Author Topic: Маршрутни промени  (Read 368839 times)

Offline Zerox

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: Маршрутни промени
« Reply #40 on: 02.12.2011, 14:27:27 »
А дано да изпълнят крива от Св.Неделя към Македония и обратно, сега ако не я направят не виждам кога.
Ще настане лудница на Съдебна палата, 4 линии да въртят там. То сега с 2 понякога има проблеми, а с 4 не ми се мисли.

Offline tm0

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #41 on: 02.12.2011, 16:38:48 »
Възможно е да правят частична профилактика и на мрежата в участъка Гарибалди - Журналист. Вероятно това е причината да няма пуснати пендели. Както каза blagun, вероятно ще слагат крива за наляво от Алабин към Св. Неделя. Другите две не бива да се махат - най-малкото за ретротрамвай и др. временни маршрути. Предполагам, че стрелките ще се организират както на Македония - с главна входяща и вторична разделителна за идващите откъм Съдебната палата. Проблемите в натовареността на Съдебна палата ще са в понеделник, освен ако в почивните дни някоя от линиите (5-та най-вероятно), не наруши разписанието си по маршрута. В понеделник трябва ръчно регулиране на кръстовището на пл. Македония от КАТ и даване предимство на трамваите. Иначе в работен ден нещата са невъзможни за 5, 8, 10 и 18. Освен това аварийните екипи трябва да са в светкавична готовност да обслужват повредили се мотриси.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #42 on: 02.12.2011, 18:58:59 »
Сега на Витошка пред Мак Доналдс беше спрял камион в които вероятно има релси. Не съм много сигурен, но същия камион съм го виждал и преди при ремонти на трасета. За съжаление бях в трамвая и не успях да видя какво има в каросерията му.

Offline Fantomas

• View Profile
« Reply #43 on: 02.12.2011, 22:19:17 »
Възможно е да правят частична профилактика и на мрежата в участъка Гарибалди - Журналист. Вероятно това е причината да няма пуснати пендели. Както каза blagun, вероятно ще слагат крива за наляво от Алабин към Св. Неделя. Другите две не бива да се махат - най-малкото за ретротрамвай и др. временни маршрути. Предполагам, че стрелките ще се организират както на Македония - с главна входяща и вторична разделителна за идващите откъм Съдебната палата. Проблемите в натовареността на Съдебна палата ще са в понеделник, освен ако в почивните дни някоя от линиите (5-та най-вероятно), не наруши разписанието си по маршрута. В понеделник трябва ръчно регулиране на кръстовището на пл. Македония от КАТ и даване предимство на трамваите. Иначе в работен ден нещата са невъзможни за 5, 8, 10 и 18. Освен това аварийните екипи трябва да са в светкавична готовност да обслужват повредили се мотриси.
След като стана ясно вече че по Витошка няма да има трамвай и ще се прави изцяло пешеходна зона, то стрелките от Алабин към Витошка са абсолютно излишни. По-добре сега да ги махнат, отколкото след няколко месеца пак да се спира движението, да се рови и копае и да се създават ненужни неудобства.

Offline 822

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #44 on: 02.12.2011, 22:38:27 »
То по тази логика си трябва цяла реконструкция на кръстовището...махане на кръстовките,поставяне на нови стрелки и криви...дано да го направят за 3 дни.
ЦЕНТЪРА,ЦЕНТЪРА...ОНЯ РУСИЯ И ПЛЕМЕННИКА, ПАК МИ ДИШАТ ОТ ВЪЗДУХА,ВИКАЙТЕ ПАТРУЛКИ И ЛИНЕЙНИ!!!

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #45 on: 02.12.2011, 22:53:17 »
Сега на Витошка пред Мак Доналдс беше спрял камион в които вероятно има релси. Не съм много сигурен, но същия камион съм го виждал и преди при ремонти на трасета. За съжаление бях в трамвая и не успях да видя какво има в каросерията му.
Прави релси ли са и бяха ли свързани за да образуват релсите за един коловоз? Защото карат към Патриарха и спускат през изходни котлован бетонните траверси и релсите за този участък от метрото. Може и за там да са били.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #46 on: 02.12.2011, 23:35:02 »
Ами честно казано не успях да видя, в последния момент видях камиона. Може и да са за метрото, защото пък ако са кръстовки или стрелки щяха да се виждат от самата каросерия на камиона.

Offline bahner

• Маниак
    • View Profile
« Reply #47 on: 03.12.2011, 00:17:47 »
Не знам дали има връзка с това съобщение, но днес към 13 часа правеха нещо с гумените уплътнения на релсите на Графа и 6-ти септември.
Галерия за градски транспорт - https://www.flickr.com/gp/127247218@N05/qB017P

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #48 on: 03.12.2011, 12:08:38 »
Не си правете никакви илюзии - нищо ново няма д асе направи. Не съм ходил, но предполагам ще сменят двете стрелки на Алабин посока Св. неделя и кръстовката там.
Предполагам ще извършат и някои кърпежи по Графа.

А за маршрутните промени - поредната глупост, която доказва как на никой от общината не му пука за ползващите градски транспорт. Има хора, които си купуват карти, а не могат да ги използват заради поредния ремонт и липса на заместващ транспорт. Какво имам предвид ли? Аз пътувам от Македония до Милин Камък - и как го направих - с тм 6 до Хемус и оттам пеша, защото иначе трябваше с 94, после пеша и с тм 10А - страхотна идея. Да, но обаче за баба ми и за още много други хора тези маршрути с ходения пеша са непосилни. Бяха длъжни да пуснат автобус 9тм първо по Баучер, а после да го удължат по П. Евтимий до Руски паметник и през Македония към Хилтън - така щеше да има връзка с тм 10. Многократно съм казвал, че при подобни ремонти трябва да има 100% покритие с постоянните маршрути.
За трасето през Черни връх ли - ами ако го имаше - 11 мин. е времето за пътуване от Македония до Кемпински и после още 3 мин. ми е от Кемпински до Милин Камък - с 5 мин. чакане става 19 мин. и никакво ходене пеша.
Изобщо градският транспорт не е приоритет на СО и по този начин броят на леките коли в движение няма да се намали.
мур

Offline mlk

• ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 03.12.2011, 17:48:49 »
По Хр.Смирненски имаше камион и оправяха ел. мрежата. Така че си имат какво да правят и в този участък.

Offline 2828

• Наистина съм луд
  • 506
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 03.12.2011, 20:54:08 »
Някои релси между Гарибалди и Славейков са извадени.
« Last Edit: 03.12.2011, 20:59:22 by 2828 »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #51 on: 03.12.2011, 23:37:38 »
Така е, днес вечерта към 17.30 вадеха релсите при пл.Славейков, явно ще ремонтират и трасето по Графа. Крайно време беше за него.

Сутринта пък, на съдебната палата хората се чудеха и питаха, дали има нещо, с което могат да пътуват надолу към Славейков. По Графа беше необичайно оживено откъм пешеходци.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #52 on: 04.12.2011, 12:33:38 »
НЕ. Нищо няма да направят. Това са отбивания на номера. Трасето по Графа трябва да се ремонтира цялостно като се махнат панелите и се поставят нови релси. Всяка година при жегите на места линията се извисява 5-15 см от панелите.
Между другото подозирам, че са изписани и някакви пари за стрелки, защото ако наистина сменят тези стрелки за които си мисля, то това е меко казано глупаво - старите не бяха лоши.
Сега очаквам следващата седмица да идат да сменят стрелка и на съдебната палата или поне кръстовките
мур

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #53 on: 04.12.2011, 13:15:22 »
Значи да очакваме отново подобни маршрутни промени.
Днес като минах по Графа имаше на няколко места екипи, които оправяха ККМ. А надолу между Славейков и Попа до колкото видях имаше екип, които работеше по релсите.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #54 on: 04.12.2011, 13:31:03 »
Това са мои предположения, не съм говорил с никого. Просто кръстовката на Алабин при Съдебна палата е в ужасно състояние.
мур

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #55 on: 04.12.2011, 14:18:10 »
Аха, ами дано да си прав защото е доста разбита, а и много силно се усеща при преминаване върху нея.

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #56 on: 05.12.2011, 12:03:58 »
От сайта на СО:

Експериментално се удължава на маршрута на трамвайна линия №4
5.12.2011 г.
    От 6.12.2011г. за три месеца експериментално се удължава на маршрута на трамвайна линия №4, съответно – обръщателно ухо кв.”Орландовци” – бул.”Братя Бъкстон”, - до обръщателно ухо бул.”Никола Петков”, считано от 6.12.2011 г.

Лично аз бих предложил удължение от Бъкстон, Овча Купел до Депо Красна Поляна.
мур

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #57 on: 05.12.2011, 12:09:24 »
Лично аз бих предложил удължение от Бъкстон, Овча Купел до Депо Красна Поляна.
Емо, освен теб, не виждам кой би пътувал по този маршрут :P
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline emo

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #58 on: 05.12.2011, 12:11:37 »
Изобщо не бих пътувал така. Обаче имам няколко познати, които живеят в района на баня Овча Купел и по ул. Любляна и единствените им транспорти са автобус 73, както и трамваи 11 и 19 и никой от тях не ги сваля поне малко близо до центъра.
мур

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #59 on: 05.12.2011, 12:14:56 »
Е, банята е на няма и 5 минути пеша от тм 5 и 260. Горната част на Любляна могат да разчитат на 260 и 111, а има и маршрутки ;)
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община