Poll

Трябва ли "жк" да се изписва пред името на комплекса на електронните табели?

Да, това е полезна информация
25 (43.1%)
Не, заема излишно място
32 (55.2%)
Без мнение
1 (1.7%)

Total Members Voted: 58

Voting closed: 05.09.2017, 19:32:52

Author Topic: Табели - електронни, пластмасови, хартиени  (Read 85992 times)

Offline kom6ito

• Маниак
  • Citaro
    • View Profile
Днес мернах и 9051 по 4. Има добавен символ за метро до Младост 1. С времето като свикнах на МАН- овете, без "жк" или "кв" започна да ми се вижда някак по- естествено.

Offline Iskar

• lok45111
  • Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Днес мернах и 9051 по 4. Има добавен символ за метро до Младост 1. С времето като свикнах на МАН- овете, без "жк" или "кв" започна да ми се вижда някак по- естествено.

9051, 9053 и 9054 са обновените на "Карат С", за сега! Чакам тази седмица да се реши окончателно какво правим с флаша и да ги овършея за една вечер всичките, за да влязат "в крак".

Що се касае до "ж.к."-тата, честно казано съм пред голяма дилема по въпроса. От една страна, мнозина пътници твърдят, че пояснението е от полза, от друга страна заема място на табелата, от трета страна пък, наименованията на спирките в системата на ЦГМ също имат тези пояснения. Най-оптималното за сега решение е, там където табелата позволява, поясненията да ги има, а там, където няма място или има например символ, тези пояснения да не присъстват. За момента, по-важното нещо е да се премине към новия шрифт за "Горба"(Конекто Г, Конекто ЛФ и Цитаро), който е значително по-четлив.

Online IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
В Европа никъде няма пояснения за кв. жк. с. и т.н., има само за ул., бул. понеже това са относително по-редки случаи. Така е решен проблемът с вероятността хората да се бъркат при еднакви имена на квартал и булевард.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Iskar

• lok45111
  • Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
В Европа никъде няма пояснения за кв. жк. с. и т.н., има само за ул., бул. понеже това са относително по-редки случаи. Така е решен проблемът с вероятността хората да се бъркат при еднакви имена на квартал и булевард.

Имам наблюдения от Виена, там пояснения за жилищни райони няма, но също така, ако последната спирка на превозно средство е обща с метростанция(и като име), то спирката не се нарича "Метростанция Еди коя си", а просто името на станцията със символ за метро. Може би и тук трябва да се изчисти този момент, както с поясненията.

Offline Iskar

• lok45111
  • Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Ето две снимки на "Конекто Г" с новия шрифт. Направени са някои промени и в окончателната база няма да има "ж.к."-та. Оставени са някои пояснения за села и квартали, които се дублират с имена на улици.

Offline mgt

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Браво за решението за премахването на жк-тата.На мен ми харесва.По-четливо и визуално седи по-изчистено.Шрифта на числата същият като на мановете ли е?  Гледам 18ките и те се ъпдейтват.На някои от тях страничните им табели ядат букви ;)
Според мен и на БМЦтата този шрифт ще им отива.

Не знам дали не съм пропуснал, ама нещо ново за 3287?

Offline Iskar

• lok45111
  • Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Браво за решението за премахването на жк-тата.На мен ми харесва.По-четливо и визуално седи по-изчистено.Шрифта на числата същият като на мановете ли е?  Гледам 18ките и те се ъпдейтват.На някои от тях страничните им табели ядат букви ;)
Според мен и на БМЦтата този шрифт ще им отива.

Не знам дали не съм пропуснал, ама нещо ново за 3278?

1. Шрифта за номерата на линията съм го копирал 1:1 от този на "Мобитек"(табелите на МАН);

2. При 18хх има проблем с LED питите на някои табели, има изгорели и за това 1/3 от табелата при някои не работи;

3. 3278 още чака от частната печатница да се накумят и да направят ролките, за които е платено и солидно капаро.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
Виждам, че си играете с шрифтовете. Пробвахте ли моето предложение?

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
Днес видях 9090 по А5 - шрифтът е много хубав и доста по-четлив наистина, евала. Само че явно му беше налята грешна база, тъй като той е от сериите без 2 табели отстрани, а само 1 цяла - отстрани изписваше само маршрута без номер.

Offline Iskar

• lok45111
  • Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Днес видях 9090 по А5 - шрифтът е много хубав и доста по-четлив наистина, евала. Само че явно му беше налята грешна база, тъй като той е от сериите без 2 табели отстрани, а само 1 цяла - отстрани изписваше само маршрута без номер.

Компа му е бъгъв, взема само база за 4 табели. Ще го сменим другата седмица. По-добре е от нищо.