Poll

Съгласни ли сте с изографисването на метровлаковете с графити

Да, това е вид изкуство и трябва да се цени
5 (4.2%)
Да, ако не покриват прозорците
9 (7.6%)
Да, ако са малки
0 (0%)
Не, грозно е!
94 (79%)
Не, те пречат на видимоста
7 (5.9%)
Безразлично ми е!
4 (3.4%)

Total Members Voted: 119

Author Topic: Графитите в метрополитена - съгласни ли сте с тях?–анкета  (Read 24383 times)

Offline Fantomas

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Може това да е била резервата, която седи на единия коловоз в тупика в Младост. Вярно че като цяло графитите бързо ги спретват, но дори и за тези "произведения" са им трябвали едно 10-ина минути, време за което състава не може да се задържи в тупика, освен ако не седи постоянно там.

Където обаче и да е правен графита, става ясно че има пропуски в системата и все пак има начини да се влезне по тунелите или в депото. Даже преди време нали някакъв клошар се беше заврял в тунелите, та влака му беше отрязал крака.

Offline Москвич 2140

• Запален по ГТ
  • 2382
    • View Profile
iashu, можеш ли пак да постнеш линка в темата?Е няма ли опасност от токов удар там където са се заврели гамените?
Във всеки звяр има капка милост,в мен няма,значи звяр не съм!

Offline iashu

• Запален по ГТ
    • View Profile
iashu, можеш ли пак да постнеш линка в темата?Е няма ли опасност от токов удар там където са се заврели гамените?
ето го оригиналния пост
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=470.msg202000#msg202000
някаква по- концентрирана част от свинщината.
http://grifters-org.blogspot.com/search/label/Sofia%20Subway

Offline Москвич 2140

• Запален по ГТ
  • 2382
    • View Profile
Благодарности за бързия отговор,иначе тия са наистина извратени просто им погледнете блога,или аз съм прекалено консервативен или българската младеж наистина деградира с ужасяващи темпове. :angry:

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
http://grifters-org.blogspot.com/search/label/Sofia%20Subway

Бля, мисля че сайтът дава изчерпателна информация за подтиците, настроенията и нагласите на драскачите относно изкуството им! Но, въпрос на избор...
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline Jorr

• Маниак
    • View Profile

Offline Borkata

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Аз мисля, че няма нужда тези хора да се преследват и наказват...

Ами те са си изстрадали от всякъде!!! Хахахаха, мноо зле!

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Абе как може тука да се защитава обругаването на публичната собственост? Изкуство било, на такова "изкуство" връчвам награда от "счупена ръка" нагоре! Нали го виждам това "изкуство", то като автора му е о/\игофрен, какво послание да носи "творбата" му?
« Last Edit: 26.07.2011, 00:47:12 by giorev »
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Благодарности за бързия отговор,иначе тия са наистина извратени просто им погледнете блога,или аз съм прекалено консервативен или българската младеж наистина деградира с ужасяващи темпове. :angry:
Тези българи ли са изобщо?

Offline Москвич 2140

• Запален по ГТ
  • 2382
    • View Profile
Водят се май само по лична карта,тяхната национална принадлежност е "графитчии",наркотиците са размили чувството им за родолюбие и национално самосъзнание съдейки по блога им. :angry:
« Last Edit: 26.07.2011, 02:39:03 by Москвич 2140 »

Offline Borkata

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Ох, като чуя това родолюбие и ми става зле :alien:

Ако някой от нашите драскачи направи нещо подобно:

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ох, като чуя това родолюбие и ми става зле :alien:

Ако някой от нашите драскачи направи нещо подобно:
<ирония>

Това НЕ Е изкуство... вече се установи, че изкуството е само в златните рамки в музите. То не се развива... поне, експертите във форума така твърдят и всичко, което не е върху платно е резултат от наркотици и се прави от безмозъчни хора, които не са достатъчно патриоти, за да ценят дадена стена или повърхност...

</ирония>

Иронията настрана - всички разпалените в тая тема изобщо отказвате да възприемете разликата между драскачи, като тия дечица дето се промъкват в депото, за да пишат разни нечленоразделни неща по влаковете и графитаджиите, които създават творбите си с техники и похвати подобни на драскачите - използват същите материали, същите повърхности, но съвсем друга методология и логика на изпълнение.

Не защитавам драскачите, но настоявам ако ще се води отделна тема за тях... поне да се преименува, защото графитите са изкуство, драсканиците - не са. Модераторите трябва да преименуват темата на "Драсканиците в метрополитена - ...", защото както вече посочих - няма на тоя свят модерен, образован, цивилизован човек, който да има против графитите. Драсканиците вече са друга история...

Ето това е сайт на графити-художник: http://www.banksy.co.uk
« Last Edit: 27.07.2011, 13:16:43 by boleroto »

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
Някъде по-назад в темата мисля, че беше споменато уличното рисуване, затова прикачвам няколко снимки

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Рисунките от последният пост са действително майсторски, но с тебешир и ми се струва, че са част от някакво събитие, което няма нищо общо със съсипването на ПС от ГТ и други извращения по публична собственост, чието отстраняване коства не малко.
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline Москвич 2140

• Запален по ГТ
  • 2382
    • View Profile
Сега за уличното рисуване няма какво да си приказваме,това на снимките особено си е майсторска и класна работа,ама това по метрото е равносилно на цигания.Експертите във форума може да твърдят всичко,но това с графитите  е двустранна монета,за драскачите кеф,ама за потърпевшите главоболия,с една дума-за едни сватба,за други брадва.

Offline bdz43r

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
А най-вероятно в депото.

Offline T1000

• Наистина съм луд
  • Ferrari S.p.A.
    • View Profile
    • www.diecast-utopia.com
Като я знам охраната каква е бърза и смела там, като нищо... Макар че не знам там да има и полиция, но кой знае, вече може и да са сложили.
I'll be back®