Author Topic: Снимки-тролейбуси  (Read 53736 times)

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Снимки-тролейбуси
« Reply #40 on: 05.06.2010, 11:08:21 »
Не че се заяждам но това дето го имате е пародия на тролеи. Егати трагичната картина...
Ако говориш за Шкодите може да се съглася

ВанХоловете и Заурерите ги бива, само дето са съчленени, от които нашият град към момента няма нужда заради малкото пътници по техните линии, но определено смятам Заурерите за по-здрави.

Този месец се очаква резулат от делото дали съда ще признае за инвестиция автобусите, съответно дали по същата схема могат да се минат и тролеите евентуално.

И да припомним казуса, за който спорят, а именно:
Дали се брои за инвестиция, ако Приватизираното дружество ипотекира имот в полза на Приватизатора за лизинг на автобуси, които от своя страна Приватизаторът дава под наем на Приватизираното дружество

Междувременно от Приватизатора се оплаква, че записаните по договора тролеи няма къде да се движат ..., при положение че е докарал само 24/65 бройки и изявява желание да трансформира 3 линии от тролейбусни в автобусни

Също да припомним, че след последния конкурс ГТ се оказа с 4 линии по-малко и около 40 Волва които не трябва да ги ползва след 2012г. и недоставени на 41 тролея

Към момента от 7 тролейбусни линии се изпълняват 3 тролейбусни (3, 14, 134)
Временно автобусна линия 5, останалите 3 линии (19, 55, 102) не се изпълняват

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #41 on: 05.06.2010, 14:14:36 »
Не само Шкодите, които са в безобразно състояние но и ковчезите на батаклиев.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #42 on: 05.06.2010, 14:20:47 »
Не само Шкодите, които са в безобразно състояние но и ковчезите на батаклиев.

Е това вече си е чиста проба заяждане, и дискриминация, не знам дали си бил в Пловдив скоро, и дали си се возил, но Заурерите, са доста по добре от Шкодите и Ванхооловете. ;)

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #43 on: 05.06.2010, 14:37:56 »
Като ги потъркаляте десетина години ще си говорим пак...

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #44 on: 05.06.2010, 19:39:08 »

Е след 10 години, може вече за нищо да не стават, но то ще е нормално, все пак вървяли са 10-15 години, и сега ги взимаме вече употребени, със дефекти и т.н., нормално след време да не стават за нищо. ;)

Offline eco-power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #45 on: 06.06.2010, 00:05:58 »
Ми не знам за след 10 години ама икарусите в софия дето уж са по-нови бая потъркаляни изглеждат - на нищо не приличат. Добре че сега почват да купуват нови от общината. И тия същите нови като ги потъркаляте 2 - 3 дни ще изглеждат отвътре по-зле от ванхоловете  :P

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #46 on: 06.06.2010, 00:44:15 »
Ми не знам за след 10 години ама икарусите в софия дето уж са по-нови бая потъркаляни изглеждат - на нищо не приличат. Добре че сега почват да купуват нови от общината. И тия същите нови като ги потъркаляте 2 - 3 дни ще изглеждат отвътре по-зле от ванхоловете  :P

хаха добре го каза
жалко за добрите машини, че отиват при сф вандалчетата

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #47 on: 06.06.2010, 11:53:28 »
Софийските Икаруси превозват повече хора отколкото целият ви градски транспорт и са подложени на натоварване, което може само да сънувате,в еднотипна разветка са, движат със 70 км/ч по Цариградско шосе и са 150 машини.Във вашите няма кой да се качи,а и да има то той би стигнал по- бързо пеша отколкото с тролеи.Освен това са има няма 30 машини от незнам колко вида, в незнам колко цвята,собственост са на един опортюнист от който и ние си изпатихме по линия 72,и най важното-скоро няма да ги има.
« Last Edit: 07.06.2010, 20:50:20 by Stahlgewitter »

Offline mdka

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #48 on: 07.06.2010, 13:29:15 »
Софийските Икаруси превозват повече хора отколикото целия ви градски транспорт и са подложени нанатоваване което може само да сънувате,в еднотипна разветка са , движат със 70 по цариградско и са 150 машини.Във вашите няма кой да се качи,а и да има то той би стигнал по бързо пеша от колкото с тролеи.Освен това са има няма 30 машини от незнам колко вида в незнам колко цвята,собственост са на един опортюнист от който и ние си изпатихме по 72,и най важното-скоро няма да ги има.

Софийските Икаруси превозват повече хора отколикото целия ви градски транспорт
Доказателства?

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #49 on: 07.06.2010, 13:58:53 »
Доказателства?
Според тази статия от 2008, която намерих, делът на тролейбусите в София е 12.7% или около 61 млн. пътувания през годината. Данните са на две години, но не намерих по-нови. Засега за Пловдив не намирам обща статистика за пътникопотока, та помогнете.

http://noviiskar.org/ni/index.php?option=com_content&task=view&id=132&Itemid=9

Offline Chiwth

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 07.06.2010, 15:16:16 »
Софийските Икаруси превозват повече хора отколикото целия ви градски транспорт и са подложени нанатоваване което може само да сънувате,в еднотипна разветка са , движат със 70 по цариградско и са 150 машини.Във вашите няма кой да се качи,а и да има то той би стигнал по бързо пеша от колкото с тролеи.Освен това са има няма 30 машини от незнам колко вида в незнам колко цвята,собственост са на един опортюнист от който и ние си изпатихме по 72,и най важното-скоро няма да ги има.

Изказваш прекалено крайно мнение, а дори не е написано правилно!

Offline Стаменов

• Маниак
  • <Ikarus 280> 3412... 1986-2009
    • View Profile
    • http://www.2tpower.com/forum/index.php
« Reply #51 on: 07.06.2010, 16:05:03 »
Аз съм от Пловдив,нищо че живея в София,ползвам редовно и пловдивския ГТ,и мога да кажа що годе обективно без да се заяждам кой от къде е и къде са вандалчетата.
Мнението на Stahlgewitter е написано доста крайно,но е абсолютно вярно.Специално в тролейбусния транспорт Пловдив няма с какво да се гордее-преди години ликвидира с лека ръка ДАК-овете,дълги години електротранспорта се мъчеше с няколко шкоди и ЗИУ-та,докато в един прекрасен ден тролеи въобще нямаше-линиите или бяха закрити,или се обслужваха от автобуси.После дойде Батаклиев,който винаги ми е напомнял за героя на Тодор Колев от "Опасен чар",щедро обеща 70 тролея и жалката управа на общината му повярва.В  ел.транспорта,и трамвай  и тролей,се доказа че частници няма как да оперират,поради неговата специфичност и цената на ел.транспортните средства.
Глупаво е Пловдив да се надсмива на софийските икаруси-тролеи,при положение че доскоро нямаше една тролейна линия,а пък сега е на късмет-я ти дойде тролей,я не,я дойде автобус на негово място.Тва предполагам е имал предвид ЧКД като каза че това е пародия на транспорт.Плюс тва да се сравняват пловдивските тролейни линии със 9-те натоварени тролейни маршрута на 2,5 милионна София е меко казано смешно.Защото на софийския електротранспорт може да се разчита.
« Last Edit: 07.06.2010, 16:07:02 by Стаменов »

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #52 on: 07.06.2010, 16:13:06 »
Мда по-обективно становище в тази тема едва ли ще се напише.

Offline mdka

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #53 on: 07.06.2010, 18:10:16 »
Доказателства?
Според тази статия от 2008, която намерих, делът на тролейбусите в София е 12.7% или около 61 млн. пътувания през годината. Данните са на две години, но не намерих по-нови. Засега за Пловдив не намирам обща статистика за пътникопотока, та помогнете.

Ако господин Stahlgewitter не може да обсонве тезата си,според мен е логично поста му да бъде модериран
Все пак не мисля ,че тук е мястото някакви идиоти да си избиват комплексите

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #54 on: 07.06.2010, 18:17:05 »
Намерете ми данни за Пловдив, че да направим сравнението! Иначе всичките мнения около констатацията на колегата Петракиев вероятно ще бъдат изтрити!

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #55 on: 07.06.2010, 18:38:24 »
Доказателства?

Ако господин Stahlgewitter не може да обсонве тезата си,според мен е логично поста му да бъде модериран

Софийската страна на тезата е обоснована. Слушаме пловдивчани какво ще кажат по въпроса.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #56 on: 07.06.2010, 18:57:20 »
Никой не го интересува какво мислиш.
Наложена ти е санкция. При следващо провинение си вън от форума

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #57 on: 07.06.2010, 20:04:47 »
"Г-н Stahlgewitte" има къде да си избива комплексите и това,повярвайте ми,няма да стане в/у темата за отсъствие на тролейбусен транспорт в Пловдив. Само искам да припомня колеги,че острият тон започна от Вас и не трябва да се учудвате нито обиждате когато Ви отговарят остро.Хващането Ви за думата,правописа,използването на обидни квалификаци,само показва озлоблението и фрустрацията Ви от фактите.
А те са красноречиви-вие като данъкоплатци плащате мезонета на Николета в ...Лозенец,вие плащате пътуванията и до Париж и къде ли не,Вие я издържате докато следва във...Софийския университет,в което разбира се няма нищо лошо,защото вие сте си избрали общината и си "спасявате" тролеите с Батаклиев.Така че насочете язвителността си към някой който наистина има вина за Вашето положение.Вас не Ви вълнуват "вандалчетата" в " С-ф"  и присмеха Ви,уважаеми колеги е абсолютно не на място и си получи заслужения отговор.

Offline Chiwth

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 07.06.2010, 20:46:06 »
"Г-н Stahlgewitte" има къде да си избива комплексите и това,повярвайте ми,няма да стане в/у темата за отсъствие на тролейбусен транспорт в Пловдив. Само искам да припомня колеги,че острият тон започна от Вас и не трябва да се учудвате нито обиждате когато Ви отговарят остро.Хващането Ви за думата,правописа,използването на обидни квалификаци,само показва озлоблението и фрустрацията Ви от фактите.
А те са красноречиви-вие като данъкоплатци плащате мезонета на Николета в ...Лозенец,вие плащате пътуванията и до Париж и къде ли не,Вие я издържате докато следва във...Софийския университет,в което разбира се няма нищо лошо,защото вие сте си избрали общината и си "спасявате" тролеите с Батаклиев.Така че насочете язвителността си към някой който наистина има вина за Вашето положение.Вас не Ви вълнуват "вандалчетата" в " С-ф"  и присмеха Ви,уважаеми колеги е абсолютно не на място и си получи заслужения отговор.
Смятам, че нещата прекалено се отклониха от темата: Снимки-тролейбуси. Надявам се тези постове да бъдат премахнати скоро, защото се получава поредния спор Пловдив-София. И тъй като вече не сме на темата ще си позволя да добавя, че не те критикувам за това, че си от София, а за това, че поста ти беше пренаситен от грешки, което конрастира на тежестта му.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #59 on: 08.06.2010, 01:10:06 »
По данни от колегата remarque-
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=2159.20

"Равносметката за 2008 година в Пловдив:

изминати 18 661 000 км

превозени 30 000 000 пътници"
И както difian посочва по-горе: