Author Topic: Тролейбуси GMC от Канада  (Read 29025 times)

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
Тролейбуси GMC от Канада
« on: 25.12.2009, 02:35:43 »
Тук се обсъжда за канадските тролейбуси GMC :arrow:

Offline Karosa SL11

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Re: Тролейбуси GMC от Канада
« Reply #1 on: 27.01.2010, 21:18:24 »
Новото тролейно депо на Пловдив-пристанище Бургас. :D  :D  :D
Интересува ме Каросата на първата снимка, наистина ли е била на метан или надписа на предното стъкло е само за реклама. Съчлененият МАН с италианска каросерия от осмата снимка ме кефи много-прилича ми на Renault PR180.
Това Кента-та е най гадния автобус на света!

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2 on: 27.01.2010, 21:41:41 »
Е, снимки на тролейбусите в пристанището утре. Не обещавам, но ще се постарая. От очивидци гарантирам ,че машините стават само за рязане.
Keith Keller (67018) - - (92042) Honegger

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 27.01.2010, 22:54:53 »
Е, снимки на тролейбусите в пристанището утре. Не обещавам, но ще се постарая.
Да не би случайно утре ще ходиш до Бургас, някой твой приятел ще ходи до там или си намерил снимки по интернета ? Ако ще е едно от първите две, дори да не успееш със снимките, надявам се поне канадските дараци пак да са там и да не тръгнат за Пловдив. И извинявай ако случайно съм много любопитен към теб, в такъв случай можеш и да не ми отговаряш.

От очивидци гарантирам, че машините стават само за рязане.
И нито са съчленени, нито имат нисък под, нито климатик, и на нищо не приличат, и са едни нищо никакви. Сигурно има разлика между швейцарски тролей, Saurer например, и един от тея канадски дараци.

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4 on: 28.01.2010, 20:13:15 »
На 30 януари изтича 45-дневният законов срок, в който получателят трябва да заплати митата и да освободи стоката или да я реекспортира. Ако това не се случи в предвидения срок, 30-те тролейбуса ще бъдат конфискувани от държавата.

Възможно е и реекспорт, примерно към Варна :)
А ако бъдат конфискувани, вероятно ще ги пуснат на търг.
Какво стана със снимките. Качете да ги видим

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5 on: 28.01.2010, 20:26:53 »
Утре още. Машините са ръждясали отвсякъде.....

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 28.01.2010, 20:45:35 »
Машините са ръждясали отвсякъде.....
Ти наживо ли ги видя ? Но смятам че наистина най-добре да ги нарежат, не заслужават пускане по линии. Не само че са грозни и никакви, но имат и трагичен вид.

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #7 on: 28.01.2010, 21:15:48 »
Ти наживо ли ги видя ?

Не, познат ги е гледал,но дори на снимката се вижда изобилие от ръжда (виж болтовете при първата гума).Представям си отдолу какво ще е. Има ли изобщо дефиниция на думата тролейбус в договора за приватизация?  Мога ли да пробутам Москвич за тролейбус...или дъвка?

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #8 on: 28.01.2010, 22:01:53 »
Ти наживо ли ги видя ?

Не, познат ги е гледал,но дори на снимката се вижда изобилие от ръжда (виж болтовете при първата гума).Представям си отдолу какво ще е. Има ли изобщо дефиниция на думата тролейбус в договора за приватизация?  Мога ли да пробутам Москвич за тролейбус...или дъвка?

хаха сигурно не пише размери, така че и моделчета може :)
От 30 броя, все може да се подберат 20, които да се движат 5-6 години, за да трупат приходи за подобряването и модернизацията на ТБ-транспорта и междувременно да се следи за други възможни доставки от Европа.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 28.01.2010, 22:04:59 »
Като гледам какви автобуси имате,някак си не ми се връзва някой да предпочете особено тези тролеи,че да трупат приходи,разходи да трупът за поддръжка по-може.

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #10 on: 28.01.2010, 22:22:46 »
Като гледам какви автобуси имате,някак си не ми се връзва някой да предпочете особено тези тролеи,че да трупат приходи,разходи да трупът за поддръжка по-може.
Всъщност като има толкова излишни, могат да няма особени разходи за поддръжката им, защото като са много и може да се вземе някои друг от гаража, а и части все ще се намират, а не като Saurer-ите, които като са само 9 и гледат всички да вървят и при тях определено ще има повече разходи за части. Някъде по-горе беше писано, че 103 известно време чакал платка, сега не знам кой номер Saurer е във Филипово за ремонт, а и както на предната страница писах, дори и 1 човек да не се качи, и да се движат празни, пак ще получават субсидии от карти и други общински и държавни компенсации, така че може да не изглеждат особено добре, но има линии по които трябва да са само соло тролеи, така че са необходими, а и развиват висока скорост при добра мрежа.

Offline trmkr

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #11 on: 28.01.2010, 22:26:09 »

Абсолютно подкрепям. Никога не бих дал 1лв за да се возя в подобни бараки.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #12 on: 28.01.2010, 22:41:49 »
Аз проблем не виждам! Джантата е леко ръждясала, ама при толкова време на открито и при тези метеорологични условия е нормално... Беше се появил в англоезичния раздел колега от Канада и каза, че тролеите били в отлично състояние и можело и те да не ги бракуват. Че дизайнът е несвойствен за Европа, не го отричам. Но сходен е актуален в Америка и до днес.

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #13 on: 28.01.2010, 22:46:23 »
Снимката на горния тролей трябва да е от +2те бройки, липсва му ел. нещата на тавана, така че този сигурно е за части, или май са свалени на всичките, защото сега гледах и снимката в pld24 от натоварването на кораба и там липсваха, така че май не са в готовност в състояние веднага да се приберат на собствен ход от Филипово в Тракия, ако пристигнат въобще

Кой му е отмъкнал табелката BBC  :angry:

все пак много добре изглежда ако е за части, защото тука ги спират ако са в такова състояние:
« Last Edit: 28.01.2010, 22:49:56 by nasko84 »

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 28.01.2010, 22:58:43 »
Ама наско, прътите и макарите може да са прибрани вътре в самия тролей от съображения за сигурност.  ;)
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #15 on: 28.01.2010, 23:14:41 »
Можеби имаш предвид табелката GMC,кои знае дали не е паднала някъде по пътя. :D :D

от долната снимка можеш да видиш че пише ВВС съкратено от Brown Boveri Canada ;)

Offline jonckheere

• Маниак
  • Батаклиев го заБатачи
    • View Profile
    • Email
« Reply #16 on: 29.01.2010, 02:22:43 »
Абсолютно подкрепям. Никога не бих дал 1лв за да се возя в подобни бараки.
И аз тръгвах това да кажа, като имаме в предвид наличието на Mercedes Citaro, нови Irisbus, нови Temsa, нископодови MANове, Mercedes O405, нископодови модерни Neoplan, очевидно Канадските бараки са пълни глупости в сравнение с тия хубави, нископодови или нови автобусчета, и аз лично с абсолютна сигурност ще предпочета да се кача на един от автобусите които посочих по-горе, и даже на автобус изобщо ще предпочета да се кача наместо на Канадска барака. Ако примерно чакам на спирката, и в такъв случай ми дойде някаква Канадска барака, ще съм силно разочарован. ОПА !!!! Ето едно доказателство че им викат Джимитата, тоезд jimmies.
Всъщност Зауер 107 е за ремонт във Филипово.
Дали не ти е много мъчно ? Той нали ти е любимия ?

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #17 on: 29.01.2010, 20:14:04 »
москвич от 80-та година, да се чувства страхотно и комфортно в него и това да му доставя удоволствие, да тогава бих се съгласил с мнението му, че консервните кутии били "ХУБАВИ"

Моя Москвич е по-стар и си се движи супер.

Не съм казвал че Джимитата са красиви, удобни и т.н., но са бързи, лошо е, че не са нископодови, но все пак общата им цена е по-малка от цената на 1 нов тролей, а за възстановяване на линиите трябват много бройки тролеи. А и дори да са нови, ще се движат бавно и ще се изплащат много време и няма да има пари за мрежата, а така се дава някакъв мижав шанс за модернизация.

С възстановяването на линиите, и след модернизация на мрежата може да се мисли и за други доставки от ЕС.

Аз лично не вярвам да пристигнат, все пак много време стояха в Бургас, а остава само 1 ден да пристигнат, така че очаквам в неделя новина, че митницата си ги е прибрала.

И една молба критика към всички. Не коментирайте и не се изказвайте, когато не сте запознати по дадена тема. Първо правило в правото и журналистиката!

Че кой е казвал, че тука коментират журналисти?! Все пак е любителски форум

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #18 on: 29.01.2010, 21:03:39 »
Не съм казвал че Джимитата са красиви, удобни и т.н., но са бързи, лошо е, че не са нископодови, но все пак общата им цена е по-малка от цената на 1 нов тролей, а за възстановяване на линиите трябват много бройки тролеи. А и дори да са нови, ще се движат бавно и ще се изплащат много време и няма да има пари за мрежата, а така се дава някакъв мижав шанс за модернизация.

С възстановяването на линиите, и след модернизация на мрежата може да се мисли и за други доставки от ЕС.

Да, определено е така. Не може едновременно да се купуват нови тролеи и да искате да се модернизира мрежата. А тролеите от втора употреба са по-евтини от един нов Хес да речем, а щом са по-евтини, значи че все някак ще се намерят пари за мрежата.  Или едното, или другото, все пак сме в България, а хубавите работи стават бавно е казал народът. За канадските тролеи ще кажа, че имат звук като на Зауерите и са адски бързи, а и седалките са от кожа, което е комфортно за нас пътниците, така че недейте ги смятайте за дараци.  
« Last Edit: 29.01.2010, 21:06:28 by troley_ lover »
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #19 on: 29.01.2010, 23:30:45 »
Полезно видео за бъдещите им шофьори:
Откачане и закачане към мрежата на ВВС

ETS BBC 111 на път