Author Topic: Ново обръщало  (Read 8293 times)

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Ново обръщало
« on: 14.09.2006, 23:44:12 »
днес бях там и забелязах че новото обръщало е почти готово- има поставена будка за диспечер+навес, оранжева е на цвят и е пред входа на Комо. Само че това малко парче земя което гласят за обръщало е много малко, по моите виждания максимум 4 автобуса могат да влязат в него, 4 е максимума според мен. Не са изградени джобове като в Обеля, пак ще трябва да се мушиш между автобусите. Освен това никъде не видях да се изгражда стая за почивка и тоалетна за водачите. Мизерна работа
« Last Edit: 14.09.2006, 23:44:35 by Repcho »
НЕ на хейтърството!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #1 on: 15.09.2006, 00:47:17 »
Quote from: Repcho
днес бях там и забелязах че новото обръщало е почти готово- има поставена будка за диспечер+навес, оранжева е на цвят и е пред входа на Комо. Само че това малко парче земя което гласят за обръщало е много малко, по моите виждания максимум 4 автобуса могат да влязат в него, 4 е максимума според мен. Не са изградени джобове като в Обеля, пак ще трябва да се мушиш между автобусите. Освен това никъде не видях да се изгражда стая за почивка и тоалетна за водачите. Мизерна работа
Наистина мястото, което описваш, е доста малко!Интересно къде ще виси резервата тогава?
И откъде ще минават рейсовете?Сигурно по уличката "Бизнес парк София"?  :lol:
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #2 on: 15.09.2006, 12:45:12 »
Да,наистина,къде точно е това обръщало?

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #3 on: 15.09.2006, 13:31:54 »
Quote from: vesko76
Да,наистина,къде точно е това обръщало?
пред входа на Комо бе човек, написал съм го, автобусите ще минават по улицата между БМВ и Технополис
НЕ на хейтърството!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #4 on: 15.09.2006, 13:40:41 »
пред входа на Комо бе човек, написал съм го, автобусите ще минават по улицата между БМВ и Технополис
Интересно ми е съчленените автобуси как ще се справят с острия завой на кръстовището по-надолу  :lol:

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #5 on: 15.09.2006, 14:18:13 »
Quote from: ozzy
Интересно ми е съчленените автобуси как ще се справят с острия завой на кръстовището по-надолу  :lol:
ще видим, то ще стане мн. забавно-4 линии + 1 резерва на това парче асфалт къде ще се сбират нз ама... времето ще покаже
НЕ на хейтърството!

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #6 on: 15.09.2006, 20:11:17 »
Ама автобусите през паркинга на Комо и Технополис ли ще минават  Аз не знам друг начин да се стигне до това площадче.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #7 on: 15.09.2006, 20:49:06 »
Кои са 4те линии. И къде е това прословуто Комо. Все пак не сме всички от Младост. Дайте линк от бгмапс.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #8 on: 15.09.2006, 20:49:34 »
Quote from: tiristor
Ама автобусите през паркинга на Комо и Технополис ли ще минават  Аз не знам друг начин да се стигне до това площадче.
има си улица, успоредна на Околовръстния, стигането не е голям проблем но другото ще е тегаво
НЕ на хейтърството!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #9 on: 16.09.2006, 11:11:44 »
има си улица, успоредна на Околовръстния, стигането не е голям проблем но другото ще е тегаво
Да, тя е нещо като локално, само че малко тъпо са я свързали с околовръстното, с кръстовище и светофар  

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #10 on: 16.09.2006, 23:29:57 »
Абе според мен автобусите ще минават по стария си маршрут и после ще продължават още малко нагоре по ул.406 до околовръстното и оттам вече до обръщалото.Така ще може на мястото на старото обръщало пак да си има спирка и няма да се промъкват по тея тесни улички.Така не се губи нито една спирка от маршрута. Наистина ме съмнява да ги пуснат по ул.Бизнес парк София,има два много тесни завоя. Обаче новото обръщало като че ли се пада с 50-тина м. по-далече от моя блок отколкото беше досегашното
« Last Edit: 16.09.2006, 23:31:24 by Ivo »
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #11 on: 16.09.2006, 23:45:18 »
Quote from: Ivo
Абе според мен автобусите ще минават по стария си маршрут и после ще продължават още малко нагоре по ул.406 до околовръстното и оттам вече до обръщалото.Така ще може на мястото на старото обръщало пак да си има спирка и няма да се промъкват по тея тесни улички.Така не се губи нито една спирка от маршрута. Наистина ме съмнява да ги пуснат по ул.Бизнес парк София,има два много тесни завоя. Обаче новото обръщало като че ли се пада с 50-тина м. по-далече от моя блок отколкото беше досегашното
не забравяйте че 413 ще върви дотам и той ще има основната превозна задача от и за БП София, сега откъде ще ги пуснат обикалят не знам, но по Околовръстния няма да минават, така че остават сегашните тесни квартални улички, на които ако няма паркирали в нарушение са си съвсем прилични
НЕ на хейтърството!

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Ново обръщало
« Reply #12 on: 17.09.2006, 09:32:22 »
Възможно е ако ги пуснат до там да речем 413 да се изкачва към околовръстното и под моста да завива към бизнес парка, там ми се струва по-широко.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #13 on: 17.09.2006, 11:01:12 »
Най-вероятно ще стане точно така - по ул. 405, след това 406 и надясно по Околовръстното. Иначе ако пооправят улицата пред БМВ и Арена (в момента там е пълно с паркирани камиони), може би оттам също е вариант.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #14 on: 18.09.2006, 13:46:50 »
Според мен е малко вероятно да минават по Околовръстното, още повече, че на кръстовището на ул.406 и Околовръстното няма светофар и престрояването ще става доста трудно!
Иначе ако по 413 пуснат къси БМЦ-та, няма да има никакъв проблем да минава по ул. Бизнес парк София!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #15 on: 18.09.2006, 21:18:24 »
Според мен трябва първо да премахнат бордюра между обръщалото и локалното платно иначе просто не виждам как ще влезе и ще обърне там съчленен автобус.
А сигурни ли сте че там ще въртят всички автобуси 76,213,214 и 413? Защото аз разбрах,че там ще върти само А413,а другите на досегашното си място,също така добух,че не е реституирано баш обръщалото а празните ливади окло него. Никой не беше чувал за промана на всички тези автобуси, и аз по-скоро мисля,че ще само А413.Разходете се до обръщалото и ще се убедите че съчленен автобус почти няма как да обърне там.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #16 on: 18.09.2006, 22:11:16 »
Според мен трябва първо да премахнат бордюра между обръщалото и локалното платно иначе просто не виждам как ще влезе и ще обърне там съчленен автобус.
А сигурни ли сте че там ще въртят всички автобуси 76,213,214 и 413? Защото аз разбрах,че там ще върти само А413,а другите на досегашното си място,също така добух,че не е реституирано баш обръщалото а празните ливади окло него. Никой не беше чувал за промана на всички тези автобуси, и аз по-скоро мисля,че ще само А413.Разходете се до обръщалото и ще се убедите че съчленен автобус почти няма как да обърне там.
Да, наистина мястото е доста малко, интересно какво ли точно имат впредвид от СКГТ.
Иначе аз питах по-рано в общината и казаха, че старото обръщало е реституирано и ще се търси терен за ново, където ще спират  всички рейсове 76, 213, 214, 413  

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #17 on: 19.09.2006, 14:30:38 »
а другите на досегашното си място,също така добух,че не е реституирано баш обръщалото а празните ливади окло него.
Забрави за старото обръщало, както и за А213/214. А213 се връща като единна линия и по източния край и по ул.405 (между Технополис и БМВ) си стига до обръщалото. А413 - по локалната улица на запад от Бизнес парка - тя съвсем не е тясна, като се разкарат неправилно паркиралите коли, ще има място. Може и по ул.Самара да я пуснат. Въпросът е дали ще оставят сегашния засукан маршрут на А76 или ще го пуснат заедно с А413 - от западната страна. Твърде вероятно заради спирките в северния край на Мл-4 (където не се припокрива с А213) да го оставят да обикаля комплекса.
« Last Edit: 20.09.2006, 13:24:46 by blagun »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #18 on: 20.09.2006, 13:22:10 »
Да, наистина това обръщало е с твърде тесен вход/изход - като шише. Аз също предлагам бордюра да се заглади по цялата ширина на обръщалото или поне на има дупка за вход и дупка за изход.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #19 on: 21.09.2006, 12:37:33 »
Какви са вашите предложения за маршрути на А76, 213 и 413?
Ако върнат 76 и 213 до източната страна на Младост-4, а само А413 - по западната, е кофти - два редовни автобуса за 5-6 блока и 1 нередовен - за доста повече плюс Бизнес парка.
Затова предлагам:
А76 - по сегашния си маршрут, вдясно по ул.405, вляво по ул.406 и от светофара пред0 Технополис вляво към обръщалото
А213 - от източната тангента вдясно по ул.Самара по сегашното трасе зад Бизнес парка, вдясно по ул.406 и т.н.
А413 - от светофара на бул.Малинов в Младост-4 наляво и веднага надясно по алеята пред Бизнес парка пред Арена-2 и Технополис - към обръщалото.