Author Topic: ВАЖНО, ОТНОСНО ПЛОВДИВСКИЯ РАЗДЕЛ  (Read 2968 times)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Отдавна се каня за преструктуритране на раздела и темата за Пловдив от близо 300 страници. Засега идеята ми е снимките да се отделят в самостоятелни теми, тролейбусите да имат една или няколко теми- или по модел или обща за новите. Автобусите ще са разделени по концесионер. Скоро ще имате нови концесии и се чудя за тях, както дали да има и специално за сагата с Батаклиев. Темата Пловдив ще остане като обща за новини от града, областта и други подобни. Чакам мнения и съвети. Всичко с разпадането на темата за Пловдив няма да стане за ден, а и имам други ангажименти. Това не е и проблем, защото повечето неща са неактуални и не се коментират, важното е да се свикне и да се спазва новата структура!

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Ами наистина така ще е добре, тамън малко ще се изчистят страниците и ще станат по-малко.   :fan: А и не е лошо тролеите да имат подтеми като в Софийските тролейбуси, същото нека се отнася и за автобусите.  :)
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Ако има за автобуси, би било ВМС, Ирисбус, МАН и Мерцедес. Отделни модели смятам, че става словно и излияно. Дори и така, смятате ли, че има какво толкова да обсъждате по от отделните модели!? За тролейбусите съм по-склонен засега, като за ДАК и канадските са готови.

Offline lud_pi4

• Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
Един въпрос,когато има новина,и тя едновременно новина,за Батаклиев и новите тролей каде да я сложа,в темата новини,темата Батаклиев или темата GMC???

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Новини е най-общата тема. Друг критерий би бил, в съобщението, по кой въпрос най-много се говори и е най-важен.

Offline eco-power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
Няма да скрия, че не съм очарован от новата структура на Пловдивския раздел на форума. Че имаше нужда от преструктуриране съм съгласен, но не и като се разбие на десетки по-малки теми. Основното ми съображение е, че различните аспекти на транспорта в Пловдив са много тясно свързани, за разлика от този в София и това изкуствено разделяне не мисля че ще доведе до по-голяма активност, а напротив. Аз лично ако трябва да коментирам темата за Батаклиев, първо трябва да се почудя в коя категория да я пусна - в автобуси, тролеи, концесии, или в специално създадената за него тема, и накрая ще я пусна само в едната, поради факта, че не разполагам с толкова време. Както е тръгнало по модели на автобуси - защо да не се направят и при тролейбусите - само че трбява да се отворят 3 при сегашния наличен състав + 1 за учебната 5027.

Като резултат всичко доста ще се разводни, а самия раздел ще се осакати, защото едва ли всички от публикуващите тук ще проверяват толкова много категории, което практически означава изолация както на информацията, така и на публикуващите. Едва ли някой има интерес от това. Според мен смисълът на това повече хора да дават мнението си на едно и също място, е в това че повече пък хора ще виждат тези мнения.

Съгласен съм, че снимките и слабо-развиващите се теми трябва да са отделени, но не виждам смисъл например да има тема за канадските тролеи извън основната тема за тролеите - ако е така то трябва да открием и за немските манове и кой знае още какво.

И накрая ще завърша с нещо, в което съм твърдо убеден. Когато има необходимостта нещо да съществува, винаги се намира начин и то съществува, но когато нещо се създава изкуствено без анализ на необходимостта от него, тогава положителният резултатът не е много гарантиран. Помислете върху това!

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Затова е тази тема, за да се разберем, какъв е оптималният вариант.
Снимките май са си 100% за самостоятелна тема.
Другите аспекти- някои се изказаха и за разделяне по возила. Канадските досега са генерирали достатъчно мнения, дори без да са влезли в експлоатация. Мислех си и за по-малко категории при тролейте- съчленените под общ знаменател, канадските отделно, за всички останали обща. Даковете са по-скоро историческа тема, засягана от време на време.
Досега темата Пловдив беше манджа с грозде. Бъдещите концесии я направих с доста уговорки. Не се знае до колко ще се разрасне темата. Какви автобуси се очакват, как ще протекат конкурсите и т.н. За секунда мога да я слея с новини.
За съкращаване на темите, могат да останат двете за снимки, общи за автобуси и тролейбуси, където да се обсъжда ежедневната експлоатация, в новини да се публикуват инциденти, новини, новости, около транспорта и града като цяло. Отпада делението конкретно по превозвачи. С Батаклиев случаят е специален и може да се остави тема за случващото се около него, но без пряко отношение към тролейбусите и автобусите на линия и друга оперативна информация.
Повтарящи се мнения и паралелни дискусии по един и същи въпрос няма да се допускат!
« Last Edit: 09.02.2010, 14:51:29 by difian »

Offline eco-power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
Аз приемам последното предложение на difian. По този начин от 17 темите ще станат примерно 5 /по 2 за снимки на тролеи и автобуси и за общи и 1 новини/ + темите от сорта Списък на подвижния състав, Маршрути и интервали на движение, История на маршрутната мрежа. Не мога да преценя дали да съществува отделна тема за концесиите – само бъдещето ще покаже дали ще бъде актуална, а за канадските си мисля, че подобно на темата ДАК Чавдар може да остане отделна, защото наистина доста хора се изказаха по въпроса.  Вероятно когато дадено мнение засяга повече от една от съществуващите теми, то ще бъде публикувано в общата наред с новините. Надявам се и останалите колеги да си кажат мнението.

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Аз смятам изглежда добре. Ще помоля difian да пооправи малко темата за списъка на подвижния състав(има безмислени мнения и в момента lud_pi4 я поддържа) и да я боцне(може би?) отгоре за по-лесно четене.
Keith Keller (67018) - - (92042) Honegger