Author Topic: Организиране на предизобрен дебат с кандидат-кметовете за София  (Read 3047 times)

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Така, вече съм обсъждал на лична кореспонденция с Локум опцията да се вдиигнем един колектив от представители на Форума и да отидем до СБЖ с отворено писмо-предложение, което да описва идеята в рамките на предизборните кампании на кандидатите от частичните местни избори през Октомври да се организира публичен дебат, който да е насочен към метрото и системата на градския транспорт, където ще можем да зададем по-компетентни и рационални въпроси от който и да е журналист.

Медиите ще се съгласят на подобно нещо, ако им обещаем смутени кандидат-кметове и въпроси, които ще предизвикат широкомащабни дискусии до края на кампаниите, а и след изборите.

Бидейки най-големия Форум с пдобна тематика сме длъжни поне да се опитаме да постигнем дебат на тази тема...

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Според мен ако кандидатите се съгласят на предизборни дебати изобщо, в смисъл на всякакви теми, то тогава евентуално някое от изданията може да е на тема 'Транспорт'. Но единствено на тази тематика да се организира подобно мероприятие, ми се вижда нералистично.
Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана, като да си умрем от смех, хе-хе-хе...

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
KRUPA, всеки дебат се организира на периоди и теми. При местните избори транспортът е ключов фактор. На предните местни избори за транспорта се беше отделил цял час по БНТ само, за да слушаме бабини-деветини и на онзи Мартин какъв беше бълнуванията, че щял да строи по 20 км на година...

Така че натискът да се отдели повече внимание на най-важния аспект от един град трябва да е предваррителен - преди да се е започнала кампанията, за да не се стигне до там да ги гледаме само през екрана...

Offline KRUPA

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Не казвам, че транспортът не е важен.
Но дискусия, специализирана само по тази тема, ми се струва възможна ако има поредица от дебати на различна тематика и просто единият от дебатите бъде този за транспорта в София. Както имаше по БНТ1 поредица дебати преди парламентарните избори, всеки път на различна тема.
Така си мисля поне  :rolleyes:
Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана, като да си умрем от смех, хе-хе-хе...

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Да де - това е идеята. Винаги за кметски избори в София е имало серия дебати, относно различни теми, така че тази година е важно да се организираме така, че ние да сме част от хората, задаващи въпросите...

Offline niko

• Писател
  • **
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
В най-лошия случай - да попаде Администарския екип молба към организаторите на дебатите представител на Форума да присъства като медия в дискусиите и да има право да задава въпроси, коеот означава, че ние като потребители ще трябва да съставим и формулираме, изчистим и подготвим списък с въпроси, които рамкират всичките ни догатки за бъдещата дейност и въпросите, които смятаме за важни, каот - подновяване на авто и трамвайния/тролейбусния парк; строителството на метрото и по-специално - Мд-3; изграждането на ринговите трасета; система за таксуване и т.н.

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
 При предрешени избори и при положение, че кандидат кметовете няма да си имат понятие за какво става въпрос иначе страхотната идея ще пропадне. Имайте предвид, че следващият кмет на София ще е като работата с формалния и неформалния лидер на ГЕРБ. НА последното заседание на СОС Борисов точно и буквално си каза, че не се отказва от СОфия и ще пордължава да я управлява(не буквално казано).
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
И все пак, друго ще е зрителите да видят обърканите физиономии на кандидатите, когато не могат да отговорят на логичните въпроси, които ще им зададем. Аз съм склонен да вярвам, че една кампания може да се обърне от предизборен дебат и доказателство за това е първата победа на Гоце за президент. Аз бих искал да участвам в подобна дискусия, тъй като не смятам че в българското интернет и медия пространство има по-запознати от потребителите в този форум по темите транспорт и инфраструктура. Дано имаме възможност да се изявим. :)

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Само да мине отпускарския сезон и тръгвам (ако ми се даде позволение, разбира се).
Идеята не е толкова да подкрепим един или друг кандидат - идеята е да пренесем важните въпроси от страниците на този форум към масовата аудитория.
Ако на дебат с подобен формат и калибър се чуе въпрос, отнасящ се към Мд-3 и неговата абсолютна нефункционалност, то тогава този въпрос ще е повече информация за зрителите, отколкото реална платформа за градене на позиции за кандидатите.

Така ще изнесем идете и разсъжденията си навън, към масите, което е и смисъла на цялото занятие. АКо сме тука, само на раздумка...

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • View Profile
    • Email
И все пак, друго ще е зрителите да видят обърканите физиономии на кандидатите, когато не могат да отговорят на логичните въпроси, които ще им зададем. Аз съм склонен да вярвам, че една кампания може да се обърне от предизборен дебат и доказателство за това е първата победа на Гоце за президент. Аз бих искал да участвам в подобна дискусия, тъй като не смятам че в българското интернет и медия пространство има по-запознати от потребителите в този форум по темите транспорт и инфраструктура. Дано имаме възможност да се изявим. :)
Със сигурност в пъти по-запознати от чиновниците в СО. Със сигурност ;)

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
Със сигурност в пъти по-запознати от чиновниците в СО. Със сигурност ;)

Пардон, искал съм да кажа, че "няма по-запознати" от потребителите в този форум, а не това което съм написал :)

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • View Profile
    • Email
 Абе едно ще кажа - най-запознати едва ли, но по-запознати от общинарите със сигурност. ;)

Offline donkeyhot

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Какво стана с тази идея, че изборите почти са тук, а аз не съм чул нищо за някакви дебати.