Author Topic: Тролейбуси GMC от Канада  (Read 26613 times)

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Тролейбуси GMC от Канада
« Reply #20 on: 30.01.2010, 00:14:23 »
 :bag:
Keith Keller (67018) - - (92042) Honegger

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #21 on: 30.01.2010, 00:16:26 »

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #22 on: 30.01.2010, 00:18:11 »

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #23 on: 30.01.2010, 00:20:02 »

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #24 on: 30.01.2010, 00:22:18 »

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #25 on: 30.01.2010, 00:23:56 »

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #26 on: 30.01.2010, 00:24:37 »
 :alien:

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #27 on: 30.01.2010, 00:32:03 »
Благодаря за снимките

Нещо дали се чува към Бургас, дали са дошли да си ги потърсят?

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #28 on: 30.01.2010, 01:43:47 »
Полезно видео за бъдещите им шофьори:
Откачане и закачане към мрежата на ВВС

Хе, ако така дръпне пръта някъде в България, може покрай него и контактната мрежа да свали  :D Забележете също така, че извършва фокуса без ръкавици.
А дали са грозни? Не и повече от МАН НГ272 - на мен дори ми се струват симпатични с тези екстравагантни форми.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

petar1

• Guest
« Reply #29 on: 30.01.2010, 02:38:31 »
Има доста читави бройки,да ги подберат и да ги докарат в Пловдив,като за начало докато оправят мрежата са много добри :D

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #30 on: 30.01.2010, 03:29:33 »
Има доста читави бройки,да ги подберат и да ги докарат в Пловдив,като за начало докато оправят мрежата са много добри :D
Надявам се засега тези снимки да затворят устите на класифициращите, премижвайки с очи... Каквото и да си говорим, на външен вид са повече от запазени. В София има по-разпадащи се на външен вид тролеи!

Offline eco-power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #31 on: 30.01.2010, 06:53:37 »
Всички, които оплюха канадските трябва да дойдат с мен и да ги повозя малко например на 275 или 269 и тогава ще ги помоля пак да коментират. Онзи ден /четвъртък/ наистина ми се наложи да ползвам №3 и пристигна 275 - над вратите има по 4 пръста разстояние, задната не се затваря на пълно и като набере влиза прахоляк с килограми, в най големия студ вътре е все едно че си на мотор с кош. Не може да се говори че има отопление, нищо не са пипнали по него - нищо общо с 289 например освен едната боя, който въпреки това вчера сдаде багажа на ВСИ-то. НЕ знам дали ви се е случвало, но аз онзи ден слизах и бутах тролей - на средата на кръстовището на победа и дунав попадна на изолатора и изгаснахме геройски - ватмана помоли който може да слезе и да бутне. Не може да се говори за сядане вътре освен ако не искате да кажете сбогом на дрехите си, само че завинаги. Който иска да реже канадските, моля първо да дойде и да нареже всичко останало от предишния ГТ независимо дали се движи или не. Всички знаем що за стока е Батаклиев, и че заедно с общината са основните виновници да сме на това дередже, но според мен канадските ще бъдат глътка въздух - друг вариант към момента няма - единствения друг възможен е изобщо да няма тролеи - пред него предпочитам втора ръка от тук и там и надежда за нещо по добро след предстоящите кметски избори - най малкото да издухат Батака forever.

Същия ден се оказа че по 134 са само 2 коли - 133 и 105, който при спиране подскача с по половин метър и ако си много бърз на стъпалата може да се окажеш под колелата. Обадих се на горещия телефон на кмета - оттам записаха оплакването ми и очаквам да ми се обадят за да ми кажат на какво се дължи тая чест да се обслужва само от 2 коли. Предния път се обадиха - предполагам и сега ще го направят, защото надлежно си записаха всичката информация.

Колкото до фокуса - същия фокус го могат и ванхоловете - контрата на макарите им работи и то доста добре, въпреки че разни тъпаци са почнали да се изтарикатяват и да я махат, щото после трябвало да опъват. Идеята е много добра защото по този начит се предпазва мрежата пък и самите токоприемници. Спомням си преди време как 345 се разкачи на Христо ботев и отнесе една стрелка. 

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #32 on: 30.01.2010, 08:50:06 »
Ако това горе на снимката наричате БРАКУВАНИ тролейбуси, както се изказа един вестник, аз направо ще стана трамвай!  :D Тия журналисти от въпросния вестник не разбраха ли, че прътите и макарите са прибрани вътре в самия тролей от съображение за сигурност. Те явно не са запознати със случая с Ванхоловете.
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #33 on: 30.01.2010, 18:40:06 »
Ако това горе на снимката наричате БРАКУВАНИ тролейбуси, както се изказа един вестник, аз направо ще стана трамвай!  :D Тия журналисти от въпросния вестник не разбраха ли, че прътите и макарите са прибрани вътре в самия тролей от съображение за сигурност. Те явно не са запознати със случая с Ванхоловете.

Това не означава,че не могат да им отворят вратите и да ги откраднат,пък и повода няма къде да му изчезнат прътите,това не е влакова композиция,и като гледам снимката,с тролеите от 39-та и 89-та,няма кой знае каква разлика.  :D :D
Да не говорим,колко са им ръждясали макарите,ужасни са,по-зле са,и от бракувани,много по-лошо от бракувани,а колкото до колегата "Filibeliq",който е добре запознат със транспорта,аз вече бях казал,Батаклиев каде с какво оперира,и по логиката на някои колеги,че Волвата били общински,как тогава 3 от Б59-те,се озоваха във Пазарджик,представени за частна собственост на Батаклиев. :D За щастие вече сигурно са прибрани в Пловдив.Днес отново имаше гавра с Ирисбус по линия 12,на спирката на "Аптеката",в "Смирненски",спира автобуса,отваря 3 врата,слиза пътника,и "Баам" една ледена топка във вътрешната страна на лявото крило,и после ще ми искат нови и хубави автобуси,добре,че шофьора не чу нищо,и не видя,че сигурно щеше да слезне и да го поступа тоя отворко,и най вече,добре,че не уцели слизащия човек. :angry: :angry: :angry:
« Last Edit: 31.01.2010, 18:56:18 by lud_pi4 »

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: 31.01.2010, 09:31:03 »
Някой знае ли с какво ще бъдат заместени канадските тролеи? Кога ще дойдат, вчера им свърши срока за премахване от бургаското пристанище. 
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #35 on: 31.01.2010, 11:18:04 »
Като първи резервен вариант аз очаквам да ги пуснат за продажба от митницата на по-малка цена от тази, която искат като такси за освобождаването и ГТ да си ги купи отново.
Определено трябват бройки които да са соло и онези манове няма да стигнат, иначе бях публикувал снимка за Винтертхур - там сега си обновяват парка и до средата на годината ще са заменили Мерцедесите си (21 броя, съчленени O405GTZ, 1988-92). Съмнявам се да са тези :P

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #36 on: 31.01.2010, 11:32:39 »
Като първи резервен вариант аз очаквам да ги пуснат за продажба от митницата на по-малка цена от тази, която искат като такси за освобождаването и ГТ да си ги купи отново.
Определено трябват бройки които да са соло и онези манове няма да стигнат, иначе бях публикувал снимка за Винтертхур - там сега си обновяват парка и до средата на годината ще са заменили Мерцедесите си (21 броя, съчленени O405GTZ, 1988-92). Съмнявам се да са тези :P
Оооо, според мен са много скъпи, не смяташ ли?  :bb: А и русенци се оплакват от такива.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #37 on: 31.01.2010, 22:10:30 »
Е, супер са си! Макар с дизайн от 50-те ми изглеждат добре. Би ми било много интересно да пътувам с такъв. Един ремонт и са супер! На мястото на Батаклиев бих закупил основно 2-3 марки тролеи, бих ги ремонтирал наведнъж и с добра поддръжка става идеален градски транспорт!

petar1

• Guest
« Reply #38 on: 01.02.2010, 23:12:06 »
Все още няма новина,че тролейте са отнети от държавата,това може ли да означава,че още не са ;) ?

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #39 on: 01.02.2010, 23:31:51 »
Тролейбусите няма да бъдат отнети, защото пристанище Бургас като всяка една държавна институция не функционира. Работниците в пристанището мислят само как да си пишат по-голям тонаж,началниците мислят само как да им дадът възможно най-малко пари,а митничарите ходят там за цигари.На никой не му пука,че под някой кран на пристанище Изток има старо желязо.То цялото пристанище е едно занемарено старо желязо.