Author Topic: Ново обръщало  (Read 8722 times)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #20 on: 21.09.2006, 14:28:40 »
Аз смятам моето предложение от преди 2 год. за най-разумно и полезно. Някои от вас сигурно го помнят, т.к. го бях публикувал. Тогава Дирекция транспорт не го одобриха поради факта, че щял да се увеличи пробегът на 413 и най-вече, че живеещите около блок 43 ще останат без автобус 413. Е те така или иначе останах де...

Предложение за оптимизация на транспорта в Младост

От известен период от време се предприемат действия за промяна на маршрутите на някои автобусни линии в Младост 4. Последната промяна бе разделянето на линия 213 на 213 и 214. Това от своя страна предизвика поредното недоволство на живеещи в района на Младост 4, т.к. двете линии минават относително нарядко – 12-13 мин. върхов момент и на 18 извънвърхов.
Същевременно в жк Младост 1 има насищане с транспорт. Очевидно е, че автобусите по линия 413 пътуват полупразни, особено в Младост 1.
Моята идея е промяна на маршрута на автобусна линия 413 до Младост 4 и обединение на 213 и 214 в една линия, която да минава двупосочно през Бизнес парка.
Промяната да се извърши по следния начина:
Линия 413: От бул. Андрей Ляпчев надясно по бул. Ал. Малинов и по маршрута на 213 през спирката на блок 465 до Младост 4 двупосочно.
Линия 213: Преминава двупосочно през Бизнес парка.
Ето и предложението ми за разпределение на броя на автобусите:
Линия 413 ще има курс около 100 мин. Във върховите моменти предлагам да се движат по 7 автобуса, извънвърховите 5 и нощни 3. Това означава интервал от 14-15 мин. върхов, 20 извънвърхов и около 32 мин. нощен. Празник да се движат по 4 или 5 автобуса.
Линия 213 да остане с 12 или 13 автобуса върхов, 8 или 9 извънвърхов и 4 автобуса нощен. Това означава интервал на движение 7-8 мин. върхов момент 10-12 мин извънвърхов и около 22 мин. нощен. Празник да се движат по 7 автобуса на интервал от 13 мин.
Ако приемете предложението по 213 да се движат 12 автобуса върхов и 8 извънвърхов и линия 413 да достига Младост 4 няма да има повече автобуси на линия т.е. ограничените финансови средства на Столична община няма да бъдат оправдание за отхвърляне на предложението. Единственият преразход на автобуси ще бъде по време на нощните курсове, когато ще се движи 1 автобус повече и през празничните дни, когато ще се движат по 4 автобуса повече, но това не е сериозен преразход.

Обосновка за наложителната промяна:
1.   Линия 413 е неоптимална. В Младост 1 тя се движи полупразна, т.к. има друг транспорт. По бул. Климент Охридски и бул. Драган Цанков автобусите също се движат полупразни, т.к. в невърхов момент минават на интервал от 30 мин. Това е твърде голям интервал и повечето хора предпочитат да ползват алтернативен транспорт, отколкото да чакат автобус 413. При моето предложение ще имаме един по-редовен автобус.
2.   Ще се осигури връзка на живеещите в жк. Младост 3 и 4 с кв. Дървеница, Мусагеница и Дианабад.
3.   Ще се създаде по-редовен транспорт за живеещите около Пархотел Москва и жк. Дианабад, които в момента разчитат само на трамвай 2 и твърде нередовния 413.
4.   В жк. Младост 4 пътуващите се измъчват с разделението на линия 213 на 213 и 214 т.к. имат нарядко минаващ транспорт. Обърнете внимание на негативните мненията в сайта на СКГТ по отношение на разделените линии.
5.   Автобус 213 по настоящем 213 и 214 е препълнен още в Младост 3 посока центъра. Там се движат едни от най-новите автобуси. При изключително големият брой на пътуващите съществува реална опасност от бързото съсипване на новите автобуси. Респ. 413 в момента пътува доста празен. С удължаването му до Младост 4 той ще поеме част от пътниците на 213.
6.   Живеещите в Младост 1, ползващи автобус 413, които не са много, ще имат възможност пак да го ползват т.к. той ще преминава по бул. Андрей Ляпчев, който е в близост до целия Младост 1. Погледнете на картата на София колко неоптимален маршрут има в момента автобус 413- по бул Андрей Ляпчев, бул. Александър Малинов, бул. Андрей Сахаров и крайна спирка отново до бул. Андрей Ляпчев. В допълнение – в Младост 1 имат за транспорт: Тролей 5, автобуси 313, 111 и 4.
Крайният резултат ще е следният:
До Младост 4 ще се движат линии 76, 213 и 413. 76 и 413 ще преминават през спирката на бл. 465. По този начин живеещите там ще имат връзка с Орлов Мост и НДК посредством линия 76 и връзка с централна гара с автобус 413. така няма да недоволстват от липсата на автобусна линия 213. Новото е, че ще имат директен транспорт и с Дървеница, Дианабад и гара Подуяне. Същевременно посредством линия 213 ще има редовен транспорт до Бизнеспарка
мур

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #21 on: 21.09.2006, 20:49:49 »
Това е моето предложение за ГТ в Мл.4 :[attachment=82:attachment]
Отбелязал съм и евентуалните спирки на 413!
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #22 on: 07.10.2006, 11:52:15 »
Кога ли ще променят маршрутите на 76, 213, 214, 413?
В момента това обръщало се използва безвъзмездно като паркинг за камиони...

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #23 on: 25.10.2006, 20:50:34 »
Май наистина няма да има ново обръщало,това е добре.Днеска ремонтираха старото,даже пребоядисаха будката на диспечарите.По-късно като попитах защо се прави ремонт след като скоро автобусите ще обръщат на ново място,ми беше отговорено нещо като "кой те излъга,няма да има никакво ново обръщало" Дори подочух,че скоро на обръщалото ще слагат нови навеси на спирките и табели с маршрутите.Май преди време излезнах прав-слуховете из квартала са били верни-реституирана е поляната до обръщалото,и няма да има ново обръщало.
Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Ново обръщало
« Reply #24 on: 25.10.2006, 22:05:42 »
Quote from: Ivo
Май наистина няма да има ново обръщало,това е добре.Днеска ремонтираха старото,даже пребоядисаха будката на диспечарите.По-късно като попитах защо се прави ремонт след като скоро автобусите ще обръщат на ново място,ми беше отговорено нещо като "кой те излъга,няма да има никакво ново обръщало" Дори подочух,че скоро на обръщалото ще слагат нови навеси на спирките и табели с маршрутите.Май преди време излезнах прав-слуховете из квартала са били верни-реституирана е поляната до обръщалото,и няма да има ново обръщало.
ще извиняваш ама по тоя въпрос имам повече вяра на общината както и на собствените си очи които разгледаха обръщалото (новото) отколкото на човека който ти си питал
НЕ на хейтърството!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #25 on: 25.10.2006, 22:29:35 »
Quote from: Repcho
ще извиняваш ама по тоя въпрос имам повече вяра на общината както и на собствените си очи които разгледаха обръщалото (новото) отколкото на човека който ти си питал
ОК съгласен съм,че диспечарите или работниците едва ли знаят за новото обръщало,ама чак пък никой да не е чувал да него.Иначе и аз го видях,то е съвсем близо до моя блок.А сегашното обръщало съвсем наскоро го изкърпиха основно,беше преди около месец и половина.Ще видим дали тия дни наистина ще сложат нови навеси на спирката и нови табели.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #26 on: 25.10.2006, 22:34:41 »
ОК съгласен съм,че диспечарите или работниците едва ли знаят за новото обръщало,ама чак пък никой да не е чувал да него.Иначе и аз го видях,то е съвсем близо до моя блок.А сегашното обръщало съвсем наскоро го изкърпиха основно,беше преди около месец и половина.Ще видим дали тия дни наистина ще сложат нови навеси на спирката и нови табели.
А дали това обръщало наистина ще престане да функционира? Мисля си, че до старото все пак ще ходят някои линии, а само 413 ще е на новото.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #27 on: 25.10.2006, 22:39:00 »
Quote from: tiristor
А дали това обръщало наистина ще престане да функционира? Мисля си, че до старото все пак ще ходят някои линии, а само 413 ще е на новото.
Ами новото както и да го гледам, няма да побере рейсовете на 3 или 4 автобусни линии

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #28 on: 25.10.2006, 22:40:25 »
Quote from: tiristor
Както бях споменал и преди,според мен на новото обръщало ще върти само А413. То си личи,според планировката му,че е предвидено да върти само един автобус,освен това няма будка за диспечарите а само за билети,няма клозет,и няма място където да седят резервите и да почиват автобусите.Просто е технически невъзможно 4 автобусни линии да въртят там,при положение,че всичките са със съчленени автобуси.Освен това във върховите часове понякога се събират по 6-7 автобуса.
Но както се вика ще си поживеем и ще видим.
« Last Edit: 25.10.2006, 22:41:59 by Ivo »

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #29 on: 25.10.2006, 22:44:49 »
няма клозет,...
аз не си спомням и на сегашното да има тоалетна за шофьорите, като изключим близките заведения, естествено

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #30 on: 25.10.2006, 22:48:00 »
Quote from: ozzy
аз не си спомням и на сегашното да има тоалетна за шофьорите, като изключим близките заведения, естествено
Сегашното си има изградена тоалетна и ключовете седят вътре в будката на диспечарите.Тоалетната е прилепена до западната стена на ресторанта,и е изградена от ламарина,а вътре е с клекало ама даже си има и мивка.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline tiristor

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #31 on: 25.10.2006, 22:52:12 »
Между другото, старото обръщало също е тясно за повече от 4 автобуса едновременно. Новото, ако има някаква разделителна ивица (трева, бордюр) в средата, ще е трудно дори и за соло автобус да обърне там, местоположението му е направо клаустрофобично.

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #32 on: 26.10.2006, 11:50:42 »
Шофьорите, които ще обръщат там явно ще трябва да притичват до старото обръщало по нужда.
« Last Edit: 26.10.2006, 11:51:14 by borosport »
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #33 on: 26.10.2006, 11:59:07 »

и поляната с дърветата, в близост до коят спират автобусите. :P
мур

Offline tiristor

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #34 on: 26.10.2006, 20:37:04 »
Quote from: emo
и поляната с дърветата, в близост до коят спират автобусите. :P
Абе то това не бяха ли шипки :lol:

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #35 on: 09.11.2006, 14:19:57 »
Отговор на  Дирекция Транспорт - Публикувано: 08/11/2006:

"Във връзка с поземлена реституция в района на обръщателното колело на А № 76, А № 213 и А № 214 се направи оглед за принципно определяне на подходящо местоположение на ново обръщателно колело, което да обслужва Арена-2 и Технополис. Съществува такава площадка, като са направени постъпки от кмета на район Младост до Дирекция „Архитектура и градоустройство” за актуване на подходящ терен в района, като общинска собственост. Заедно с това дирекция „Транспорт” е разработила вариант за обслужване на ул. „Д-р Атанас Москов” с масов градски транспорт (МГТ), като извади от Младост 1 А № 413 и през бул. „Андрей Ляпчев”, бул. „Александър Малинов”, ул. „Антон Попов”, ул. „Д-р Атанас Москов”, ул. „405”, покрай бл. 471, и бл. 473 да достигне до площадка в близост до Арена 2 – т.е. да се обслужи района на Младост 4, чрез удължаване на А № 413, естествено с повече броя автобуси на по-малък интервал на движение.

Това е реализуемо при следните условия:
 • Актуване на общинска площадка и изграждане на ново обръщателно колело със съответните съпътстващи постройки;
 • Наличност на автобуси и финансово обезпечен маршрутен пробег, което е сериозен проблем в момента;
 • Удължаването на А № 413 да се приеме от „ПКТТИБД” към СОС и се актува с Решение на СОС "

Offline tiristor

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #36 on: 09.11.2006, 20:22:02 »
Quote from: blagun
Отговор на  Дирекция Транспорт - Публикувано: 08/11/2006:

"Във връзка с поземлена реституция в района на обръщателното колело на А № 76, А № 213 и А № 214 се направи оглед за принципно определяне на подходящо местоположение на ново обръщателно колело, което да обслужва Арена-2 и Технополис. Съществува такава площадка, като са направени постъпки от кмета на район Младост до Дирекция „Архитектура и градоустройство” за актуване на подходящ терен в района, като общинска собственост. Заедно с това дирекция „Транспорт” е разработила вариант за обслужване на ул. „Д-р Атанас Москов” с масов градски транспорт (МГТ), като извади от Младост 1 А № 413 и през бул. „Андрей Ляпчев”, бул. „Александър Малинов”, ул. „Антон Попов”, ул. „Д-р Атанас Москов”, ул. „405”, покрай бл. 471, и бл. 473 да достигне до площадка в близост до Арена 2 – т.е. да се обслужи района на Младост 4, чрез удължаване на А № 413, естествено с повече броя автобуси на по-малък интервал на движение.

Това е реализуемо при следните условия:
 • Актуване на общинска площадка и изграждане на ново обръщателно колело със съответните съпътстващи постройки;
 • Наличност на автобуси и финансово обезпечен маршрутен пробег, което е сериозен проблем в момента;
 • Удължаването на А № 413 да се приеме от „ПКТТИБД” към СОС и се актува с Решение на СОС "
Явно ще се достроява тая площадка, и правилно, не може в тоя вид да се пуснат автобуси дотам.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #37 on: 09.11.2006, 22:32:07 »
е как ще извадят 413 от Младост 1А като той не минава въобще покрай този микрорайон, тия нещо са откачили ми се струва
НЕ на хейтърството!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Ново обръщало
« Reply #38 on: 10.11.2006, 01:36:38 »
Quote from: Repcho
е как ще извадят 413 от Младост 1А като той не минава въобще покрай този микрорайон, тия нещо са откачили ми се струва
къв Младост 1а бе, Гена, искат да изкарат А№413 от Мл1! :lol:  

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Ново обръщало
« Reply #39 on: 10.11.2006, 20:23:32 »
къв Младост 1а бе, Гена, искат да изкарат А№413 от Мл1! :lol:  
аааа загрях, ма то така е написано че не става ясно