Author Topic: Русе - тролеи Ивеко  (Read 37552 times)

Offline svilenrr

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Русе - тролеи Ивеко
« on: 13.07.2009, 20:30:50 »
Май кризата удари и ЕГГЕД. Нищо ново в тролейбусния парк, а уж някакви ИВЕКО-та от Италия щяха да идват  :angry:.

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
Re: Русе - тролеи Ивеко
« Reply #1 on: 13.07.2009, 21:37:19 »
Май кризата удари и ЕГГЕД. Нищо ново в тролейбусния парк, а уж някакви ИВЕКО-та от Италия щяха да идват  :angry:.
Аз ви бях казал че ще видим Ивеко-тата през крив макарон, ама тогава никой не ми повярва.

Offline spiro13

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 13.07.2009, 22:52:58 »
Аз ви бях казал че ще видим Ивеко-тата през крив макарон, ама тогава никой не ми повярва.

То и сега никой не ти вярва  :rolleyes:
А аз си мислех, че сте ги пуснали вече и като се завърна в Русе ще се повозя в тах  :(

Offline Wishmaster-ruse

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.Roat.hit.bg    http://Wishmaster-ruse.hit.bg
    • Email
« Reply #3 on: 14.07.2009, 21:59:03 »
И на старите ЗИУ, Берна и Бовери, защото из града вече не можеш да видиш нито един от новодокараните тролеи (Neoplan или Мерцедес)  :angry:.
Ела утре да те повозя на 29 линия със Мерцедеса ;)
А ето ги и IVECO пристигат вече  :P

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 14.07.2009, 22:28:37 »
А ето ги и IVECO пристигат вече  :P

Не че много вярвам в него, но Бог да ви пази - изглеждат отвратително. Дано поне да са в добро състояние и да возят добре.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline spiro13

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 14.07.2009, 22:46:35 »
Кво стана бе simo, да не са пратили италианците криви макарони, че нещо почнаха да се привиждат IVECO-та. Може и снимките да са правени през кривия макарон, че малко размазано се виждат но е простено, все пак са първите снимки на возилата. Не всеки стои зад стълба с фото и чака да пристигнат  ;).
значи като се завърна може и да се повозя, а може би не. Докато ги подкарат и тях ще дойде зимата  :D, както стана и със шкодите и с неопланите и т.н.  :( .

Offline remarque

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #6 on: 14.07.2009, 23:31:51 »
Iveco 2470.12 - производство 1984...

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
« Reply #7 on: 14.07.2009, 23:45:22 »
Кво стана бе simo, да не са пратили италианците криви макарони, че нещо почнаха да се привиждат IVECO-та. Може и снимките да са правени през кривия макарон, че малко размазано се виждат но е простено, все пак са първите снимки на возилата. Не всеки стои зад стълба с фото и чака да пристигнат  ;).
значи като се завърна може и да се повозя, а може би не. Докато ги подкарат и тях ще дойде зимата  :D, както стана и със шкодите и с неопланите и т.н.  :( .
Признавам си че съм виновен за твърде многото критики към израелците, но повечето бяха доста верни.Сега аз съм доволен че внасят такива стари тролеи защото ние това заслужаваме не Неоплани и Мерцедеси които незнаем да пазим. Надявам се да са добре технически не като Мършопланите и да са издръжливи като ЗиУ-тата. Тепърва ще ги видим.

Offline platon

• Запален по ГТ
    • MSN Messenger - plamengt@hotmail.com
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 28.07.2009, 14:46:25 »
Днес към обяд по бул.България засякох аварийния камион да тегли едно IVECO в посока ДАП-а. Явно сега е пристигнало. Заедно с онова от снимките станаха две.

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
« Reply #9 on: 28.07.2009, 15:11:53 »
То както се говори че ще са 15 ако ги носят така до 2011г могат да пристигнат всичките :D.

Offline ari_91

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #10 on: 28.07.2009, 15:18:40 »
Иматели снимки на тези "IVECO" - та в движение .

Offline svilenrr

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 28.07.2009, 19:47:21 »
Какво движение искаш като те сега пристигат  ;). Нали трябва малко време докато се пригодят за БГ и ги разучат техници и ватмани.

Offline MirU

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #12 on: 28.07.2009, 23:03:47 »
Понеже няма тема за IVECO, аз реших да пиша тук. Ето ви малко снимки:

Offline svilenrr

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: 28.07.2009, 23:26:38 »
Изглежда са доста грозни и елементарни. Много малко седящи места, а мястото за шофьора направо ме изумява колко е смотано. Дано поне са здрави и да возят удобно  ;).
edit: Имат ли електронни табели с номерата и работят ли? Могат ли да се движат известно време без ток както Неопланите например и дали скоро ще са на линия?
« Last Edit: 28.07.2009, 23:33:31 by svilenrr »

Offline Deian

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #14 on: 28.07.2009, 23:29:06 »
Това прилича малко на стар софийски трамвай :angry:
Съчленени Ивеко ще има ли?

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
« Reply #15 on: 28.07.2009, 23:32:18 »
Защо ми се струва, че тези Ивеко-та няма да са много удачни в пиковите часове за натоварените линии. Май ще са идеални за Т9 и нередовната Т20 понеже май са доста по малки от ЗиУ-тата, а и с тези пластмасови седалки комфорта ще бъде като в Кентите на Геокомерс. Дано някой се сети да им слажи малко донапрен и плат. Като гледам по снимките са запазени като за нашите стандарти, но това единствено МirU би ни споделил цялата истина за италиянеца/ците.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 29.07.2009, 00:00:18 »
Точно по натоварените линии ще пасват, защото ще има повече места за правостоящи, ако следваме логиката.
Иначе като ги гледам, се чудя дали да ви честитя или да ви оплача. Тези чудеса изглеждат по-зле и от ЗиУ  :bag: Силно се надявам за вас външният вид да лъже и да не са така зле.

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
« Reply #17 on: 29.07.2009, 00:59:23 »
Точно по натоварените линии ще пасват, защото ще има повече места за правостоящи, ако следваме логиката.
Иначе като ги гледам, се чудя дали да ви честитя или да ви оплача. Тези чудеса изглеждат по-зле и от ЗиУ  :bag: Силно се надявам за вас външният вид да лъже и да не са така зле.

Надали ще са по зле от руснаците, не те знам как правиш сравнение между ЗиУ-тата и италианците като не си се возил на нито едно от двете в Русе. Да те светна, че в пиковите часове в съчленените ни Бовери няма място па камоли в малките за мен Ивеко-та. И може много хора да са ти го казвали не съди ПС-то по външния вид(то е така и при хората) нашите Бовери са много по-добре технически от Неопланите. И последно, че навлизам в оффтопик недей писа в темите за друг град когато не си компетентен по дадения проблем или въпрос.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #18 on: 29.07.2009, 01:17:04 »
Возил съм се на нашите ЗиУта преди да ги махнат и то от ранна детска възраст до момента, в който ги бракуваха. Спомням си как бяха с меките седалки, спомням си и как возеха с пластмасовите. Все си беше гадно и съм сигурен, че в глобален мащаб ЗиУтата са сред най-скапаните модели тролеи.
Що се отнася до натоварените линии, това е проблем при всеки град - някои са натоварени, други - не. Всеки знае, че колкото по-малко седалки има, толкова повече място за правостоящи има. Иначе е ясно, че един съчленен тролей би побрал повече хора от един соло.
За Боверите и Неопланите няма да споря, защото наистина няма тук как да знам как са, но по горните две теми почти всеки може да се изкаже, особено по първата, защото ЗиУта е имало, а и все още има къде ли не из градовете с такъв тип транспорт в България освен Сливен и Варна.
И аз се спирам дотук и нека да живеем задружно  :D

Offline simo

• Маниак
    • View Profile
« Reply #19 on: 29.07.2009, 02:16:50 »
Ще се възползвам че темата е обща и ще ти кажа следното всяко ПС зависи от подръжката. Нашите ЗиУ-та бяха що годе добре до преди 6-7г. сега са зле именно заради подръжката, затова няма как Ивеко-тата да са по зле от тях.
ЗиУ-то не е сред най-скапаните тролеи, а е типичен представител на машиностроенето на бившия соц. лагер(без много екстри само най-важното в него)затова е нужна най-елементарна подръжка като в Плевен. Там им удължиха живота с 4-5г. и не плачат за нови машини като някои хора, а с наличното си извършват услугата. Това ми е последния пост в който да ти откривам някои все още непроумявани неща за живота от теб. ;)