.2015, 02:44:36 by freepigeon »

Offline elektrik216

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #987 on: 06.10.2015, 06:31:05 »
Една много хубава статия:
http://www.perunik.com/news/201327/Za-troleybusniya-transport-i-organizaciyata-na-obsthestveniya-transport-v-Pernik#_ftn3

За съжаление само предположения и идеи, но дано се осъществят!
Тролеите напред!!!

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #988 on: 06.10.2015, 18:38:45 »
Хубава статия на наш колега от форума.  :fan: Надявам се да се случи добро нещо в град Перник, но за сега нищо няма да може да говорим. След изборите, ще си проличи на къде ще отиват нещата.

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #989 on: 08.10.2015, 00:28:53 »
Хубава статия на наш колега от форума.  :fan: Надявам се да се случи добро нещо в град Перник, но за сега нищо няма да може да говорим. След изборите, ще си проличи на къде ще отиват нещата.

Няма шанс. Щом преди изборите не ги оправиха, няма шанс да стане след това...

Offline elektrik216

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #990 on: 10.10.2015, 10:21:03 »
Иска ми се да не го публикувам и да ви разочаровам. Самият аз съм много огорчен от това, надявам се все пак да има някаква надежда  :( Снимката в статията са объркани, но съдържанието на документите изглежа достоверно.

http://www.perunik.com/news/202558/Koyto-obestha-da-varne-troleite-na-pernichani---izlaga
« Last Edit: 10.10.2015, 10:23:18 by elektrik216 »
Тролеите напред!!!

Offline Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #991 on: 15.12.2015, 23:43:42 »
Списъкът трябва да бъде обновен - в него липсват трите нови MAN - а A21 на "Бус - Перник", произведени през 2001г., с рег.номера РК 6713 ВМ, РК 6715 ВМ и РК 6716 ВМ.

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #992 on: 16.12.2015, 00:51:20 »
Списъкът трябва да бъде обновен - в него липсват трите нови MAN - а A21 на "Бус - Перник", произведени през 2001г., с рег.номера РК 6713 ВМ, РК 6715 ВМ и РК 6716 ВМ.

Toва мога само аз да направя защото аз съм го правил и аз мога да си редактирам мненията...Списъка е актуален към 2009-2010 година. Оттогава много вода изтече и почти никой от автобусите които съм посочил вече не е в движение а аз самия вече намалих до минимум писането в този форум и абсолютно нямам желание да се занимавам със този списък. Отделен е въпроса че съм толкова разочарован и отвратен от транспорта в града че вече не се интересувам от това какво се движи по линиите и от транспорта в Перник като цяло.

Ако някой има желание може да направи актуален списък и да ми го прати на лично, аз ще редактирам първото мнение.

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #993 on: 16.12.2015, 16:23:12 »
Те вече новите Ман-ове мисля че са общо 5.

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #994 on: 30.01.2016, 16:18:19 »
Ново попълнение в Перник-червен МАН на DB.
И ново Цитаро също, но не успях да го снимам, ливерията му беше бяло, светло и тъмно зелено-като тази от Сегед, Унгария.

Offline ivan3275

• Маниак
  • Почитател на автобуси: Икарус и Чавдар.
    • View Profile
    • Email
« Reply #995 on: 17.03.2016, 11:25:35 »
Колеги много се извинявам ако темата е коментирана защото не успях да проследя регулярно,но искам да попитам автобусите,които до сега бяха закупени за така наречените тролейбусни линии от коя фирма се обслужват и някой ако знае може ли да направи списък на новите попълнения в Перник,а и е хубаво списъка да се актуализира.

Offline Mammoth

• 5 2 5 (1989-2017)
    • View Profile
« Reply #996 on: 17.03.2016, 13:12:52 »
Нямаше ли купен и един соларис втора генерация?
:bb: 8965 :bb: :inlove:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #997 on: 18.03.2016, 01:09:12 »
Колеги много се извинявам ако темата е коментирана защото не успях да проследя регулярно,но искам да попитам автобусите,които до сега бяха закупени за така наречените тролейбусни линии от коя фирма се обслужват и някой ако знае може ли да направи списък на новите попълнения в Перник,а и е хубаво списъка да се актуализира.

Подвижния състав в Перник е 100% различен от това което на началната страница на темата. Всяка една от тролейбусните линии се обслужва от различен превозвач:

10- ЕТ Валери Момчилов
15 - ЕТ Ивайло Илиев БИ-98
17- Пътнически Превози Перник
20 - Темпо

Накупиха се много и разнообразни автобуси от по-новите - три Мана, две Цитаро, един Соларис и още много автобуси Н-та ръка от други градове.

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #998 on: 19.03.2016, 22:18:11 »
Новите Манове са поне 7-8, 4 бр. са на Бус Перник които обслужват 12 и 21, Темпо също имат 3 или 4 Ман-а по линия 20, единицата също се обслужва от Ман, 1 бр. Соларис и 2 бр. Цитаро, това е списъка на "новите" автобуси. Ето няколко снимки на Солариса.
« Last Edit: 19.03.2016, 22:35:06 by mgk »

Offline mgk

• Маниак
    • View Profile
« Reply #999 on: 19.03.2016, 22:20:49 »
Ман на Темпо.