Author Topic: Карат С / Karat S  (Read 71321 times)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #40 on: 30.05.2007, 08:55:55 »
Quote from: MadShofer
... Моделите са 2 - къс и дълъг (условно), като "късите" ще са за страната. Лицензите са при Карат, но за кои линии още се пази в тайна (незайно защо). Явно някой ще отпада от междуградските превози, заради изискването за 1ва регистраця наи-много преди 5 години на автобусите (като при такситата). ...
Това наистина е доста условно, защото доколкото знам Диамонда се предлага като 13 и 14 метров, като и двата са триосни...

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #41 on: 01.06.2007, 20:24:37 »
А 9022 продължава да работи много странно при спряло положение.Така и не разбрах от какво е това.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline MadShofer

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Karat S / Карат С
« Reply #42 on: 05.06.2007, 14:22:10 »
както вече разбрахте историята с новите автобуси на Карат става все по-интересна, а бъдещето им все по-неясно
Какво знам аз че е станало - Карат изтеглят заем от Райфазен, кандидатстват за 72, и дават поръчка за автобуси в Турция. Решението за концесията се забавя (поради желание на няква си там патка да спечели друга фирма) и Карат изпускат сроковете за автобусите и турците дават нова цена - по-висока. Карат се отказват  и съответно отказват и линията, парите трябва да се оползотворят и се купуват Темсите. Вече са с регистрации и са облепени, но седят в гаража без работа. Чух, че 2 броя вече са продадени на Бодивали.

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #43 on: 19.09.2007, 00:22:50 »
Преди известно време пътувах с тъмно син автобус Setra, от малките, който тръгва в 4:50 сутринта от Рудозем за София. По време на пътуване шофьора си запали цигарата в автобуса, без да си отвори прозорчето нито нищо, и тогава димовете се пронизаха из автобуса и замириса. Беше ми много неприятно да мириша тютюна, а на всичкото отгоре платих 13 лева и незнам колко още, затова ли сам ги платил, за да се тровя с тютюн. Що за неуважение към пътниците, да им взимаш парите за да ги тровиш. Не е ли уж забранено да се пуши в автобус ? Затова ли плащаме ?

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Karat S / Карат С
« Reply #44 on: 19.09.2007, 12:00:30 »
Забранено е, ама ние тук не можем да ти помогнем. Подай жалба в съответната фирма, която извършва този курс.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #45 on: 19.09.2007, 22:26:15 »
Quote from: ozzy
Забранено е, ама ние тук не можем да ти помогнем. Подай жалба в съответната фирма, която извършва този курс.
Мога ли ? Имам ли право ?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #46 on: 19.09.2007, 22:43:11 »
Quote from: jonckheere
Питай Миглена Кунева...

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #47 on: 20.09.2007, 11:17:20 »
Можеш да пробваш в комисията за защита на птребителите.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Karat S / Карат С
« Reply #48 on: 20.09.2007, 12:17:27 »
Естествено, че имаш право. Нарушени са ти правата на пътник. Друг е въпросът дали нещо ще произлезе от жалбата ти.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #49 on: 20.09.2007, 20:25:48 »
И на всичкото отгоре си платих ........ 13 и незнам колко. При плащане имам право на комфорт и уважение.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #50 on: 21.09.2007, 00:22:14 »
И на всичкото отгоре си платих ........ 13 и незнам колко. При плащане имам право на комфорт и уважение.
СЪщите аргументи съвсем успешно можеш да ги използваш пред съответните служби, отговорни по проблема.Ето интернет страницата на Комисията за защита на потребителя:
http://www.kzp.bg/
Ето към кого можеш да отправяш оплаквания в зависимост от стоката и услугата:
http://www.kzp.bg/modules.php?name=ConsProt
За транспорт нищо не се казва, затова използвай картата най-долу според района, където е станало нарушението.То при пътуване е малко субективно, но вероятно се гледа седалището на фирмата в кой град е.Не си я споменал и не мога да ти кажа към коя област да се обърнеш.Ето за София все пак:
http://www.kzp.bg/modules.php?name=ConsPro...=send&id=21

И тъй като форума не представлява нито една от страните в случая, нито е компетентен орган, а тук ти дадохме достатъчно изчерпателни съвети темата се заключва.Всяко следващо мнение ще е чисто празнословене, не че досега нямаше доста подобни...Скоро ще бъде преместена и при архивирани.

Offline bate_vanio

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://
Karat S / Карат С
« Reply #51 on: 07.10.2007, 22:21:23 »
Където се виждат многото автобуси е гаража на Карат-С, а вдясно се вижда още един малък гараж, в който ми казаха, че има автобуси на Сиббус.
P.S. Това голямото е депо Красна Поляна
[attachment=3085:depo_garaj.JPG]

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #52 on: 06.12.2007, 16:13:04 »
Наш автобус катастрофира в Сърбия, загиват шофьорите
Двама българи са загинали и трима са ранени при тежка катастрофа между автобус с българска регистрация и цистерна в Сърбия.

Това съобщи Радио Телевизия Сърбия (РТС), цитирано от Нова Телевизия.

По-късно говорителят на външното ни министерство на брифинг потвърди информацията.

Загинали са шофьорите на автобуса на фирма "Карат С" - Найден Найденов от София и Емил Текаргов от Дупница,уточни Димитър Цанчев.

Ранен е и шофьорът на цистерната.

Според управителя на фирма "Карат - С" Миролюб Столарски не може да се търси вина у шофьора на автобуса, защото 15 минути преди инцидента е имало почивка, което означава, че и двамата шофьори са били отпочинали:
"Автобусът е чисто нов и е абсурд да става въпрос за техническа неизправност"
Инцидентът е станал снощи на автомагистралата Ниш - Белград в посока към сръбската столица.

Автобусът е пътувал по линия София - Инсбрук, Австрия и е превозвал туристи. В автобуса са пътували общо 14 души.

Българският автобус се е ударил в цистерна на сръбската фирма "Югопетрол", която се движила в същата посока.

Най-вероятната причина за инцидента е високата скорост, с която се е движел автобусът и неизправната светлинна сигнализация на камиона.

Българите са обяснили, че само 20-тина минути преди катастрофата автобусът е имал половинчасова почивка на бензиностанция.

На ранените е оказана спешна помощ, след което са продължили пътуването си с друг автобус, осигурен от фирмата.

Външно министерство е получило информация от нашия консул в Белград, който още снощи е бил на мястото на катастрофата.
Цанчев добави, че няма информация дали автобусът е бил в изправност, осъществява се разследване от сръбска страна.

Фирмата-превозвач "Карат C", чийто автобус е катастрофирал в Сърбия, обслужва вътрешни и международни линии.
Фирмата е собственост на Миролюб Столарски.

Тя е единствената българска фирма партньор в Евролайнс ( европейско сдружение на превозвачите ).

Още по времето на бившия кмет Стефан Софиянски, фирмата е взела на концесия три автобусни линии на столичния градски транспорт. Тя работеше по линиите 54, 84 и 404.

Преди около два месеца "Карат С" спечели конкурс на Столична община за концесия на още няколко линии в градския транспорт в столицата.

От общо 15 линии, предоставяни на външни превозвачи, девет се обслужват от "Карат С". Фирмата извършва рейсове по трасетата на автобуси с номера 404, 90, 30, 42, 54, 59, 68, 73 и 84.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Karat S / Карат С
« Reply #53 on: 06.12.2007, 17:50:57 »
Почивайте в мир Начо и Емо  

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #54 on: 06.12.2007, 19:18:58 »
Само не знам защо все още няма никаква официлан версия за катастрофата. Даже и неофициална няма.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #55 on: 06.12.2007, 19:43:53 »
Quote from: Dragon
Само не знам защо все още няма никаква официлан версия за катастрофата. Даже и неофициална няма.
Вече има- сблъсъкът е с цистерна на Югопетрол, която нямала задни светлини.Блъснатият автобус е от новите Темси- по никакъв начин не може да се оспорва изправността на автобуса.Бог да прости шофьорите- наистина отвратително...

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #56 on: 06.12.2007, 20:49:13 »
Гледах по новините.Действително катастрофата е била тежка. Автобуса нямаше предница просто.Горките шофьори.Не са имали шанс въобще. Иначе последната версия е, че цистерната не е имала никаква сигнализация, което е и причина за катастрофата.все още не се знае дали не е имало и висока скорост за да не успее шофьора да реагира.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #57 on: 06.12.2007, 21:31:36 »
аз съм уверен, че висока скорост не е имало, просто защото сърбите яко "кастрят" за такива своеволия... рейсът е нов, остава само версията с несигнализираната цистерна  
жалко за шофьорите...
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #58 on: 06.12.2007, 22:33:04 »
наистина трагедия, лошото е че сега ще се опитат да оневинят цистерната макар да съм сигурен че тя е виновна
НЕ на хейтърството!

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Karat S / Карат С
« Reply #59 on: 07.12.2007, 12:25:22 »
Жалко за загиналите, 99% със сигурен, че нямат никаква вина. Макар че манталитетът на сръбските катаджии е близък до този на нашите и сигурно ще измислят "несъобразена скорост". Туристическите автобуси имат шайби и проверката им е любимо занимание на сърбите, тка че не ми се вярва да са нарушили номиналната разрешена скорост.

При нощни преминавания в Сърбия нееднократно съм настръхвал, настигайки слабоосветен и кален камион. Спускането от тол-станцията към Белград е наистина стръмно (известният от кръстословиците хълм Авала) и голямо возило трудно спира там.

Карат С са член на Eurolines и имат най-читавите автобуси за международни превози.
« Last Edit: 07.12.2007, 12:52:28 by blagun »