Author Topic: Докато щитът буксува...  (Read 15655 times)

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Re: Докато щитът буксува...
« Reply #60 on: 21.01.2008, 00:39:27 »
Quote from: boleroto
Очаквайте канонада срещу метрото от страна на УАСГ скоро...

Kakва канонада?

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #61 on: 21.01.2008, 02:35:27 »
Quote from: etnies
Kakва канонада?
Вероятно колегата има предвид, че доц. Денев ще критикува много повече изграждането на метрото, след като вече е заел престижната длъжност....
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #62 on: 21.01.2008, 05:05:45 »
Именно - по-лесно е да критикуваш отгоре...
Няма нищо против г-н Денев и го поздравявам за новата престижна позиция, в която го поставя Съдбата, но е всеизвестен факт, че статията "Докато щитът буксува" съдържа достатъчно противоречия, въпреки че в едно е права - избраният метод действитено лишава Общинята от евентуално бъдещо изграждане на подземна инфраструктура под бул. Цар Одвободител...

Въпреки, че изтъква този негатив на проекта, Денев не представя други доказателства за неефективността му, дори се стига до парадокса да отрича и собствена своя теза в рамките на статията...

Затова очаквам, че сега, след като е Ректор на УАСГ, да започва да изтъква позицията си още по-отчетливо, защото... кой не би се вслушал в Ректора на единственият Университет в България, действително подготвящ архитекти и строителни инженери?

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #63 on: 21.01.2008, 11:56:52 »
Именно - по-лесно е да критикуваш отгоре...
Няма нищо против г-н Денев и го поздравявам за новата престижна позиция, в която го поставя Съдбата, но е всеизвестен факт, че статията "Докато щитът буксува" съдържа достатъчно противоречия, въпреки че в едно е права - избраният метод действитено лишава Общинята от евентуално бъдещо изграждане на подземна инфраструктура под бул. Цар Одвободител...

Въпреки, че изтъква този негатив на проекта, Денев не представя други доказателства за неефективността му, дори се стига до парадокса да отрича и собствена своя теза в рамките на статията...

Затова очаквам, че сега, след като е Ректор на УАСГ, да започва да изтъква позицията си още по-отчетливо, защото... кой не би се вслушал в Ректора на единственият Университет в България, действително подготвящ архитекти и строителни инженери?

E, чак пък единственият е малко пресилено. Все пак има ВТУ, ВСУ, а само по себе си един такъв проект не само строителство, там се намесват и неща като управление на транспорта и т.н.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #64 on: 21.01.2008, 20:21:56 »
Е, ВТУ не подготвя реално компететнтни кадри... виждал съм курсова работа оценен с 5, коятоако аз бях строителен предприемач... щях да откажа да я построя...

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #65 on: 22.01.2008, 00:43:35 »
Е, ВТУ не подготвя реално компететнтни кадри... виждал съм курсова работа оценен с 5, коятоако аз бях строителен предприемач... щях да откажа да я построя...

За ВТУ maniak може да сподели мнения. Иначе доколкото имам известен поглед върху висшето образование в Бг няма университет, който да подготвя реално комптентни кадри. За съжаление ВУЗ-овете ни лежат само на стари лаври за доброто образование.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #66 on: 22.01.2008, 00:58:41 »
Варненски Свободен Университет имах предвид, ама нали съмтолкова насвътре с абривиатурите и клавиатурите...    
« Last Edit: 22.01.2008, 00:59:16 by boleroto »

Online blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #67 on: 22.01.2008, 02:36:56 »
Нека от дискусии по българското образование все пак се върнем към метрото!
Няма нищо притеснително, че човек, написал критична статия за изпълнението на метрото, е станал ректор. По-притеснително за мен е уголемената напоследък уста на главния архитект на София Диков. Досега бяхме свикнали с ББ и Велизарий, ето че вече имаме общинска "Света Троица" на помпозните разнопосочни приказки. Днес - летящ трамвай, утре - леко метро, после - ес-бан.
Ако общинарите искат да оправдаят наливане на милиони за консултантски услуги за оптимизация на МГТ, те го правят много успешно. Непрекъснато се хвърлят бомби (по-точно кьорфишеци) в различни посоки. А отдавна предвидени проекти висят неосъществени и се отлагат от бюджет на бюджет.

Още половината на МД1 не е готова, та с лека ръка заличиха (или поне чувствително обезобразиха) МД3. Кога най-сетне мъжественият за пред медиите ББ ще има доблестта да обясни пред избирателите си, какво става под бул. Цар Освободител?

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #68 on: 22.01.2008, 04:25:54 »
Когато/ ако и недай си Боже, избирателите му паднат в изкопа...
Само тогава ще се даде гласност мене ако питате

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #69 on: 22.01.2008, 10:46:01 »
Бат бойко трябва спешно да вземе мерки всичките диаметри да се пресичат под народното събрание. Така вероятността иначе красивата сграда да се пренесе на -40м под земята, заедно с обитателите й, ще е огромна.  

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #70 on: 22.01.2008, 15:09:49 »
Ох, ако хубавите идеи се реализираха бързо и лесно хехехехе
Имам една карта на София, на която сградата на Народното събрание е отбелязана като индуастриална зона хехехех (най-голямата свинеферма в страната)...

Offline marik

• Писател
  • **
    • View Profile
    • http://autoborsa.eu
    • Email
« Reply #71 on: 22.08.2008, 22:58:38 »
Някой знае ли, кога е създадена Дирекция Метрополитен в София? Аз знам...и трабво да ви кажа, че май никай от тук присъстващите няма да познае :P А честно казано, за тези години бая парички са източени....

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #72 on: 23.08.2008, 11:40:40 »
Създадена е към средата на 80те, когато почва реалното строителство в Люлин...

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
« Reply #73 on: 11.04.2015, 11:26:42 »
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #74 on: 11.04.2015, 12:27:09 »
Какво му е хубавото? Абсолютен пасквил! Въобще не е вярно, че бюджета на София е равен на този на министерствата на здравеопазването, образвоанието, правосъдието и тн.взети заедно - Министерството на образованието и науката получава 13 260 000 лева за приходи, помощи и дарения, 417 323 600 лева за разходи, 405 063 600 лева за бюджетни взаимоотношения.
http://politics.actualno.com/Koe-ministerstvo-kolko-shte-harchi-prez-2015-g--news_447450.html#ixzz3WzUVDncg
Субсидията на вузовете е отделна от бюджета на МОН и е над 370 милиона лева.

После, този лъч обслужва не само Летището, дори това не е основната му здавача! Той обслужва Дружба и НПЗ Искър!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
    • Email
« Reply #75 on: 11.04.2015, 12:49:58 »
Извадил си от контекста маловажното. Като обслужва Дружба, що 204 продължава да е тъпкан с народ, ма ти от колата си не можеш да го видиш...........
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Online blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #76 on: 11.04.2015, 17:01:35 »
Абсолютен пасквил, пропит с червено безсилие и злоба (то блогчето явно е такова, съдейки от путинославещите дописки). Защо имало метро, след като има просяци? Ми то и в Лондон има, в Париж - също, но хората си имат метро, но нашите червени шамани продължават със заклинанието -"асфалтът не се яде" (вероятно и релсите също). Общо взето таргетът е хората от селските кръчми с IQ<50.
Всъщност сега се разрових и намерих подохдяща тема със "словесни чикии" на тема метро от различните етапи на разширението му.
« Last Edit: 11.04.2015, 17:06:08 by blagun »

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #77 on: 11.04.2015, 18:54:13 »
Извадил си от контекста маловажното. Като обслужва Дружба, що 204 продължава да е тъпкан с народ, ма ти от колата си не можеш да го видиш...........
За мое огромно съжаление кола нямам и ползвам ежедневно градския транспорт. 204 предполагам, че е тъпкан защото обслужва Дружба 2, а метрото засяга 1. От него би трябвало да бъдат засегнати най-много маршрутките, трамвай 20, тролей 11 и 604.

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #78 on: 12.04.2015, 19:45:32 »
За мое огромно съжаление кола нямам и ползвам ежедневно градския транспорт. 204 предполагам, че е тъпкан защото обслужва Дружба 2, а метрото засяга 1. От него би трябвало да бъдат засегнати най-много маршрутките, трамвай 20, тролей 11 и 604.
Трамвай 20 пък защо да е засегнат, след като дублажа му с метрото е равен почти на 0. След МС Искърско шосе има допир с метрото чак на Сердика и на Опълченска, но това е чак в другия край на маршрута му.
За трамвайния транспорт!!!!!